اپلیکیشن واتس‌اپ مجانی شد: خبری از تبلیغات اجباری نخواهد بود

اپلیکیشن واتس‌اپ مجانی شد: خبری از تبلیغات اجباری نخواهد بود
اگر شما هم از کاربران دائمی سرویس واتس‌اپ هستید، خبر خوبی برای شما داریم. تیم واتس‌اپ رسما اعلام کرد که این برنامه نیز به صف اپلیکیشن‌های مجانی پیوسته‌ است.
  • جدیدترین بازی ها
در نهایت واتس‌اپ نیز تصمیم گرفت به جمع برنامه‌های رایگان بپیوندد تا به اپلیکیشنی محبوب‌تر برای کاربران خود تبدیل شود. این سرویس چندسال پیش برنامه اشتراک خود را اعلام کرده بود. اگر کاربران قصد داشتند از این سرویس استفاده کنند، باید مبلغی معادل 99 سنت را به صورت سالانه (بعد از یک سال استفاده رایگان) پرداخت می‌کردند. این شرکت در پست منتشر شده از سوی وب‌سایت خود می‌نویسد: «با رشد و پیشرفت در چند سال اخیر، متوجه شدیم که این روش به خوبی کار نکرده است.»

آن‌ها در ادامه می‌گویند: «بسیاری از کاربران سرویس واتس‌اپ به کارت‌های اعتباری دسترسی ندارند؛ از این رو بسیاری از آن‌ها نگران از دست دادن دسترسی به دوستان و خانواده‌های خود پس از یک سال اول (رایگان) بودند. پس در طول چندین هفته آینده، ما این مبلغ را از نسخه‌های مختلف برنامه حذف خواهیم کرد و واتس‌اپ دیگر از شما پولی بابت سرویس خود نخواهد گرفت.»



اگر شما هم از شش ساله گذشته تا کنون از سرویس واتس‌اپ استفاده می‌کنید، بی‌شک تا کنون با پرداخت پول برای این برنامه مواجه نشده‌اید؛ چرا که بسیاری از کاربران اولیه این برنامه، نیازی به پرداخت نداشته‌اند و به آن‌ها استفاده مادام‌العمر مجانی ارائه شده است. اما سیاست دریافت 99 سنت از کاربران جدید، در چند سال اخیر آغاز شده است. اما اگر تا کنون این 99 سنت را پرداخته‌اید، متاسفانه پول شما باز نخواهد گشت.

درحال حاضر واتس‌اپ نزدیک به 1 میلیارد کاربر دارد. اما استراتژی جدید آن‌ها مبنی بر حذف حق اشتراک می‌توان میلیون‌ها کاربر دیگر را به این سرویس پیام رسان جذب کند. این سرویس که به شرکت فیس‌بوک تعلق دارد، از برنامه‌های خود برای کسب درآمد از طریق ارائه سرویس‌های سازمانی صحبت می‌کند: «اما ابزار‌هایی را آزمایش خواهیم کرد که به شما اجازه می‌دهد از طریق واتس‌اپ با کسب‌ و کارها یا سازمان‌هایی ارتباط برقرار کنید که پیش از این نیاز به صحبت با آن‌ها را داشتید.» این بدان معنی است که در آینده‌ای نزدیک، کاربران مناطق خاص می‌توانند از طریق واتس‌اپ با بانک یا شرکت هواپیمایی مورد نظر خود صحبت کنند. همچنین بر اساس گفته‌های این مجموعه، آن‌ها قصد ندارند با توجه به مجانی کردن برنامه، تبلیغات را به آن اضافه کنند.

منبع: The Verge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر