اپل‌واچ دقیق‌ترین دستبند سلامتی جهان شد

اپل‌واچ دقیق‌ترین دستبند سلامتی جهان شد
در بررسی‌های نشریه JAMA Cardiology، اپل‌واچ به عنوان دقیق‌ترین دستبند سلامتی جهان به‌منظور رهگیری فعالیت‌های ورزشی انتخاب شد.
  • جدیدترین بازی ها
به گزارش وب‌سایت Ubergizmo، دستگاه‌های الکترونیکی پوشیدنی زیادی در بازار وجود دارند که کاربران از آن‌ها برای رهگیری فعالیت‌های بدنی و بررسی فاکتورهای مهم نظیر میزان کالری مصرفی و یا تعداد گام‌های طی شده استفاده می‌کنند. با وجود این، بر اساس گزارش منتشر شده توسط وب‌سایت TIME (و همچنین 9to5Mac)، مطالعات انجام شده توسط نشریه JAMA Cardiology نشان می‌دهد اپل‌واچ دقیق‌ترین دستبند سلامتی حال حاضر بازار است. در بررسی‌های این نشریه که روی 50 فرد بالغ انجام شده، کارایی اپل‌واچ در مقایسه با Fitbit Charhe HR، Mio Alpha، Basis Peak و البته نوارهای ویژه‌ای که روی سینه ورزشکاران بسته شده و فعالیت آن‌ها را رهگیری می‌کند قرار گرفت.

نوار سینه‌ای استفاده‌شده در این آزمایش، دقت 99 درصدی را پیش روی محققان قرار داد. این در حالی است که دقت عمل اپل‌واچ در حدود 90 درصد بود. دقت بدست آمده برای دیگر دستگاه‌های الکترونیکی حاضر در این بررسی، کم‌تر از 80 درصد گزارش شده است. با وجود این، کوپرتینویی‌ها و طرفداران آن نباید آن‌قدرها هم از نتایج این آزمایش خوشحال باشند. بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد با افزایش شدت و میزان فعالیت‌های ورزشی، دقت اپل‌واچ کاهش می‌یابد. موضوعی که با توجه به مکانیزم استفاده شده در اپل‌واچ به‌منظور اندازه‌گیری ضربان قلب (از طریق بررسی حرکت خون در رگ‌ها) طبیعی به‌نظر می‌رسد. به بیان واضح‌تر، در نتیجه فعالیت‌های شدید، تحرک افراد هم افزایش یافته و به همان اندازه میزان تماس اپل‌واچ با پوست بدن کاهش خواهد یافت. موضوعی که در نهایت امر، به کاهش دقت اندازه‌گیری منجر خواهد شد. با این تفاسیر، در صورتی که فعالیت‌های بدنی شما آنچنان شدید نیست می‌توانید به نتایج اپل‌واچ اعتماد کنید. در غیر این‌صورت، بدنیست به دنبال استفاده از گزینه‌های دیگر نظیر نوارهای سینه‌ای باشید.

  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر