اپل از فروش هر آیفون 10 و هر آیفون 8 چه مقدار سود می‌برد؟

اپل از فروش هر آیفون 10 و هر آیفون 8 چه مقدار سود می‌برد؟
اگرچه آیفون 10 هزینه‌ای تا 25 درصد بیشتر را در مقایسه با آیفون 8 برای اپل به همراه دارد اما این شرکت، پرچمدار قدرتمند خود را با قیمتی 43 درصد بیشتر به فروش می‌رساند.
  • جدیدترین بازی ها
هزینه تولید آیفون 10 اپل 357.50 دلار برآورد شده است. این در حالی است که اپل، این محصول را با قیمت 999 دلار به فروش می‌رساند تا حاشیه سود 64 درصدی را برای خود کنار بگذارد. این در حالی است که حاشیه سود فروش آیفون 8 کم‌تر یعنی 59 درصد است. 

در این بین، عواملی وجود دارند که به افزایش قیمت فروش آیفون 10 منجر شده‌اند. به عنوان مثال می‌توان به صفحه‌نمایش لبه به لبه 5.8 اینچی این محصول اشاره کرد که در کنار دیگر مولفه‌های جانبی، هزینه 65.50 دلاری را برای اپل به همراه داشته است. در مقام مقایسه، صفحه‌نمایش 4.7 اینچی آیفون 8 در کنار مولفه‌های مرتبط، 65.50 دلار قیمت دارد. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در افزایش قیمت که البته بازهم به مولفه صفحه‌نمایش مربوط است، تکنولوژی Super AMOLED عنوان شده که در مقایسه با تکنولوژی قدیمی‌تر LCD در آیفون 8 قرار می‌گیرد. 
علاوه بر این، بدنه فولادی آیفون 10 با قیمت 36 دلار در مقابل ترکیب آلومینیومی 21.50 دلاری در آیفون 8 قرار می‌گیرد.  
اگرچه اپل از تایید یا رد این قیمت‌ها امتناع کرده اما با حسابی سرانگشتی می‌توان میزان سود و هزینه اپل را از تولید هر پرچمدار جدیدش مشخص کرد. 

منبع: DigitalTrends
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر