اپل بازار چین را به سازنده‌های چینی باخته است

اپل بازار چین را به سازنده‌های چینی باخته است
اپل افت 26 درصدی را در بازار چین، بزرگ‌ترین بازار موبایل جهان، مشاهده می‌کند. در حال حاضر، کاربران چینی علاقه بیشتری به محصولات ساخت کشور خود مانند شیائومی و هواوی دارند و اپل که رتبه پنجم را از نظر فروش در هندوستان دارد، تصمیم دارد تا شانس خود را در هندوستان بسنجد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
چین بزرگترین بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد و بازار مهمی برای اپل و آیفون محسوب می‌شود. اما وضعیت اپل در چین چندان رضایت‌بخش نیست. در سه ماهه گذشته که اپل گزارش داد فروش آیفون نسبت به سال‌های پیش افت کرده است، فروش آیفون در منطقه چین (که شامل هنگ کنگ، ماکائو و تایوان نیز می‌شود)، 26 درصد افت داشته و 12.49 میلیارد دلار بوده است.

بنا به گزارش سایت کانترپوینت ریسرچ (Counterpointresearch.com)، فروش آیفون، ده درصد بازار موبایل چین را در سه ماهه گذشت شامل شده است که 12 درصد نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته، افت داشته است. سایت بلومبرگ نیز گزارش داد که اپل اکنون از نظر فروش گوشی هوشمند، رتبه پنجم را در چین دارد و بزرگ‌ترین بازار موبایل دنیا را از دست داده است.

شرکت‌های چینی هستند که اپل را از دور خارج کرده‌اند. 53 درصد گوشی‌های فروخته شده در چین، محصولات شرکت‌های معتبر چینی مانند شیائومی، هواوی، ویوو و اوپو هستند. در همین حال، اپل توجه خود را معطوف هندوستان کرده که به زودی دومین بازار بزرگ موبایل در دنیا خواهد شد.

سه ماهه گذشته، فروش آیفون در این کشور، نسبت به سال گذشته، 53 درصد رشد داشته است. تنها مشکل اپل در هندوستان این است که سرانه درآمد مردم این کشور کمتر از 1500 دلار است و مردم هند که توانایی خرید گوشی‌های پیشرفته و گران قیمت اپل را ندارند به سراغ گوشی‌های ارزان‌تر می‌روند.70 درصد گوشی‌های جدید فروخته شده در هندوستان قیمتی کمتر از 150 دلار داشته‌اند، این در حالی است که گوشی آیفون 5s که پرفروش ترین گوشی اپل در هندوستان است، در این کشور به قیمت 300 دلار به فروش می‌رسد. برای کاهش قیمت‌ها در هندوستان، اپل به دنبال فروش محصولات دست دوم خود در این شرکت بود که با مخالفت دولت هندوستان روبرو شد.


منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر