اپل برای ارتقای امنیت محصولات، متخصص امنیت خود را بار دیگر استخدام کرد

اپل برای ارتقای امنیت محصولات، متخصص امنیت خود را بار دیگر استخدام کرد
شرکت اپل تصمیم گرفته تا برای ارتقای امنیت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در محصولات، یکی از برجسته‌ترین متخصصان خود را بار دیگر استخدام کند. اما این فرد چه کسی است؟ بازگشت مجدد او به اپل، برای امنیت محصولات این شرکت چه معنی خواهد داشت؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اپل بار دیگر تصمیم گرفته تا Jon Callas، متخصص امنیت را برای ارتقای رمز‌نگاری محصولات خود استخدام کند. به نظر می‌رسد این تصمیم اپل با توجه به موضوعاتی است که چندی پیش میان این شرکت و دولت آمریکا پیش آمد. اگر به یاد داشته باشید، چندی پیش بود که دولت آمریکا، رسما از اپل درخواست کرد تا آیفون یک متهم را باز کند. اما اپل این کار را انجام نداد و وارد یک دادگاه قضایی با کشور آمریکا شد. البته چندی بعد، FBI اعلام کرد که موفق‌شده تا این آیفون را باز کند. اکنون اپل بار دیگر به سراغ Jon Callas رفته تا رمزنگاری قوی‌تری را به محصولات خود اضافه کند.همان‌طور که گفتیم، این اولین حضور Jon Callas در اپل نیست. وی که در دهه 90 میلادی نیز در این شرکت حضور داشته، از آن زمان مشغول مباحث امنیت در کوپرتینو بود. آخرین دستاورد وی در زمینه امنیت، سیستمی است که از سال 2009 تا 2011 برای امنیت دستگاه‌های مک طراحی کرد. البته او از موسسان شرکت‌های امنیتی شناخته‌شده‌ای همچون Blackphone و Silent Circle نیز است. به‌تازگی یکی از مسئولان اپل، رسما ملحق شدن او را به اپل تایید کرده، اما هنوز از نقش وی در این شرکت اطلاعی نداریم.

شایعات اخیر، به این موضوع اشاره می‌کنند که باز شدن آیفون توسط FBI، اصلی‌ترین انگیز اپل برای جذب افراد جدید و بالا بردن امنیت در اکوسیستم نرم‌افزاری خود است.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر