اپل در حال توسعه سرورهای امن اختصاصی خود است

اپل در حال توسعه سرورهای امن اختصاصی خود است
احتمالا از دعوای حقوقی FBI و اپل بر سر شکستن قفل آیفون‌های تعدادی از عاملین حمله‌های تروریستی اخیر در آمریکا با خبر هستید. هرچند دادگاه رای خود را به نفع شرکت اپل اعلام کرد، اپل همچنان نگران جاسوسی از کاربران خود است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
طبق گزارشات جدید، در سال‌های گذشته اپل به صورت مخفیانه در حال توسعه راه‌حل‌های داخلی برای مدیریت داده‌های عظیم سرویس‌های خود مانند iTunes، iMessage، اپل میوزیک و اپ استور بوده است. در این گزارش به این موضوع اشاره شده که شرکت اپل در حال طراحی سرورهای امن اختصاصی خود برای جلوگیری از شنود اطلاعات است.

شرکت اپل بر مبنای اطلاعات به دست آمده از این موضوع آگاه است که سخت‌افزارهای third-party و خارج از رده به هکرها و آژانس‌های اطلاعاتی دولت اجازه می‌دهد تا به صورت غیرقانونی به اطلاعات کاربران سرویس‌های اپل دسترسی پیدا کند.

به نظر می‌رسد اپل تا حدی نگران این موضوع است که با عکس‌برداری از تمام مادربردهای تولیدی خود و تخصیص کد و برچسب به عملکرد چیپ‌های مختلف هر مادربرد تمام محصولات را تحت نظر دارد. در این صورت مادربردهای غیرمجاز تشخصی داده و از خط تولید خارج می‌شوند.

بر کسی پوشیده نیست که شرکت اپل سفارش ساخت قطعات محصولات خود را به شرکت‌های رقیب از جمله گوگل، مایکروسافت، و حتی سامسونگ می‌دهد. در نتیجه این شرکت قصد دارد از وابستگی خود به شرکت‌های دیگر بکاهد. شاید دعوای حقوقی اخیر اپل با FBI باعث شده باشد تا این شرکت با سرعت بیشتری امنیت سرویس‌های خود را افزایش دهد.
منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر