اپل را هک کنید و 200 هزار دلار پاداش بگیرید

اپل را هک کنید و 200 هزار دلار پاداش بگیرید
ایوان کرستیچ، رئیس امنیتی اپل، در یک کنفرانس در شهر لاس وگاس، خبر از برنامه جدید اپل، درباره هکرها، حملات سایبری و امنیت نرم‌افزارهای اپل داد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
معمولا، افرادی که اپل را هک می‌کنند، علاوه بر مبلغی سنگینی که به عنوان غرامت باید پرداخت کنند، به چندین سال زندان نیز محکوم می‌شوند. اما روز گذشته اپل اعلام کرده که برنامه‌ای را در جریان انداخته تا ایراد‌ها و نقاط آسیب‌پذیر نرم‌افزارهای خود، از جمله سیستم عامل iOS را شناسایی کند. افرادی که بتوانند در نرم‌افزارهای اپل، باگ شناسایی کنند، 200 هزار دلار پاداش خواهند گرفت.ایوان کرستیچ (Ivan Krstic)، رئیس امنیتی اپل در جریان کنفرانس امنیت سایبری بلک هت در لاس وگاس، این خبر را اعلام کرد.


ایوان کرستیچ در کنفرانس بلک هت، خبر از برنامه امنیتی جدید اپل داد.

برای دریافت این جایزه، هکرها باید ثابت کنند که کشفیات آن‌ها به دیگران اجازه دسترسی به دستگاه‌های اپل، مانند آیفون و آیپد را می‌دهد. اما تما هکرها اجازه شرکت در این برنامه را، که ماه آینده آغاز می‌شود، ندارند. محققین امنیتی که اپل در گذشته با آن‌ها کار کرده، می‌توانند برای هک کردن اپل تلاش کنند، اما اگر فردی، غیر از این محققین، بتواند در نرم‌افزارهای اپل نقصی پیدا کند، اپل به او جایزه خواهد داد.

اپل امیدوار است با این برنامه، فرصت رفع هر گونه ایراد امنیتی را قبل از اینکه توسط حملات سایبری شناسایی شوند، داشته باشد. اما هر چند که جایزه 200 هزار دلاری، بسیار وسوسه انگیز جلوه می‌کند، ممکن است شرکت‌های امنیتی نیز وجود داشته باشند، که برای داشتن اطلاعاتی درباره ایرادات امنیتی اپل، مبلغ بیشتری بپردازند.

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر