اپل نقشه های بزرگی برای هوش مصنوعی دارد

اپل نقشه های بزرگی برای هوش مصنوعی دارد
اپل سال گذشته، یک کمپانی فعال در زمینه هوش مصنوعی را خریداری کرد و گزارش می‌شود که امسال نیز، این کمپانی اقدامی مشابه انجام داده است. اما هدف اپل از خریدن کمپانی‌های فعال در زمینه هوش مصنوعی چیست؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
در حالی که گوگل از دستیار هوشمند خود با نام Google Assistant، که با توجه به رفتار کاربر، عملکرد خود را بهینه می‌کند، رونمایی کرده، عجیب نیست که اپل نیز به فکر توسعه فعالیت‌های خود در عرصه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین باشد.

بنا به گزارش GeekWire، اپل به تازگی استارت‌آپ Turi را خریداری کرده که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می‌کند. این کمپانی در رابطه با این اقدام به GeekWire گفت: «کمپانی اپل، گاهی اقدام به خریدن کمپانی‌های کوچک‌تر در زمینه تکنولوژی می‌کند و ما مایل نیستیم که اهداف خود را در حال حاضر بیان کنیم.»

همچنین گفته می‌شود، که ارزش این معامله، 200 میلیون دلار بوده است. البته Turi همچنان به فعالیت‌های خود در سیاتل ادامه می‌دهد و ظاهرا اپل تصمیم به تعطیل کردن این کمپانی و استفاده از مدیران ارشد آن ندارد.این اولین باری نیست که اپل، اقدام به خرید یک کمپانی فعال در زمینه هوش مصنوعی کرده است. وبسایت TechCrunch در سال 2015 گزارش داد که اپل کمپانی پرسپتیو (Perceptio) را که در زمینه یادگیری ماشین و تشخیص تصویر فعال است، خریداری کرده است. در حال حاضر مشخص نیست که اپل چه برنامه‌ای برای Turi دارد، اما با توجه به حضور پررنگ رقبایی چون Google Now، Google Assistant و کورتانا، احتمالا اپل نیز به دنبال توسعه و قدرتمند کردن سیری است.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر