اپل پتنت دوربین‌های کوچک‌ با رزولوشن بالاتر را ثبت کرد

اپل پتنت دوربین‌های کوچک‌ با رزولوشن بالاتر را ثبت کرد
به تازگی اپل پتنت جدیدی را از فناوری دوربین به ثبت رسانده که می‌تواند در آیفون‌های بعدی مورد استفاده قرار بگیرد. اما این فناوری دقیقا چیست و چه عملکردی دارد؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
روز گذشته اپل پتنت جدیدی را در USPTO به ثبت رسانده است که به دوربین‌هایی کوچک‌تر با رزولوشن بالاتر اشاره می‌کند. این دوربین جدید، که انتظار داریم در سری آیفون و آیپد مورد استفاده قرار بگیرند، فضای کم‌تری را اشغال می‌کنند. در این پتنت عبارت مقابل به عنوان تیتر اصلی در نظر گرفته شده است: «دوربین‌های کوچک با رزولوشن بالا» در یکی از این تصاویر می‌توانیم سنسور کره‌ای شکل و خمیده‌ای را مشاهده کنیم که از 3 لنز گوناگون (2 لنز محدب) استفاده می‌کند.این کار می‌تواند به ثبت تصاویر با جزئیات مناسب و عدم تداخل پیکسل‌ها منجر شود. استفاده از یک سنسور خمیده به اپل اجازه می‌دهد تا از یک سنسور عکس‌برداری کوچک استفاده با پیکسل‌های کوچک‌تر استفاده کند. درواقع باید گفت اندازه این دوربین تنها 2 میلی‌متر است. اگرچه ممکن است تصاویر ثبت شده با این سنسور، کمی تاب داشته باشند و به درستی ثبت نشوند. از این رو احتمال می‌دهیم اپل به دنبال راه حل نرم‌افزاری برای این مشکل باشد.

این پتنت در سال 2013 به ثبت رسیده است؛ از این رو احتمال نمی‌دهیم اپل قصد تعویض آن را با سیستم فعلی ثبت تصاویر توسط شرکت سونی داشته باشد. معمولا دوربین‌های به کار رفته در سری آیفون، جزو بهترین دوربین‌ها در گوشی‌های هوشمند بازار هستند. باید منتظر ماند و دید اپل چه برنامه‌ای برای آینده این بخش از محصولات خود دارد.منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر