اپل: نیازی به خروج از اپلیکیشن‌های مالتی‌تسکینگ نیست

اپل: نیازی به خروج از اپلیکیشن‌های مالتی‌تسکینگ نیست
احتمالا می‌دانید اپل از زمان معرفی و انتشار نسخه 7 سیستم‌عامل iOS، ویژگی مالتی‌تسکینگ را به گوشی‌ها و تبلت‌های خود اضافه کرده است. به نظر می‌رسد این ویژگی تفاوت‌های زیادی نسبت به ویندوزفون و اتدروید دارد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اگر از کاربران آیفون باشید، احتمالاً برای کاهش مصرف باتری و افزایش سرعت آیفون و آیپد خود اپلیکیشن‌های باز شده را بسته‌اید. باید بگوییم این کار نه تنها تاثیری ندارد بلکه ممکن است مصرف باتری را بیشتر کند، زیرا روش اجرای اپلیکیشن‌ها در iOS بسیار متفاوت است.

در واقع انجام اینکار کاملاً بیهوده خواهد بود. با توجه به گزارش وب‌سایت 9to5Mac، اعضای سایت دستشان به یک ایمیل رسید که توسط یکی از کاربران iOS برای تیم کوک فرستاده شده است؛ او در ایمیل خود، درباره ضرورت بستن اپلیکیشن‌های مالتی‌تسکینگ و تاثیرگذاری این کار روی عملکرد و یا مصرف باتری از تیم کوک درخواست پاسخ کرده بود.

البته کوک پاسخ ایمیل را نداد، در عوض کریگ فادریگی سرپرست ارشد iOS پاسخ ایمیل کاربر موردنظر را می‌دهد. پاسخ او نسبت به این سوال منفی است و اهمیتی ندارد. البته او وارد جزییات نشد و تنها به تاثیر نداشتن بستن اپلیکیشن‌های مالتی‌تسکینگ اشاره می‌کند. پاسخ فادریگی مشابه گفته‌هایی است که دو سال پیش یکی از اعضای ارشد اپل اعلام کرد. او گفته بود حتی بستن اپلیکیشن‌ها می‌تواند به افزایش شدید مصرف باتری منجر شود زیرا سیستم‌عامل iOS مجبور به باز کردن دوباره اپلیکیشن در پس‌زمینه می‌شود.

در این صورت می‌توانیم بگوییم قابلیت مالتی‌تسکینگ با روشی کاملاً متفاوت در آیفون و آیپد اجرا می‌شود و برخلاف ویندوزفون و اندروید اپلیکیشن‌ها با قابلیت مالتی‌تسکینگ همیشه در حال اجرا در پس‌زمینه هستند. حداقل از این پس نیازی نیست تا اپلیکیشن‌های در حال اجرا را ببندید!
منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر