اپل: iOS 9 بر روی 75 درصد از دستگاه‌های موبایل نصب شده است

اپل: iOS 9 بر روی 75 درصد از دستگاه‌های موبایل نصب شده است
بار دیگر شرکت اپل آمار مربوط به استفاده از سیستم عامل محبوب این شرکت، یعنی iOS را بروزرسانی کرده است. بر اساس آماری که امروز از سوی این شرکت اعلام شد، حجم وسیعی از دستگاه‌ها، آخرین نسخه از این سیستم عامل را در اختیار دارند.
  • جدیدترین بازی ها
بر اساس گفته‌های شرکت اپل، درحال حاضر 75 درصد از دستگاه‌های موبایل (شامل تلفن‌های هوشمند و تبلت) از iOS 9 استفاده می‌کنند. درواقع در تعریفی ساده‌تر باید گفت از هر 4 دستگاه، 3 دستگاه درحال حاضر از جدیدترین نسخه سیستم iOS بهره‌ می‌برند.

سهم iOS 9 (که شامل iOS 9.1 و iOS 9.2 می‌شود) تنها در بازه زمانی 4 ماهه توانسته به چنین آماری دست پیدا کند؛ آماری که همه را شگفت زده کرده است. حتی این عملکرد از میزان آمار اعلام شده برای iOS 8 نیز بیشتر به نظر می‌رسد؛ چرا که پیش از این نسخه هشتم از این سیستم عامل، توانسته بود تا در مدت زمان 6 ماهه به آمار مشابه دست پیدا کند.

آمار اعلام شده از عملکرد این سیستم عامل بر اساس استفاده از اپ استور منتشر و بر روی صفحه پشتیبانی برای توسعه دهندگان منتشر شده است. اپل به صورت مداوم این آمار را بروزرسانی می‌کند تا توسعه دهندگان iOS درک بهتری از این پلتفرم و ویژگی‌هایی که می‌توانند در آن استفاده کنند داشته باشند.سرعت رشد مشاهده شده در iOS 9 به این معنی خواهد بود که درحال حاضر iOS 8 تنها در یک پنجم (19 درصد) از دستگاه‌های شرکت اپل موجود است. همچنین نسخه‌های قدیمی‌تر از این سیستم عامل نیز با درصدهای تک رقمی مشاهده می‌شوند. همانطور که پیش از این نیز گفته‌ایم، بعضی مواقع آمار اعلام شده از سوی اپل دقیق نیست و حتی جمع آن‌ها به 101 درصد نیز می‌رسد.

هنگامی که میزان رشد نهمین نسخه از سیستم عامل iOS به 50 درصد از دستگاه‌های اپل رسید، این شرکت اعلام کرد که این «سریع‌ترین رشد در سیستم عامل iOS است.» البته به نظر می‌رسد این عملکرد مثبت همچنان هم ادامه داشته باشد. اگرچه انتظار نداریم اپل برای ادامه رشد مثبت این سیستم عامل، بیانیه مطبوعاتی جدیدی را ارائه کند.

پیش از این اپل با عرضه iOS 8 شاهد درخواست بسیار پایین کاربران برای دریافت این سیستم عامل در مقایسه با iOS 7 و iOS 6 بود. بنابر این مشاهده شعار تبلیغاتی اپل مبنی بر افزایش درخواست برای iOS 9 منطقی به نظر می‌رسد. بدون در نظر گرفتن میزان باگ یا ویژگی‌های جدید، به نظر می‌رسد میزان حجم این بروزرسانی و همچنین فضای مورد نیاز در دستگاه، از دلایل استقبال مردم برای دریافت آن بوده‌اند. اپل حجم سیستم عامل iOS 9 را به 1.3 گیگابایت رساند؛ میزانی که یک سوم از حجم خواسته شده در iOS 8 بود.

منبع: VentureBeat
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر