اپل 95 درصد از سود صنعت موبایل را به خود اختصاص داده است

اپل 95 درصد از سود صنعت موبایل را به خود اختصاص داده است
بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده، شرکت اپل درحال حاضر 94 درصد از سود موجود در صنعت موبایل دنیا را به خود اختصاص داده است. این آمار که توسط Canaccord Genuity منتشر شده، اطلاعات جالبی را در اختیار ما قرار می‌دهد.
  • جدیدترین بازی ها
بر اساس این آمار، شرکت اپل 94 درصد از سود بازار گوشی‌های هوشمند را در فصل سوم سال 2015 به خود اختصاص داده است. حتی برای شرکتی همچون اپل نیز به دست آوردن چنین آماری یک رکورد جدید محسوب می‌شود. سال گذشته، این شرکت 85 درصد از سود در بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار داشت.

اما سود شرکت اپل با توجه به اینکه آن‌ها تنها 15 درصد از فروش موبایل در جهان را به خود اختصاص می‌دهند، بسیار بالا است. البته با توجه به قیمت 620 دلاری آیفون درسال 2014 و افزایش آن به 670 دلار در فصل سوم سال 2015، این یک پیشرفت 37 درصدی خواهد بود. پس شرکت اپل برای بالا رفتن سود خود، به افزایش درصد فروش نیازی ندارد.اگر چه شرکت سامسونگ، که هم اکنون به عنوان بزرگترین تولید کننده جهانی موبایل در دنیا شناخته می‌شود، به صورت میانگین قیمت فروشی معادل 180 دلار دارد. اگر چه نباید فراموش کرد آن‌ها برای افزایش سود خود، به تمامی میزان فروش نیاز دارند. بر اساس این گزارش جدید که توسط Canaccord Genuity منتشر شده است، سامسونگ 11 درصد از سود کلی فروش در بازار گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص می‌دهد. البته این میزان از عدد 42 درصدی در سال 2013 بسیار فاصله دارد. در آن زمان (سال 2013) این شرکت 31.9 درصد از سهم فروش گوشی‌های هوشمند جهان را در اختیار داشت. اما بر اساس آمار موجود، میزان فروش اخیر آن‌ها چیزی در حدود 22 درصد است.

دیگر تولید کنندگان بزرگ همچون مایکروسافت، بلک‌بری، لنوو، سونی، ال‌جی یا اچ‌تی‌سی، سود یا ضرر قابل توجهی در این فصل نداشتند.منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر