اپیزود نهم استار وارز به صورت غیر دیجیتالی ضبط می‌شود

اپیزود نهم استار وارز به صورت غیر دیجیتالی ضبط می‌شود
برای فیلمبرداری فیلم‌های جدید، مانند قبل از روش آنالوگ استفاده نمی‌شود و به عقیده برخی افراد، روش دیجیتال تمام لذت روش‌های آنالوگ را از بین می‌برد. کارگردان اپیزود بعدی Star Wars از جمله طرفداران روش آنالوگ است. او تصمیم دارد تا به جای روش دیجیتال، از روش آنالوگ استفاده کند.
  • جدیدترین بازی ها
با توجه به گزارش مجله ورایتی، در یکی از کنفرانس‌های مطبوعاتی جشنواره فیلم ساندنس، کالین تِرِورو، کارگردان اپیزود نهم استار وارز، از فیلمبرداری و ضبط اپیزود نهم به صورت کاملاً آنالوگ پرده‌برداری کرد. امروزه بیشتر کارگردانان فیلم به روش دیجیتال روی آورده‌اند و دلیل آن‌ها، راحتی و هزینه پایین روش دیجیتال نسبت به روش آنالوگ است.
 
ترورو در کنفرانس خبری خود به این موضوع اشاره می‌کند: «در ذهنم چیزی به من می‌گفت، در زمان اون‌ها (شخصیت‌های استار وارز) دوربین دیجیتال نبود.» او سپس به شوخی اضافه می‌کند: «این فیلم درباره گذشته است. داستان استار وارز در سالیان دور اتفاق می‌افتد.»پیش از تِرِورو، کارگردانان مطرحی چون کریستوفر نولان به روش آنالوگ روی آوردند. برای مثال او در فیلم‌های اخیر خود مانند Inception و Interstellar از روش آنالوگ استفاده کرد. نولان عقیده دارد استفاده از روش آنالوگ یک انتخاب همیشگی است و هیچگاه روش آنالوگ به صورت کامل کنار گذاشته نمی‌شود. البته باید توجه داشت استفاده از روش آنالوگ یا دیجیتال، دلیل بر خوب یا بد بودن یک فیلم نیست.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر