اچ‌تی‌سی شایعه تشکیل شرکت جدید برای بخش واقعیت مجازی را تکذیب کرد

اچ‌تی‌سی شایعه تشکیل شرکت جدید برای بخش واقعیت مجازی را تکذیب کرد
اچ‌تی‌سی اولین حضور خود در دنیای هدست‌های واقعیت مجازی را با دستگاه Vive آغاز کرد. بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده بود، اچ‌تی‌سی قصد دارد شرکت جدیدی را برای بخش واقعیت مجازی خود تاسیس کند. اما این شرکت رسما شایعه اعلام شده را تکذیب کرد.
  • جدیدترین بازی ها
بعد از اینکه Cher Wang، مدیر عامل شرکت اچ‌تی‌سی، در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرده بود که «واقعیت مجازی» تمرکز جدید این شرکت خواهد بود، شایعاتی در اختیار ما قرار گرفت که به ساخت شرکتی جدید برای این بخش از مجموعه اچ‌تی‌سی اشاره داشت.

بر اساس این گزارش جدید، Cher Wang و اچ‌تی‌سی با همراهی یکدیگر صاحب 100 درصد این شرکت واقعیت مجازی خواهند بود. البته هنوز مشخص نیست درصد هرکدام از طرفین دقیقا چه میزان است. وی پیش از این و در طول برگزاری نمایشگاه CES نیز گفته بود که یک شرکت جداگانه برای بخش واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی تاسیس می‌شود که به صورت کاملا جداگانه از اچ‌تی‌سی اداره خواهد شد.

اما شرکت اچ‌تی‌سی در بیانیه مطبوعاتی که امروز منتشر کرد، اذعان داشت: «ما به توسعه تجارت واقعیت مجازی خود ادامه می‌دهیم تا میزان ارزش را برای سهام‌داران به حداکثر برسانیم.»

ارزش هر مقدار از سهام عمومی اچ‌تی‌سی، به خوبی می‌تواند وضعیت بحرانی این شرکت در بازار تلفن‌های هوشمند را نشان بدهد. چندسال پیش ارزش هر سهم از این شرکت قیمتی معادل 37.18 دلار داشت. اما این مقدار امروز به 2.28 دلار رسیده است. بسیاری عرضه گوشی One M9 را مقصر اصلی این موضوع می‌دانند؛ تلفنی که نتوانست به عنوان رقیبی مناسب برای پرچمداران بازار ظاهر شود. گفتنی است که فروش شرکت اچ‌تی‌سی در سال 2015 به میزان 35 درصد کاهش یافت.

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر