اکنون سامسونگ چهارمین تولیدکننده بزرگ در صنعت چیپ‌ست است

اکنون سامسونگ چهارمین تولیدکننده بزرگ در صنعت چیپ‌ست است
به نظر می‌رسد سامسونگ توانسته تا با فروش میزان مشخصی از تراشه‌های اکسینوس، وارد جمع 5 تولیدکننده بزرگ چیپ‌ست در جهان شود. اما این موضوع چه معنی برای آینده این پردازنده‌ها دارد؟ با نقدستان همراه شوید.
  • جدیدترین بازی ها
در نهایت سامسونگ نیز توانست با فروش نزدیک به 50 میلیون تراشه‌ی اکسینوس، به جمع 5 تولیدکننده بزرگ چیپ‌ست در جهان وارد شود. به نظر می‌رسد نه تنها سامسونگ در تولید گوشی‌های هوشمند موفق است، بلکه می‌تواند تولیدکننده چیپ‌ست بسیار خوبی نیز باشد. اکنون می‌توان این شرکت را به عنوان یکی از رقبای اصلی در صنعت تولید پردازنده‌های قدرتمند دانست.

تاکنون سامسونگ را به عنوان تولیدکننده برتر در زمینه ساخت حافظه‌های فلش DRAM و NAND می‌شناختیم. ولی این شرکت نتایج ضعیفی را در بخش فروش پردازنده‌های کاربردی (AP) از خود نشان می‌داد. اما به لطف فروش گوشی‌های هوشمندی همچون گلکسی اس 6، گلکسی اس 6 اج و البته محصولات شرکت میزو، رشد بی‌سابقه‌ای را در فروش پردازنده‌های اکسینوس مشاهده می‌کنیم. این شرکت در سال گذشته به آمار عرضه 300 میلیون گوشی هوشمند دست پیدا کرد. اما در این بین، گوشی‌هایی که از تراشه‌ی اختصاصی این شرکت استفاده می‌کردند، تنها 15 درصد از این آمار را به خود اختصاص می‌دادند.اما نتایج به دست آمده از سوی سامسونگ در بازار AP، به دلیل چالش‌ بسیار بزرگ در این بازار، حتی از چیزی که فکر می‌کنید نیز متحیر کننده‌تر است. در چندسال اخیر، صنعت تراشه‌های کاربردی با رشد منفی 4 درصدی سال به سال مواجه شده است و در سال 2015 به مرز 20.1 میلیارد دلار رسید. از سویی دیگر کوآلکام همچنان با سهم 42 درصدی بازار، جایگاه اول خود را حفظ کرده است. درحالی که دو شرکت اپل و مدیاتک، جایگاه‌های دوم و سوم را به ترتیب با سهم‌های 21 و 19 درصدی حفظ کرده‌اند.


منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر