اکنون گوگل بیماری شما را به صورت آنلاین تشخیص می دهد

اکنون گوگل بیماری شما را به صورت آنلاین تشخیص می دهد
با پیشرفت فناوری، زندگی انسان هر روز آسان‌تر از گذشته می‌شود. اکنون شرکت گوگل، به عنوان یکی از پیشتازان عرصه فناوری، تصمیم گرفته تا امکان تشخیص آنلاین بیماری را در اختیار تمامی افراد قرار بدهد. با ما همراه باشید تا با سرویس جدید گوگل بیشتر آشنا شویم.
  • جدیدترین بازی ها
اگر مشکلی در بدن ما به وجود بیاید، ممکن است به سراغ جستجو در گوگل برویم. با مشاهده یک برآمدگی در گردن، ممکن است به موارد زیادی فکر کنیم؛ مواردی که حتی ممکن است شامل یک تومور نیز باشد. اما موضوع این است که با جستجو در گوگل، احتمال دارد به جواب درستی برای بیماری خود دست پیدا نکنیم. اکنون گوگل قصد دارد این مشکل را برای همیشه برطرف کند تا تشخیص اولیه بیماری برای شما ساده‌تر باشد.

به نظر می‌رسد عملکرد این سیستم، دقیقا مانند جستجوی معنی کلمات، وضعیت آب و هوا یا حتی تاریخ اکران یک فیلم باشد. با جستجوی این موارد، گوگل نتیجه مشخص و بزرگی را – بدون نیاز به وارد شدن در سایت – به ما نمایش می‌دهد. ای ویژگی جدید به شما اجازه می‌دهد تا با جستجوی علائم بیماری خود، به نتیجه سریع‌تری دست پیدا کنید. درواقع با جستجوی علائم بیماری، گوگل به شما بیماری‌های ممکن را پیشنهاد می‌دهد تا با توجه به آن‌ها، به پزشک موردنظر مراجعه کنید.البته نباید فراموش کرد که این پاسخ، تنها یک تشخیص عمومی است؛ چراکه موضوعی همچون سردرد، می‌تواند دلایل مشخص و البته رایجی داشته باشد که صرفا نشان‌دهنده تومور مغزی نیست. درواقع باید ویژگی جدید گوگل را در تشخیص سریع و کمک اولیه دانست؛ چیزی که می‌تواند برای بسیاری از کاربران مفید باشد.

با این وجود، اطلاعاتی که گوگل در اختیار شما قرار می‌دهد، از وب‌سایت‌هایی همچون ویکی‌پدیا تهیه نشده‌اند. گوگل در اینباره می‌گوید: «ما با تیمی از پزشکان همکاری کردیم تا اطلاعات هر نشانه بیماری را به ‌خوبی بررسی کنیم. همچنین متخصصان مدرسه پزشکی هاروارد و کلینیک Mayo شرایط مرتبط با نمونه‌های جستجوشده را ارزیابی کردند تا لیستی که به کاربر نمایش می‌دهیم، بهبود یافته باشد.»

اما گوگل همچنان به شما توصیه می‌کند که برای اطمینان بیشتر از وضعیت سلامتی خود، با یک دکتر مشورت کنید. این ویژگی قرار است در چند روز آینده برای کاربران انگلیسی زبان کشور آمریکا در پلتفرم موبایل عرضه شود. البته گوگل امیدوار است که در هفته‌های آینده، این قابلیت برای دیگر زبان‌ها و البته دیگر کشورها نیز عرضه شود.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان یکشنبه 2 مهر 1396
سلام درد گلو داغونم کرده زیاد هم عفونت نداره و سرفه هم نمیکنم

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر