ایستگاه پلیس هوش مصنوعی چین بدون نیروی انسانی آغاز به کار می‌کند

ایستگاه پلیس هوش مصنوعی چین بدون نیروی انسانی آغاز به کار می‌کند
چین توسعه ایستگاه پلیسی برپایه هوش مصنوعی را در دستورکار قرار داده است که امکان ارائه طیف وسیعی از خدمات قانونی را فراهم می‌کند.
  • جدیدترین بازی ها
چین تمرکز ویژه‌ای را روی تکنولوژی هوش مصنوعی گذاشته تا در این حوزه به پیشتاز در جهان مبدل شود. در حال حاضر، متخصصان این کشور بهره‌‌برداری از هوشمند ترین تکنولوژی توسعه یافته برپایه هوش مصنوعی را در زمینه سیستم‌های نظارتی آغاز کرده‌اند و اخیرا یک ربات چینی هم موفق شده آزمون‌های پزشکی را با موفقیت پشت‌سر بگذارد. فعالیت چینی‌ها در این حوزه، به موارد یادشده محدود نمی‌شود و حالا ایستگاه پلیس هوش مصنوعی چین در مرحله توسعه قرار گرفته است. ایستگاهی که در آن هیچ نیروی انسانی وجود ندارد. 

این ایستگاه در اکثر موارد روی مشکلات مربوط به خودروها و رانندگان متمرکز است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در این ایستگاه پلیس آزمون‌های شبیه‌سازی شده ویژه راننده‌ها و ارائه سرویس‌های ثبت‌نام در دستورکار قرار گرفته است. تکنولوژی تشخیص چهره توسعه یافته توسط Tencent نیز به شناسایی شهروندان در ایستگاه‌ها کمک کرده و هوش مصنوعی امکان دسترسی به طیف وسیعی از اطلاعات را به محض شناسایی چهره کاربر فراهم می‌کند. 

نکته قابل توجه اینکه سرویس‌دهی این ایستگاه‌های پلیس به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته ممکن خواهد بود و خبری از خطاهای انسانی هم نخواهد بود. 

منبع: Mashable
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر