ایمیل تیم کوک به کارکنان اپل و حمایت بیل گیتس از FBI

ایمیل تیم کوک به کارکنان اپل و حمایت بیل گیتس از FBI
امروز مدیرعامل اپل تیم کوک، یادداشتی برای پرسنل شرکت اپل فرستاد. او طی یک ایمیل از تمام کارکنان اپل، برای همراهی با سیاستی که شرکت در قبال FBI اتخاذ کرد، تشکر نمود. و همچنین بیل گیتس امروز در مصاحبه ای اشاره کرد که حکومت در این موضوع خاص (تروریسم) باید به اطلاعات دسترسی داشته باشد...
  • جدیدترین بازی ها
http://www.siliconbeat.com/wp-content/uploads/2016/02/apple-iphone-getty.jpg

امروز مدیرعامل اپل تیم کوک، یادداشتی برای پرسنل شرکت اپل فرستاد. او طی یک ایمیل از تمام کارکنان اپل، برای همراهی با سیاستی که شرکت در قبال FBI اتخاذ کرد، تشکر نمود. سیاستی که بر اساس آن اطلاعات موجود در تلفن همراهی که یکی از عاملان حمله‌ی سن برناردینو از آن استفاده کرده بود، در اختیار پلیس فدرال قرار نگرفت. در این یادداشت، کوک اشاره می کند که اپل از موضع خود عقب نشینی نمی کند و حکم دادگاه نظر اپل را عوض نخواهد کرد. او گفت که این درخواست «موقعیت خطرناکی ایجاد می کند که در آن اساس حقوق شهروندی همه ی ما زیر سؤال خواهد رفت». کوک همچنین خواستار حل این موضوع از طریق مناظره ای بین هیئتی از متخصصین شد. او گفت که این پرونده مربوط به فقط یک تلفن و اطلاعات موجود در آن نیست، بلکه به امنیت و اطلاعات موجود در تلفن همراه، میلیون ها مشتری اپل نیز دلالت دارد. او افزود که ما در شرکت  اپل، با انتشار هر سیستم عامل جدید، تمام تلاش خود را برای افزایش ضریب امنیت اطلاعات کاربران می کنیم و خلاف این مسیر قدم بر نخواهیم داشت.
برخلاف شرکت های مطرح فعال در Silicon Valley، بیل گیتس طرف ماموران فدرال را در این جدال گرفت. ولی مارک زاکربرگ در اظهار نظری که اخیراً در کنگره جهانی موبایل 2016 مطرح کرد، از موضع اپل و تیم کوک طرفداری کرد. امروز بیل گیتس در مصاحبه ای اشاره کرد که حکومت در این موضوع حساس و خاص باید به اطلاعات دسترسی داشته باشد، FBI خواستار اطلاعات مردم عادی نشده است و در چنین مواردی همه ی شرکت ها باید با پلیس و حکومت همکاری کنند. او از گفته ی تیم کوک مبنی بر این که در خواست FBI مثل وارد شدن از «در پشتی» است، انتقاد کرد. بیل گیتس افزود که بانک ها، مخابرات و شرکت های دیگر بارها در شرایط اضطراری در مبادله ی اطلاعات، با حکومت همکاری کرده اند.

http://matzav.com/wp-content/uploads/2016/02/bill-gates-696x430.jpg

منبع: TheVerge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر