اینتل از بازار موبایل و تبلت خارج می‌ شود

اینتل از بازار موبایل و تبلت خارج می‌ شود
اینتل تاکنون تلاش‌های زیادی برای موفقیت در بازار تبلت و گوشی هوشمند داشته است، اما اکنون آن‌ها تصمیم گرفته‌اند از بازار ساخت پردازنده برای این دو گروه خارج شوند. اما دلیل این استراتژی دقیقا چیست؟ آیا می‌توان در آینده شاهد بازگشت اینتل بود؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
شکی نیست که رقابت موجود در دنیای گوشی‌های اندرویدی، رقابت سخت و چالش‌برانگیزی است. اما وقتی صحبت از رقابت میان سازندگان پردازنده برای این گوشی‌ها می‌شود، موضوع کاملا ساده است: شرکت‌هایی همچون کوالکام و سامسونگ، دو شرکت بزرگی هستند که مسیر موجود در حوزه ساخت پردازنده موبایل را مشخص می‌کنند و از سویی دیگر، شرکت‌هایی همچون اینتل یا انویدیا نیز سعی می‌کنند سهمی در این حوزه داشته باشند. اما به‌ نظر می‌رسد امروز باید یکی از رقبا را از این روند حذف کنیم.

اینتل تصمیم گرفته تا با تغییر کلی استراتژی کاری خود، تمرکز را بر روی پروژه‌های دیگر قرار بدهد. درواقع‌ آن‌ها قصد دارند بر روی پروژه‌هایی همچون اینترنت اشیاء، مرکز داده، حافظه، FPGA و اینترنت 5G کار کنند. پس جای تعجبی ندارد که برای قرار دادن تمرکز بیشتر بر روی این بخش‌ها، باید یکی از دامنه‌های کاری اینتل حذف شود.کار بر روی فناوری‌های تازه و پروژه‌های نوآورانه این شرکت، به قربانی شدن یکی از اصلی‌ترین بخش‌های این مجموعه نیاز دارد. به همین دلیل اینتل تصمیم گرفته تا بخش گوشی‌های هوشمند و تبلت را – حداقل در این بازه زمانی – ترک کند. بر اساس گزارش Anandtech – که به تایید شرکت اینتل نیز رسیده است – این شرکت قصد دارد عرضه سری جدید پردازنده‌های Broxton و SoFIA را لغو کند. این موضوع به معنی عدم عرضه گوشی‌های جدید به همراه پردازنده‌های این شرکت است. دو محصول ذکر شده که قرار بود به‌زودی عرضه شوند، عضوهای جدیدی از خانواده پردازنده‌های Atom X3 بودند.

مدت زیادی می‌شود که اینتل سعی دارد حضور قدرتمندی در بازار گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها داشته باشد. اما تلاش‌های آن‌ها تا این لحظه ناموفق بوده است. آیا اینتل می‌تواند در آینده حضور قدرتمندتری در حوزه پردازنده‌های گوشی هوشمند و تبلت داشته باشد؟


منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر