اینستاگرام قابلیتی مشابه با 3D Touch اپل را برای اندروید عرضه می‌کند

اینستاگرام قابلیتی مشابه با 3D Touch اپل را برای اندروید عرضه می‌کند
به نظر می‌رسد اینستاگرام قصد دارد قابلیتی مشابه با فناوری 3D Touch شرکت اپل را به نسخه اندرویدی برنامه خود اضافه کند. البته گفتنی است که این قابلیت، به امکانات سخت افزاری نیازی ندارد.
  • جدیدترین بازی ها

همه ما می‌دانیم که اپل با فناوری 3D Touch، قابلیتی را به سری آیفون اضافه کرده است که با استفاده از آن، دستگاه می‌تواند میزان فشار وارد شده به صفحه را مشخص کند. کارایی یا عدم کارایی این ویژگی، موضوعی است که شما باید به صورت شخصی درباره آن قضاوت کنید؛ اما بهتر است بگوییم هنوز هم در صنعت موبایل، به راه‌های بهتری برای تعامل با گوشی‌های هوشمند نیاز داریم.

 از این رو صفحه‌های حساس به فشار، می‌تواند یک روند جدید در این تعامل را به ما نشان بدهد. ما هنوز هم نگه داشتن انگشت خود روی صفحه نمایش یا کلیک راست در کامپیوترها را دوست داریم، اما این فناوری جدید، می‌تواند شیوه تعامل ما را به طور کامل تغییر بدهد.

اما خبر خوب این است که دیگر برای استفاده از این شیوه تعاملی در نسخه اندرویدی اینستاگرام، به وجود قابلیت سخت‌افزاری نیازی نداریم. اگر دستگاه اندرویدی شما هم دارای ویژگی سخت‌افزاری صفحه‌ نمایش با قابلیت تعیین سطح فشار نیست، باز هم قادر هستید تا از شیوه‌ای جدید برای استفاده از برنامه اینستاگرام در نسخه 7.13.0 این برنامه استفاده کنید.در نسخه Ios این برنامه، که با قابلیت 3D Touch شرکت اپل کار می‌کند، کاربران می‌توانند با فشار بیشتر روی صفحه نمایش آیفون، یک پیشنمایش را از عکس مورد نظر خود به صورت پاپ آپ مشاهده کنند. همین قابلیت هم اکنون در نسخه اندرویدی جدید اینستاگرام نیز وجود دارد. البته برای استفاده از این قابلیت در نسخه اندرویدی، نیاز نیست صفحه را محکم‌تر فشار بدهید؛ بلکه تنها کافیست برای مدت بیشتری دست خود را روی تصویر مورد نظر بگذارید.

انتظار می‌رود به زودی شاهد عرضه این بروزرسانی در گوگل پلی استور باشیم. ممکن است استفاده از این ویژگی جدید در ابتدا کمی برای شما سخت باشد. اما به مرور زمان و البته بهبود این قابلیت با بروزرسانی‌های رسمی، به بخشی جالب و کاربردی در برنامه شما تبدیل خواهد شد.


منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر