این نمایشگر را با قیچی ببرید

این نمایشگر را با قیچی ببرید
تیمی از محققین ژاپنی نمایشگر قابل انعطافی را به نمایش گذاشتند که ویژگی جالب، بدیع و متفاوتی دارد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
کسی نیست که منتظر تجربه گجت‌های مجهز به نمایشگرهای انعطاف پذیر نباشد، اما قطعا کسی انتظار ندارد که بتوان این نمایشگرها را با قیچی برید! تیمی از محققین ژآپنی، نمایشگر انعطاف پذیری تولید کرده‌اند که بعد از بریده شدن با قیچی، باز هم کار می‌کند.

این تیم که بخشی از گروه تحقیقاتی EFMG (Electronic Functional Macromolecules Group) در انستیتو علمی علوم مواد در شهر سوکوبای ژاپن است، با موفقیت این پنل را به نمایش گذاشت. هر چند که این پنل در مرحله اولیه توسعه خود قرار دارد و تنها یک رنگ را نمایش می‌دهد و اندازه محدودی دارد.

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این تکنولوژی جدید این است که مانند پنل‌های e-reader، تنها به مقدار کمی برق برای تغییر اطلاعات بصری نیاز دارد. پس از آن، تصویر باقی مانده تا دوباره به پنل برق رسیده و تغییر کند. تیم تحقیقاتی این پروژه، اهداف جاه طلبانه‌ای برای دستاورد خود دارد:

کاربری‌های این تکنولوژی شامل گجت‌های پوشیدنی هوشمندی می‌شود که می‌توان نمایشگر را در لباس کاربر به کار برد یا گجت را به دور مچ کاربر بست. این نمایشگر جدید می‌تواند به سطح ساختمان‌ها نیز متصل شود. محققین معتقدند که از این نمایشگر برای تغییر ظاهر درونی خودروها مانند، رنگ صندلی‌ها و پنجره‌ها استفاده کرد.

روش کار این پنل به گونه‌ای است که در هنگام برش، محدودیت‌های معمول آلودگی به اکسیژن یا رطوبت را در لبه نمایشگرهای LCD و OLED حذف می‌کند. نمایشگر قابل برش از یک پلیمر مرکب از فلز و مواد ارگانیک با خواص الکتروکرومیک اعمال شده روی ماده انعطاف پذیر ساخته شده است. ویژگی بارز این پلیمر مقاومت آن در برابر رطوبت و هوا است و در هنگام برش نیازی به عایق بندی آن نیست.

محققین در آینده تصمیم دارند پنل‌های قابل برش بزرگ‌تری تولید کنند. آیا در آینده شاهد کاربرد این پنل‌ها در دستگاه‌های روز خواهیم بود؟
منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر