باج افزار واناکرای 600 شرکت ژاپنی را آلوده کرد

باج افزار واناکرای 600 شرکت ژاپنی را آلوده کرد
چیزی حدود 600 شرکت ژاپنی شامل شرکت هیتاچی و نیسان از آلودگی کامپیوترهای خود به باج افزار واناکرای خبر داده‌اند.
  • جدیدترین بازی ها
روز گذشته مرکز هماهنگی و پاسخگویی به موقعیت‌های اضطراری حوزه سایبر در کشور ژاپن در گزارش خود اعلام کرد حدود 2000 کامپیوتر در 600 شرکت مختلف این کشور، با باج‌افزار WannaCry آلوده شده‌اند. 
مسئولان هیتاچی در گفتگو با وب‌سایت EFE مدعی شده‌اند سرویس ایمیل آن‌ها نیز از حملات این باج افزار درامان نمانده و برخی از کارکنان این شرکت همچنان در دسترسی به ضمیمه‌های ایمیل‌ها یا ارسال و دریافت پیغام‌ها با مشکلات جدی روبرو شده‌اند. نیسان موتور نیز در بیانیه جداگانه‌ای اعلام کرده سیستم‌های کامپیوتری برخی کارخانه‌های این شرکت هدف حملات این بدافزار خطرناک قرار گرفته‌اند. البته فعالیت‌های تجاری این شرکت آنچنان تحت تاثیر قرار نگرفته است. 

باج افزار واناکرای که با قفل کردن فایل‌های موجود روی سیستم‌های کامپیوتری، درخواست پرداخت غرامت از طریق بیت‌کوین می‌کند تاکنون سیستم‌های کامپیوتری را در حداقل 150 کشور مختلف دنیا آلوده کرده است. از جمله سیستم‌های مهمی که هدف حملات قرار گرفته‌اند می‌توان به سرویس سلامت ملی در بریتانیا یا شرکت‌های بزرگ مستقر در فرانسه و اسپانیا اشاره کرد. بزرگ‌ترین شبکه ریلی آلمان، دفاتر دولتی در روسیه و دانشگاه‌های چین و تایوان نیز از این حملات در امان نمانده‌اند. 

منبع: Firstpost
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر