بازار بازیهای موبایل چقدر بزرگ است؟

بازار بازیهای موبایل چقدر بزرگ است؟
تقاضای بسیار بالایی برای بازیهای مربوط به پلتفرم های موبایل در دنیا وجود دارد، که البته عجیب هم نیست. این روزها هر کسی اراده کند می تواند گوشی هوشمندی بیابد که با بودجه اش هماهنگ است. سخت افزارها هم دارند سال به سال قویتر و در عین حال ارزانتر می شوند...
  • جدیدترین بازی ها
سازندگان بازیها دارند از این بازار رو به رشد به خوبی بهره می گیرند، به گونه ای که حالا بازیهای موبایل بزرگترین گروه بازیها را تشکیل می دهند.
محققین بازاریابی تخمین می زنند که بازیهای موبایل حالا یک بیزنس 34.8 میلیارد دلاری در جهان را تشکیل می دهند، درحالیکه بازیهای ساخته شده برای کامپیوترهای شخصی تنها 29میلیارد دلار ارزش دارند. بازیهای کنسول با 18.5میلیارد دلار در رده ی سوم جای می گیرند، جالب اینکه بازیهای مربوط به کنسولهای قابل حمل همچنان زنده بوده و بازاری 3میلیارد دلاری را به خود اختصاص داده اند.
بخش دیگری از این تحقیق نشان می دهد که بازیها تقریبا 38درصد از کل دانلودهای صورت پذیرفته از Google Play و App Store را تشکیل می دهند. و البته با وجود اینکه  در Google Play ، بازیها درصدبزرگتری از خریدهای انجام شده را به خود اختصاص داده اند، گیمرهای پلتفرم iOS  وقت بیشتری را صرف بازی می کنند. در سال 2015 بر روی پلتفرم iOS بازی Clash of Clans پردرآمدترین عنوان بوده درحالیکه در اندروید این عنوان به Monster Strike میرسد.

جالب اینکه بسیاری از نامهای بزرگ دنیای بازی مانند Tencent،Activision Blizzard، Capcom و Electronic Arts تا همین چند وقت پیش در این بازار حضور پررنگی نداشتند و به تازگی شاهد حضور جدی آنها بوده ایم. دلیل اصلی آن نیز این بوده که بازیهای موبایل معمولا نمی توانستند درآمدهایی مشابه Call Of Duty یا Grand Theft Auto ایجاد نمایند، ولی در 2 سال اخیر این موضوع دیگر صادق نیست و بازیهایی مانند Clash of Clans،Monster Strike و Puzzle & Dragons توانستد به اندازه ی بازیهای نام برده سودآور باشند.
وقتی در مورد پرداخت هزینه برای هر بازی صحبت کنیم، هنوز کنسولها پیشرو هستند و درآمدی 5برابر بیشتر از آنچه گیمرها به ازای هر دستگاه موبایل پرداخت می کنند به جیب می زنند. درآمد کنسولها با فاصله ی بسیار زیادی در آمریکای شمالی و اروپا بیشتر از سایر نقاط جهان است، درحالیکه بازیهای موبایل و کامپیوترهای شخصی در جنوب شرق و و شرق آسیا بیشترین درآمد را دارند.

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر