بازار تبلت همچنان درحال سقوط است

بازار تبلت همچنان درحال سقوط است
شکی نیست که با رسیدن به دوران لپ‌تاپ‌های هیبریدی، از عصر طلایی تبلت‌ها فاصله زیادی گرفته‌ایم. جدیدترین آمار منتشرشده از عملکرد این گروه از گجت‌ها در بازار جهانی، بازهم کاهش فروش آن‌ها را نشان می‌دهد. اما این موضوع برای آینده تبلت‌ها چه معنی دارد؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
با نگاهی به میزان محبوبیت و فروش تبلت‌ها، متوجه می‌شویم که این گروه از گجت‌های دنیای فناوری با وضعیت خوبی مواجه نیستند. موضوع از آن‌جایی شروع شد که گوشی‌های هوشمند، با ارائه قدرت سخت‌افزاری بسیار زیاد و صفحه‌نمایش‌های بزرگ – که بعد‌ها گروه جدیدی به نام فبلت‌ها را به وجود آورد – باعث شدند تا تبلت‌های کوچک از بین بروند. از طرفی دیگر، تبلت‌های بزرگ‌تر با لپ‌تاپ‌ها یکی شدند تا نوع جدیدی از محصولات روانه بازار شود. شاید بسیاری هنوز استفاده و کاربرد تبلت را فراموش نکرده باشند، اما بنا به یافته‌های اخیر از سوی IDC، محصولات هیبریدی جایگاه خوبی بین کاربران دارند.آماری که روز گذشته توسط سازمان IDC منتشر شده است، نشان می‌دهد که 46.7 میلیون تبلت در فصل اول سال 2016 به‌فروش رفته است؛ عددی که کاهش 10 درصدی در میزان فروش سال به سال و کاهش 33 درصدی فروش در مقایسه با فصل چهارم سال 2015 را نشان می‌دهد. اما نکته جالب این است که کم‌ترین قیمت فروش برای هر دستگاه، به 241 دلار می‌رسد. این موضوع، نشان می‌دهد که تبلت‌هایی با قیمت بالاتر نیز در بازار به‌ فروش رسیده‌اند. البته نکته‌ای در این بین وجود دارد که باید به آن توجه کنید. این قیمت، با توجه به قرارگیری لپ‌تاپ‌های هیبریدی در این آمار است که در اعداد IDC نیز ذکر شده‌اند.

نباید فراموش کرد که میزان عرضه و میزان سودآوری کلی از فروش تبلت، دو موضوع کاملا متفاوت هستند. برای مثال، دستگاه‌های ویندوز تنها 14 درصد از میزان عرضه به بازار را به خود اختصاص داده‌اند؛ درحالی که از فروش کلی این دستگاه‌ها، 20 درصد سود کلی به محصولات ویندوزی می‌رسد. چرا؟ پاسخ بسیار ساده است: در بین محصولات فروخته شده، تبلت‌های هیبریدی مایکروسافت قرار دارند که با قیمت‌های بالاتری عرضه می‌شوند. از سویی دیگر شرکت اپل 22 درصد از عرضه را به خود اختصاص داده است، در حالی که 39 درصد ارزش کلی فروش را تصاحب می‌کند. این موضوع نیز به دلیل قیمت بالای محصولات اپل، قابل توجیه است. در ادامه، پلتفرم اندروید مشاهده می‌شود که با در اختیار داشتن 64 درصد از عرضه به بازار، 41 درصد از سود را به خود اختصاص می‌دهد؛ چراکه تبلت‌های ارزان‌قیمت اندرویدی، طرفداران بیشتری در بازارهای گوناگون دارند.منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر