بازی Pokemon Go محبوب ترین بازی گوشی‌ های هوشمند در آمریکا است

بازی Pokemon Go محبوب ترین بازی گوشی‌ های هوشمند در آمریکا است
بازی Pokemon Go، یک بازی واقعیت افزوده مخصوص گوشی‌های هوشمند است که ظرف تنها یک هفته از زمان انتشار آن، توجه تمام دنیا را معطوف خود کرده و اکنون، محبوب‌ترین بازی تاریخ گوشی‌های هوشمند در آمریکا محسوب می‌شود. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
در حال حاضر، در سایر نقاط دنیا، مردم یا مشغول بازی Pokemon Go هستند، یا در حال صحبت درباره آن هستند. این مجموعه بازی قدیمی که البته در ایران بسیار گمنام است، با انتشار بازی واقعیت افزوده‌ای بر اساس آن در هفته گذشته که کاربر را موظف می‌کند تا پوکمون‌های خود را (موجوداتی که نام بازی نیز از آن‌ها الهام گرفته شده است)، به اوج محبوبیت خود رسیده است. برای افرادی که در کودکی سرگرم دیدن انیمیشن Pokemon یا بازی‌های مبتنی بر آن بودند، این بازی واقعیت افزوده، رویایی است که به حقیقت پیوسته است.به تازگی این بازی به عنوان محبوب‌ترین بازی گوشی هوشمند تاریخ در آمریکا شناخته شده است. بنا به گزارش سایت Survey Monkey، تعداد متوسط افرادی که روزانه مشغول بازی Pokemon Go هستند، از بازی Candy Crush Saga پیشی گرفته است. البته این اتفاق فقط در آمریکا رخ داده است. در اوج محبوبیت خود، بازی Candy Crush Saga روزانه بیش از 93 میلیون گیمر فعال از سرتاسر دنیا روی پلتفرم‌های متفاوت داشت.با 21 میلیون کاربر روزانه، بازی Pokemon Go مشغول تاریخ سازی است. روی سیستم عامل اندروید، نرخ رشد این بازی به زودی از اپلیکیشن Snapchat خواهد گذشت و احتمالا به زودی بزرگترین اپلیکیشنی خواهد شد که از اطلاعات گوگل مپ استفاده می‌کند و از خود اپلیکیشن گوگل مپ نیز پیشی خواهد گرفت.هرچند که سهام ناینتندو از زمان عرضه بازی در هفته گذشته رشد صعودی داشته، این سرمایه‌گذاران ممکن است کمی خود را دست بالا گرفته باشند. اول از همه، این بازی رایگان است اما خرید‌های درون برنامه‌ای برای تمرین‌دهندگانی که تعداد زیادی پوکمون در اختیار دارند، ممکن است ضروری باشد. در خرید‌های درون برنامه‌ای iOS، سهم ناینتندو، یک سوم سهم اپل است که 30 درصد از خرید‌های درون برنامه‌ای سود می‌گیرد. استودیو نیانتیک (Niantic)، سازنده بازی نیز به همراه کمپانی پوکمون، هر کدام 30 درصد سهم دارند و در نتیجه، 10 درصد باقیمانده به ناینتندو می‌رسد. هر چند که ناینتندو بخشی از سهام کمپانی پوکمون را نیز در اختیار دارد.

چالش استودیو نیانتیک این است که بازی را محبوب نگه دارند. سومین بازی محبوب تاریخ گوشی‌های هوشمند، Draw Something است که در سال 2012 بسیار داغ بود تا جایی که سازنده آن، OMGPOP، به مبلغ 180 میلیون دلار به Zynga فروخته شد. Draw Something به زودی جذابیت خود را از دست داد و Zynga دچار مشکلات مالی عدیده‌ای شد. این صنعتی است که بخت و ثروت به سرعت باد، تغییر جهت می‌دهند. ایا Pokemon تغییر در این بازار ایجاد خواهد کرد؟

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (3 عدد)

ثبت پاسخ سعید عبدی چهارشنبه 30 تیر 1395
سلام خیلی خیلی بازی خوبیه من که هر روز حین ورزش کردن پوکمون هم پیدا میکنم خیلی بازی مفید و سودمندی هست فقط اگر در کرمان gym یا pokestop دیدید خبر بدید;-)
ثبت پاسخ مهمان دوشنبه 4 مرداد 1395
اگر در کرمان gym و pokestop دیدید خبر بدید مرسسیییی
ثبت پاسخ مهمان دوشنبه 4 مرداد 1395
اگر در کرمان gym و pokestop دیدید خبر بدید مرسسیییی

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر