با این راهکارها متخصص بازاریابی دیجیتال شوید

با این راهکارها متخصص بازاریابی دیجیتال شوید
بازاریابی دیجیتال هنری است که در طول زمان تغییرات زیادی داشته و همین پویایی باعث شده افراد، به ویژه تازه‌واردهای این حوزه مسیر سختی را برای رسیدن به قله‌های موفقیت پیش‌رو داشته باشند.
  • جدیدترین بازی ها
اضافه‌شدن کانال‌های بازاریابی جدید در قالب نمایش تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی مطرح نظیر فیس‌بوک و اسنپ‌چت و یا حتی بازاریابی محتویات، از جمله مواردی هستند که به وضوح، پویایی این بخش و البته نیاز به به‌روزرسانی اطلاعات بازاریاب‌ها را نمایش می‌دهند. با وجود این، درصورتی که برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشید، با کمی تلاش و پشتکار می‌توانید به یکی از متخصص‌های حوزه بازاریابی دیجیتال تبدیل شوید.

مطالعه منابع مرتبط
در حال حاضر وب‌سایت‌های مختلفی مانند Inbound.org و Growthhackers.com وجود دارند که شما را از جدیدترین رویدادهای این حوزه مطلع می‌کنند. با مراجعه به این مراجع می‌توانید هزاران وبلاگ جذاب که تمامی زیر و بم‌های بازاریابی دیجیتال را توضیح داده‌اند پیدا کنید. با وجود این، استفاده از منابع مطالعاتی فیزیکی و یا حتی جستجوی ساده به زبان فارسی هم برای کاربرانی که تسلط کم‌تری به زبان‌ انگلیسی دارند مفید فایده خواهد بود.

اجرای دانسته‌ها
یکی از اصلی‌ترین موارد در افزایش مهارت افراد در بازاریابی دیجیتالی، اجرای دانسته‌ها و به‌کارگیری راهکارهایی است که از طریق مطالعه بدست آمده‌اند. درنظر داشته باشید که تنها از طریق اجرا کردن استراتژی‌ها و تئوری‌های بازاریابی است که می‌توانید کاربرد ایده‌های مختلف و نقاط ضعف و قوت آن‌ها را شناسایی کنید.

همکاری داوطلبانه با استارت‌آپ‌ها
پس از چندماه تکرار و تمرین مراحل اول و دوم، حالا نوبت آن است تا تجربه کاری خود را به مرحله‌ جدیدی برسانید. به این منظور کافی است که دانسته‌ها و تجربیات خود را در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف به مرحله اجرا بگذارید. مناسب‌ترین نقطه شروع در این مرحله، همکاری داوطلبانه و حتی بدون دریافت حقوق با استارت‌آپ‌ها و سازمان‌های غیرانتفاعی است که معمولا با آغوش باز از کمک‌ها و همکاری‌های شما استقبال می‌کنند. با پیاده‌سازی این راهکار، کاربردهای عملی دانسته‌ها و تجربیات را به‌طور کامل در دنیای واقعی لمس خواهید کرد.

استفاده از مربی یا مشاور
در صورتی که در منابع اطلاعاتی یادشده در بخش اول گزینه‌ای وجود داشت که توجه شما را جلب کرد، بدنیست با استفاده از راهکارهای ارتباطی، شانس خود را برای طرح پرسش از نویسنده یا متخصص آن وبلاگ آزمایش کنید. در این مرحله، استفاده از تجربیات یک مربی یا مشاورِ کاربلد هم کمک قابل توجهی در حل مشکلات و موانعی که در بازاریابی دیجیتال با آن روبرو می‌شوید خواهد کرد. با مراجعه به وب‌سایت Clarity.fm می‌توانید لیستی از مربیان مطرح را مشاهده کنید.

درنظر داشته باشید که پویایی بازاریابی دیجیتالی، تکرار و تداوم به‌کارگیری مراحل یادشده را می‌طلبد. به بیان دیگر، در صورتی که شما مطالعه راهکارهای جدید و به‌کارگیری آن‌ها در این حوزه را کنار بگذارید، خیلی زود از قافله بازاریاب‌های متخصص عقب خواهید ماند.

  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر