با این هفت تصویر، سن مغز خود را محاسبه کنید!

با این هفت تصویر، سن مغز خود را محاسبه کنید!
عوامل مختلفی روی بهبود یا تنزل عملکرد مغز اثر می‌گذارند. به عنوان مثال، الکل یا حتی اختلال در خواب می‌تواند تاثیرات منفی روی عملکرد مغز انسان ایفا کند.
  • جدیدترین بازی ها
سن و سال مغز، واژه‌ای است که معمولاً ارتباطی با سن و سال واقعی شما ندارد. در ادامه می‌توانید هفت تصویر را برای بررسی عملکرد مغز و در نهایت امر، تخمین سن و سال آن مشاهده کنید. 

7. آنچه در این دو تصویر مشکل دارد را مشخص کنید!

6. چند سوراخ در این تی‌شرت مشاهده می‌کنید؟

5. چه نامی را برای این درخت انتخاب می‌کنید؟

4. آیا می‌توانید اشتباهی را در تصویر زیر مشاهده کنید؟

3. کودکی را که در این تصویر مخفی شده است پیدا کنید.

2. کدام‌یک طولانی تر است؟

1.Mike Wazowski را در این تصویر شناسایی کنید.

اگر تصور می‌کنید پاسخ تمام سوالات را دارید بدنیست نگاهی به ادامه مطلب داشته باشید. 

7. عکس‌ها را بالعکس کنید. از آنجایی که مغز ما به مشاهده چشم‌ها و لب‌ها به صورت عادی عادت کرده است نمی‌تواند متوجه ایراد در تصاویر شود. با بالعکس کردن تصاویر می‌توانید ایرادها را مشاهده کنید. 

6. درنظر داشته باشید که منظور از سوال، تنها سوراخ‌های حاصل از پوسیدگی نیست و تمامی سوراخ‌ها را شامل می‌شود. روی هم رفته 8 سوراخ شامل گردن، یقه‌ها و البته دو جفت سوراخ در قسمت جلو و پشت تی‌شرت به چشم می‌خورد. 

5. قصد سوال، نام‌گذاری درخت نیست بلکه هدف آن است تا بتوانید پرنده موجود در تصویر را شناسایی کنید. 

4. گاهی اوقات تمرکز و توجه ما روی نقطه اشتباهی است. اگر خوب دقت کنید کلمه Spot دوبار در تصویر تکرار شده است اما در اکثر موارد، مغز ما این موارد را نادیده می گیرد. 

3. اگر به قسمت سمت راست تصویر توجه کنید، پای کودک را در قالب خم تنه درخت شاهد خواهید بود. همین مسیر را دنبال کنید تا کودک را در تصویر تشخیص دهید. 

2. چیزی برای حدس زدن در این بخش نیست. کاملاً واضح است که خط A بلندتر است اما این امر برای آنکه واقعیت داشته باشید خیلی ساده به نظر می‌رسد. قدرت تطابق و مقایسه گاهی اوقات باعث می‌شود تصمیم‌های عجیبی بگیریم. 

1.او را در تصویر ببینید. 

اگر برای پاسخ دادن به هر یک از پرسش‌ها، زمانی کم‌تر از 20 ثانیه را صرف کردید نتیجه می‌گیریم که مغز شما جوان و البته با امکان سازگاری با شرایط و تغییرات است. اگر به زمان بیشتری نیاز دارید یا قادر به پاسخگویی به تمامی سوالات نیستید مغز شما بالغ بوده و البته نمی‌تواند فراتر از واضحات را ببینید. اگر به تمامی سوالات در مدت زمانی کم‌تر از پنج ثانیه پاسخ دادید شما مغز یک کودک نوزاد را در اختیار دارید. به بیان دیگر، شما به باریک‌ترین و ظریف‌ترین نکات هم توجه می‌‌کنید، جزئیات را به خوبی شناسایی کرده و خیلی سریع و آسان خود را با محیط‌های جدید مطابقت می‌دهید.

منبع: Bright Side
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر