با ماشین همه جاروی عجیب و غریب Sherp آشنا شوید

با ماشین همه جاروی عجیب و غریب Sherp آشنا شوید
قطعا می دانید روسیه کشوری پهناور است با طبیعتی خشن، همین موضوع باعث شده این کشور مهد ساخت خودروها ، قایق ها و هاورکرافت هایی محیرالعقول باشد! یکی از این دست تجهیزات، خودرویی است به نام Sherp که ساخت شهر سنت پترزبورگ بوده و مانند اسباب بازیی است که چندین برابر بزرگش کرده باشید.
  • جدیدترین بازی ها
Loading the MediaPack player...

چرخهای این خودرو که قابل باد شدن توسط خود ماشین هستند مخصوص خودش بوده و ابعادی معادل 1600x600x25 میلیمتر دارند. این وسیله ی نقلیه ی عجیب و غریب توانایی عبور از روی موانعی با بیش از 70 سانتیمتر ارتفاع را دارد، و چون چرخهایش از عقب و جلوی ماشین بیرون زده اند زوایای ورود و خروجش به شیب ها نیز به طرز عجیبی خوب هستند.

در زیر بدنه ی این ماشین موتور 1.5 لیتری دیزلی قرار گرفته که 44 اسب بخار قدرت دارد. گیربکس آن از نوع 5 سرعته بوده و البته چندان ماشین سریعی نیست، حداکثر سرعت آن بر روی زمین 45 کیلومتر بر ساعت است و در آب 6 کیلومتر در ساعت! بله، چرخهای این ماشین به قدری بزرگ هستند که می توانند این ماشین 1300 کیلویی را در آب شناور نگه دارند.

این ماشین همچنین فاقد سیستم فرمان بوده و به وسیله ی قطع نیرو به چرخهای یک سمت اقدام به تغییر جهت می کند، درست مانند یک تانک! با توجه به ساختار ساده اش نگهداری و تعمیرات آن نیز بسیار راحت است.

منبع: Topgear
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر