با گجت پوشیدنی مخصوص نابینایان شرکت تویوتا آشنا شوید

با گجت پوشیدنی مخصوص نابینایان شرکت تویوتا آشنا شوید
شاید ساخت یک گجت پوشیدنی مخصوص نابینایان از سوی شرکت خودروسازی تویوتا برای شما کمی عجیب باشد، اما این شرکت حدود چهار سال در حال تحقیق بر روی چنین پروژه‌ای بوده است و به صورت رسمی از آن رونمایی کرد.
  • جدیدترین بازی ها
تعدادی از مهندسین تویوتا با همکاری بخش روباتیک تویوتا موسوم به Toyota Partner Robot Group در حال توسعه پروژه گجت پوشیدنی به نام Project BLAID هستند. این گجت برای کمک به افراد نابینا و کم‌بینا برای حرکت بدون مشکل در محیط‌های داخلی طراحی شده است و با تشخیص درهای ورود و خروج این افراد را هدایت می‌کند.

در حالت فعلی، Project BLAID یک دستگاه نعل اسبی شکل است و مانند شال دور گردن قرار می‌گیرد، این گجت مجهز به تعدادی دوربین برای تشخیص قفسه فروشگاه، پله‌برقی، مسیر خروج و دستشویی  است تا بتواند به افراد نابینا و کم‌بینا کمک کند.

تویوتا می‌گوید این گجت پوشیدنی استفاده‌کننده از طریق بلندگو و موتورهای ویبره، اطلاعاتی را با کاربر رد و بدل می‌کند و قادر به دریافت دستورات صوتی و فیزیکی با استفاده از کلید‌هایی روی گجت است. این شرکت قصد دارد در آینده قابلیت‌هایی از جمله نقشه‌خوانی، تشخصی اشیا و تشخیص چهره را تیز به این محصول اضافه کند.

Project BLAID در مراحل ابتدایی به سر می‌برد و حتی آماده آزمایشات بتا نیست، پس می‌توانیم منتظر اضافه شدن قابلیت‌های بیشتری به این گجت پوشیدنی باشیم. به تازگی از روش‌هایی مانند فرستنده بلوتوث برای هدایت افراد در استادیوم‌های ورزشی استفاده می‌شود. شاید روزی این گجت با همین فناوری به صورت فراگیر استفاده شود.
منبع: TheNextWeb
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر