بحران غیرقابل کنترل Cryptojacking در فضای وب؛ آلودگی هزاران سایت به بدافزارهای ماینینگ

بحران غیرقابل کنترل Cryptojacking در فضای وب؛ آلودگی هزاران سایت به بدافزارهای ماینینگ
بر اساس گزارش‌های جدید، چیزی حدود 4000 وب‌سایت مطرح در ابعاد جهانی به بدافزارهای ویژه استخراج ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده بدون اجازه کاربر، آلوده شده‌اند.
  • جدیدترین بازی ها
Cryptojacking پدیده‌ای مدرن به حساب می‌آید که در قالب آن از منابع سیستمی کاربر، بدون اجازه برای استخراج ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده استفاده می‌شود. به این ترتیب، وب‌سایت‌های فعال در حوزه محتویات چندرسانه‌ای، بازی و اخبار می‌توانند وابستگی خود را به تبلیغات کاهش دهند. این امر از طریق به کارگیری کدهای جاوا اسکریپت انجام شده تا از توان پردازشی کامپیوترهای شخصی یا دیگر دستگاه‌های الکترونیکی بازدیدکننده استفاده کرده و فرایند استخراج ارز را عملی کند. 

کریپتوجکینگ راهکاری است که ابتدا با فراگیر شدن ماینر درون مرورگری به نام Coinhive آغاز شد. نکته مهم در آن است که منابع سیستم کاربر، بدون اجازه او در استخراج ارزهای دیجیتالی استفاده شده و کاربر از این امر مطلع نمی‌شود. موضوعی که علاوه بر رعایت نشدن حقوق بازدیدکننده وب‌سایت می‌تواند تاثیر منفی روی عملکرد کامپیوتر کاربر داشته باشد. در حال حاضر، گزارش‌ها حکایت از آن دارند که حدود4000 وب‌سایت به این بدافزارها آلوده شده‌اند. 
متخصصان حوزه امنیت سایبری پیشنهاد داده‌اند کاربران از افزونه‌های مرورگری که برای جلوگیری از استخراج بدون اجازه ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده توسعه یافته‌اند برای مقابله با این بدافزارها استفاده کنند.

منبع: wired
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر