بخش اعلان‌ها در اندروید N تغییر خواهد کرد

بخش اعلان‌ها در اندروید N تغییر خواهد کرد
با انتشار تصاویری از بخش اعلان‌های اندروید N، به نظر می‌رسد گوگل قصد دارد علاوه بر حذف اپ دراور بخش اعلان‌های اندروید را در نسخه بعدی تغییر دهد. در ادامه با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
همانطوری که در خبر قبلی مرتبط با اندروید N خواندید، طبق گزارشات گوگل به احتمال زیاد اپ دراور را در اندروید N حذف خواهد کرد. طبق پیش‌بینی‌ها ممکن است گوگل اپ دراور را به طور کامل حذف کند یا امکان غیرفعال کردن این بخش را به کاربران خود بدهد.

به نظر می‌رسد تغییرات اندروید N تنها به اپ دراور محدود نخواهد شد و بخش اعلان‌های نسخه بعدی اندروید شباهت زیادی به بخش مشابه در iOS و ویندوز فون خواهد داشت. طبق تصاویری که وب‌سایت  Android Police از نسخه اولیه بخش اعلان‌ها در اندروید N منتشر کرده است.

طبق گزارش این وب‌سایت اطلاعات و همچنین تنظیمات بیشتری در بخش اعلان‌های‌‌ (notification tray) جدید اندروید N قابل مشاهده هستند. در سبک جدید طراحی اعلان‌ها، این بخش تمام عرض صفحه را می‌گیرد و فاصله خیلی کمی بین بخش‌های مختلف آن وجود خواهد داشت. علاوه بر این یک متن بسیار کوچک نام اپلیکیشنی که اعلان را ایجاد کرده است به کاربر اعلام می‌کند، در حالی که در نسخه‌های پیشین برای نمایش چنین اطلاعاتی نیاز به کلیک طولانی دارید. البته هنوز هم آیکون اپلیکیشن نیز قابل مشاهده است اما این آیکون بسیار کوچک خواهد بود.

در اندروید N قابلیت دسترسی سریع به برخی تنظیمات مانند وای-فای وجود دارد و البته مانند نسخه‌های پیشین با لمس آیکون فلش رو به پایین می‌توانید به سایر تنظیمات دسترسی پیدا کنید. در تصویر منتشر شده از بخش دسترسی سریع تنظیماتی مانند Wi-Fi، میزان باتری، میزان قدرت آنتن‌دهی، هشدارها و چراغ قوه به چشم می‌خورد. در صورت لمس فلش کوچک کنار این بخش، با اجرای انیمیشنی زیبا بخش تنظیمات بیشتر دسترسی سریع باز می‌شود و می‌توانید تنظیمات موردنظر را در دسترسی سریع قرار دهید. این بخش نیز تمام صفحه است و بیشتر از یک صفحه تنظیمات در آن وجود دارد.

البته از آنجایی که اندروید N همچنان در حال توسعه است، احتمال دارد نحوه نمایش یا طراحی بخش اعلان‌ها در آینده تغییر کند. گوگل قصد دارد از نسخه نهایی اندروید N در کنفرانس I/O تا فصل تابستان برگزار می‌شود رونمایی کند. اندروید N سپس ابتدا برای گوشی‌های نکسوس و بعد از آن برای سایر گوشی‌های اندرویدی عرضه خواهد شد.

منبع: phoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر