بدترین روزهای یک کسب و کار و راه‌ های مقابله با آن

بدترین روزهای یک کسب و کار و راه‌ های مقابله با آن
شرایط کار و زندگی، هیچ‌گاه به میل ما نخواهد بود. شکی نیست که در طول این ماجراجویی بزرگ که آن را «کسب‌وکار» می‌نامیم، روزهای سخت و چالش‌برانگیزی وجود خواهد داشت. با نقدستان همراه باشید تا در کنار شناخت این روزها، نحوه کنار آمدن با آن‌ها را نیز بررسی کنیم.
  • جدیدترین بازی ها
به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار، باید این نکته را همیشه به یاد داشته باشید و البته قبول کنید: در طول فعالیت و کار، روزهای خوب و روزهای بد در راه هستند. حتی ممکن است برخی از روزهای مقابل، از چیزی که فکر می‌کنید نیز بدتر باشند. پس باید برای مقابله با شرایط بحرانی و عبور کردن از آن‌ها، خود را از همین لحظه آماده کنید تا مدیریت بی‌نقصی داشته باشید.

غلبه بر مشکلات و روزهای دردسرساز، به ابزار مشخصی نیاز دارد. شاید یکی از اساسی‌ترین ابزارها، در اختیار داشتن مشاورانی ماهر، تیمی مناسب و البته بهره‌گیری از فناوری‌های درست باشد. با استفاده از این عوامل، اطمینان خواهید داشت که در هنگام مواجه‌شدن با مشکلات و روزهای چالش‌برانگیز، ابزار مقابله با آن‌ها را در اختیار دارید. در ادامه، با سه مورد از بدترین روزهای هر کسب‌وکار آشنا می‌شوید. در کنار معرفی این سه روز، راه‌کارهایی را می‌خوانید که می‌توانند برای عبور کردن از این روز‌ها مورد استفاده قرار بگیرند.


روزی که باید بدهی‌های مالی را پرداخت کنید، اما از پول خبری نیست

جریان مالی مناسب، همچون نقش جریان خون اصلی را برای یک کسب‌وکار کوچک ایفا می‌کند؛ جریانی که اگر خشک شود، دارندگان کسب‌وکار را با مشکلات و تصمیمات بسیار بدی مواجه می‌کند. جریان مالی مناسب و حساب کردن دقیق منابع مالی، چیزی است که صاحب یک کسب‌وکار باید بسیار قبل‌تر از مواجه‌شدن با این مشکل به آن فکر کرده باشد. تحقیقی که به‌تازگی با همکاری بسیاری از صاحبان مشاغل انجام شده است، نتایج جالبی را نشان می‌دهد. 65 درصد از آن‌ها «مدیریت غلط جریان مالی» را به‌عنوان دلیل اصلی بسته شدن شرکت خود عنوان می‌کنند.

شاید در برخی از مواقع، بزرگ‌تر شدن بازار کاری یک کسب‌وکار و جریان مالی آن بتواند کار کنترل را سخت‌تر کند؛ اما صاحبان کسب‌وکارهای کوچک معمولا می‌توانند منابع و جریان مالی را به‌خوبی کنترل کنند. بی‌شک به شما توصیه می‌کنیم تا در اولین فرصت موجود، منابع مالی یا جریان‌های پولی مناسبی را به‌عنوان پشتیبان برای خود مشخص کنید. ایجاد یک منبع مالی مناسب در کنار کسب‌وکار اصلی، باید قبل از ورود به روزهای چالش‌برانگیز صورت بگیرد. اگر بخواهید چنین کاری را در طول روزهای پر مشکل انجام بدهید، به اتمام رساندن آن هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.روزی که معامله بزرگ از راه می‌رسد، اما نمی‌توانید خواسته‌های موردنظر را برآورده کنید

برای کاهش لحظات بد و افزایش بهترین لحظات ممکن در سازمان خود، باید خطر ریسک کردن را به جان بخرید و چیزهای تازه‌ای را امتحان کنید. اگر چنین کار را انجام ندهید، کسب‌وکار شما به‌هیچ‌وجه رشد نخواهد کرد. مشتریان جدید، عناصری هستند که یک کسب‌وکار نوپا می‌تواند همیشه از حضور آن‌ها سود ببرد. اما اگر حتی بهترین ایده جهان هم – بدون آمادگی و در اختیار داشتن بستر مناسب همچون منابع مالی – می‌تواند ضرر بسیار زیادی داشته باشد.

برای مثال، داستان یکی از دوست‌های شخصی‌ام را برایتان تعریف می‌کنم. وی محصول بسیار خوبی را ساخته بود و انتظار داشت تا بزرگ‌ترین شرکت‌های موجود، به کالای او علاقه‌مند شوند و آن را خریداری کنند. درنهایت، آرزوی وی برآورده شد و نزدیک به 50 شرکت کالای او را سفارش دادند. این تعداد، 10 برابر بیشتر از هر قراردادی بود که وی تا آن لحظه تحویل مشتریان خود می‌داد. او موفق شد تا تولید را با بهره‌گیری از تجهیزات آغاز کند و کالای موردنیاز را به شرکت‌ها تحویل بدهد.

همه‌چیز خوب پیش می‌رفت؛ تا اینکه قبض‌های‌ تجهیزاتی که او برای ساخت کالا خریده بود، از راه رسیدند. برخی از قبض‌های موجود، باید در همان روز پرداخت می‌شدند و مابقی فرصت 30 روزه داشتند. این در حالی بود که مبلغ کلی قبض‌ها، بسیار کم‌تر از مبلغ پولی بود که او در دست داشت. از طرفی دیگر، شرکت‌هایی که کالای او را خریداری کرده‌ بودند، تا 30 الی 120 روز آینده پول وی را تحویل نمی‌دادند.

ایجاد فاصله نامناسب میان میزان درآمد و میزان هزینه برای ساخت کالا، باعث شد تا حساب‌وکتاب و نحوه درآمد از دست او خارج شود. وی از وضعیت به وجود آمده برای خود، بزرگ‌ترین درس را گرفت: برای معامله بزرگ خود آماده شوید، با تامین کنندگان تجهیزات مذاکره کنید و پایین‌ترین قیمت را در اختیار داشته باشید.


روزی که باید یک نفر را از شرکت جدا کنید

تیم‌های موجود در کسب‌وکارهای کوچک، معمولا به یکدیگر نزدیک هستند. در ادامه کار، چنین چیزی به این معنی است که همکار شما، می‌تواند بعد از مدتی همچون خانواده شما باشد. پس اگر بخواهید تصمیم سختی بگیرید و وی را – به هر دلیلی – از شرکت خارج کنید، این موضوع احتمالا سخت‌ترین کاری است که انجام خواهید داد.

اما بهتر است در هنگام مواجه‌شدن با این شرایط، آمادگی کامل را داشته باشید. از این رو سعی می‌کنیم بهترین راه‌حل ممکن را به شما ارائه کنیم. در ابتدا، این نکته را در نظر داشته باشید: هیچ‌گاه موضوع اخراج فرد را با جمله «این موضوع برای من بسیار سخت است» شروع نکنید. به شما اطمینان می‌دهیم که این مکالمه، بی‌شک برای فرد مقابل سخت‌تر خواهد بود؛ چراکه زندگی آن‌ها قرار است کاملا عوض شود.

وقتی می‌خواهید فردی را اخراج کنید، بهتر است صریح، سریع و البته بدون جزئیات، به سراغ اصل مطلب بروید. تجارت و جلو بردن کسب‌وکار، نمی‌تواند مسیر همواری باشد. پس باید خود را برای مشکلات و چالش‌برانگیزترین روزها آماده کنید. روزهای بدتر هنوز در راه هستند؛ اما اگر با برنامه‌ریزی و آماده پیش بروید، مشکلی شما را تهدید نخواهد کرد.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان جمعه 3 اردیبهشت 1395
اولین چالشی که در هر کسب و کاری وجود دارد راهای بازایابی و تبلیغاتش هست.شاید در 15 سال پیش بازار یابی خیلی مفهوم نبود ولی امروزه مهم ترین مورد بازار یابی محصول یا کالای شماست.
www.utabweb.net
"موفق باشید"

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر