بدترین ماشینهای سالهای 2015 و 2016 از دیدگاه جرمی کلارکسون

بدترین ماشینهای سالهای 2015 و 2016 از دیدگاه جرمی کلارکسون
جرمی کلارکسون، مجری سابق برنامه‌ی محبوب تاپ‌گیر نه تنها در مجری‌گری و ساخت برنامه‌های تلویزیونی خوش‌نام است، بلکه دست به قلم نیز هست و سالهاست در Sunday Times ستونی اختصاصی دارد و در آن مطالبی را به صورت هفتگی می‌نویسد. این‌بار موضوع نوشتار او بدترین ماشین‌های ساخته شده در سال‌های 2015 و 2016 بوده است.
  • جدیدترین بازی ها
چند وقت پیش مقاله‌ی جرمی کلارکسون در مورد 10 خودروی برتر سالهای 2015 و 2016 را در نقدستان به اشتراک گذاشتیم. حالا او 10 مدل از بدترین ماشینهای سال‌های 2015 و 2016 را نیز انتخاب کرده است. در ادامه به بررسی مختصر این ماشین‌ها و نظر جرمی کلارکسون در مورد آنها می‌پردازیم:

واکسهال آسترا SRi NAV

جرمی در مورد این ماشین می‌گوید که مطلب خاصی برای گفتن در موردش ندارد! او بیان می‌کند که این ماشین برای کسی که به دنبال یک وسیله‌ی نقلیه‌ی چهارچرخ است که می‌تواند او و خانواده و وسایلش را جابجا کند قابل قبول است، ولی حرف دیگری برای گفتن ندارد.

پیشران: 4سیلندر توربو به حجم 1598 سی سی با قدرت 197 اسب بخار
صفر تا صد: 6.6 ثانیه
حداکثر سرعت: 235 کیلومتر در ساعت

اینفینیتی Q30 Premium Tech

جرمی با مسخره کردن برند اینفینیتی و آمریکاییهایی که آنرا می‌خرند شروع می‌کند! او می‌گوید که پیشران این ماشین که از نوع دیزلی است صدای ناخوشایند و فوق‌العاده زیادی تولید می‌کند و به قدری کند است که نمی‌توانید با آن از هیچ کس سبقت بگیرید.

پیشران: 4سیلندر توربودیزل به حجم 2143 سی سی با قدرت 168 اسب بخار
صفر تا صد: 8.5 ثانیه
حداکثر سرعت: 215 کیلومتر در ساعت

اشکودا Superb SE L Executive

جرمی در مورد این مدل از اشکودا می‌گوید که مدت زیادی نشسته و به صفحه‌ی کامپیوترش نگاه کرده و نمیدانسته چه بنویسد. به ذهنش رسیده که بگوید این یک فولکس پاسات ارزان است، ولی بعد به این نتیجه رسیده که برای نوشتن در مورد پاسات هم چیز جالبی برای گفتن ندارد! او بیان می‌کند که این ماشین روح و شخصیتی در حد یک یخچال-فریزر دارد.

 پیشران: 4سیلندر توربودیزل به حجم 1968 سی سی با قدرت 148 اسب بخار
صفر تا صد: 8.9 ثانیه
حداکثر سرعت: 217 کیلومتر در ساعت

Zenos E10 S

زنوس یک ماشین ساخته شده برای پیست است که می‌تواند در جاده‌ها نیز رفت و آمد نماید. جرمی می‌گوید فرمان این ماشین به شدت سنگین است و نیاز به نیروی زیادی برای چرخاندن دارد. خبری از در و شیشه و سقف هم نیست. ولی بدترین مشکل این ماشین ترمز آن است که به محض فشردنش چرخهای جلو را قفل می‌کند. البته او می‌گوید از این نوع فلسفه‌ی ساخت خودروهای سبک‌وزن خوشش می‌آید، ولی وقتی جلوی تلویزیون نشسته باشد و مسابقات اتومبیلرانی را تماشا کند نه اینکه با یک خودروی مسابقه‌ای در خیابانها رفت و آمد کند.

پیشران: 4سیلندر توربو به حجم 1999 سی سی با قدرت 247 اسب بخار
صفر تا صد: 4.0 ثانیه
حداکثر سرعت: 233 کیلومتر در ساعت

رنو Kadjar dCi 130 Signature Nav

این مدل رنو بر پایه‌ی نیسان قشقایی ساخته شده و نامی نامانوس و بدآهنگ دارد. جرمی می‌گوید هیچگاه پوستر چنین ماشینی را بر روی دیوار پسربچه‌ها نخواهید دید، هیچ کس آرزوی مالکیت یک Kadjar را ندارد، این ماشین را در فیلم بعدی از سری Fast and Furious نخواهید دید و غیرممکن است چنین ماشینی در بازیهای کامپیوتری شبیه‌سازی شود.

 پیشران: 4سیلندر توربو به حجم 1598 سی سی با قدرت 129 اسب بخار
صفر تا صد: 9.9 ثانیه
حداکثر سرعت: 190 کیلومتر در ساعت

ب ام و X1 xDrive25d

جرمی می‌گوید ماشینهای ب ام و به شدت آلمانی حس می‌شوند، ولی X1 در این خصوص یک استثنا است. به نظر او مهندسین ب‌ام‌و نمی‌خواستند اصلاً چنین ماشینی را بسازند، به همین دلیل است که تولید آن در هند، چین و روسیه انجام می‌شود. و خبر بد برای دوستداران کمپانی باواریایی این است که X1 فروش خوبی داشته و مدل جدیدتر از آن نیز ساخته خواهد شد.
او همچنین می‌گوید: مدلی که تستش کردم چهارچرخ متحرک بود و توقع می‌رفت بتواند از پس محیط‌های خارج از جاده بر بیاید. ولی در واقع چنین نبود و این ماشین بر روی چمن و در سطح صاف نیز مدام لیز می‌خورد.
البته نهایتاً بیان می‌کند که ماشین خیلی بدی هم نیست، در واقع اگر یک سازنده‌ی چینی آنرا ساخته بود بسیار هم خوب بود، ولی آن علامت ب ام و بر روی کاپوت کارش را خراب کرده است.

پیشران: 4سیلندر توربودیزل به حجم 1995 سی سی با قدرت 228 اسب بخار
صفر تا صد: 6.6 ثانیه
حداکثر سرعت: 235 کیلومتر در ساعت

سئات لئون X-Perience SE Technology

طی 31سال اول کارش بعنوان یک نویسنده‌ی خودرویی، جرمی هیچگاه یک سئات را تست نکرده بود، و البته خودش هم می‌گوید که اهمیتی هم نمی‌داد و تست آنها را اتلاف وقت می‌دانست.
ولی سئات بالاخره یک مدل لئون X-Perience SE Technology را در اختیار او قرار داد و او معتقد است این ماشین اتلاف فلز، شیشه و پلاستیک است! او به خصوص از این موضوع که نمی‌توان از دنده‌ی 2 برای گردش در شهر استفاده کرد و مدام خاموش می‌کند آزرده‌خاطراست.

پیشران: 4سیلندر توربودیزل به حجم 1968 سی سی با قدرت 148 اسب بخار
صفر تا صد: 8.7 ثانیه
حداکثر سرعت: 207 کیلومتر در ساعت

نیسان GT-R Track Edition

جرمی این مدل از نیسان GT-R را به دلیل سواری بسیار بدش در این لیست قرار داده است، او می‌گوید فنربندی این ماشین به قدری سفت و سخت است که می‌تواند خطرناک باشد و موجب منحرف شدن ماشین شود.
او نهایتاً بیان می‌کند: بسیار جالب است که نیسان GT-R معمولی می تواند 5ستاره‌ی کامل را در تست تاپ‌گیر دریافت کند و یکی از برترین ماشینهای جهان به حساب می‌آید، ولی این مدل Track Edition غیرقابل تحمل است.

پیشران: V6 تویین توربو به حجم 3799 سی سی با قدرت 542 اسب بخار
صفر تا صد: 2.7 ثانیه
حداکثر سرعت: 315 کیلومتر در ساعت

فولکس واگن شیراکو 2.0 TDI

جرمی کلارکسون حدود یک سال مدل قدیمی فولکس شیراکو را داشته است، ولی به هیچ وجه از مدل فعلی شیراکو، به خصوص با موتور دیزلی خوشش نمی‌آید. او می‌گوید این مدل بر اساس گلف Mk 6 ساخته شده و سری جدیدتر گلف به مراتب از آن بهتر است. از طرفی موتور دیزلی آن کشش و قدرت کافی را ندارد و صدای ملال‌آوری هم تولید می‌نماید.

پیشران: 4سیلندر توربودیزل به حجم 1968 سی سی با قدرت 148 اسب بخار
صفر تا صد: 8.6 ثانیه
حداکثر سرعت: 215 کیلومتر در ساعت

هیوندای i800

جرمی در مورد هیوندای i800 بدون اتلاف وقت می‌گوید: این ماشین از انگلی که وارد چشم انسانها می‌شود نیز بدتر است! او بیان می‌کند که هیوندای می‌داند چطور یک ماشین خوب بسازد، ولی در مورد این ماشین تصمیم گرفتند یک خودروی کند، ملال‌آور و بدقیافه بسازند.
در نهایت جرمی کلارکسون می‌افزاید: من از این ماشین به قدری بدم می‌آید که اگر ساعت 3صبح زیر باران در خیابانی باشم و یک تاکسی i800 جلوی پایم ترمز کند سوارش نخواهم شد.

پیشران: 4سیلندر توربودیزل به حجم 2497 سی سی با قدرت 134 اسب بخار
صفر تا صد: 17.6 ثانیه
حداکثر سرعت: 167 کیلومتر در ساعت

خوب اینها ده خودرویی بودند که Jeremy Clarkson آنها را بدترین ماشین‌های سال‌های 2015 و 2016 می‌داند. نظر شما چیست؟ بدترین ماشینهای دو سال گذشته کدامها بوده‌اند؟

  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان دوشنبه 12 مهر 1395
از بین 20 خودروی سوپراسپرت و هایپرکار تنها 3 خودرو آرایش موتور جلو داشتند و باقی آنها با آرایش موتور وسط طراحی شده اند.
این موضوع نشان میدهد اکثر فعالان این بخش راه آسانتر را برگزیده اند تا از چالشهای پیش رو کم کنند.
حال آن که همیشه راه درست راه آسانتر نیست.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر