بدون محدودیت:جاده ها و اتوبانهای سرعت آزاد جهان

بدون محدودیت:جاده ها و اتوبانهای سرعت آزاد جهان
مساله ای که در مورد بیشتر جاده ها؛ خیابانها و معابر عمومی صدق می کند این است که دارای محدودیت سرعت هستند. و بیشتر ما به آن عادت داشته و سعی میکنیم چنین قوانینی را رعایت کنیم. زیرا این تنها روشی است که می توان در مسیری که ماشین ها، موتورسیکلت ها، اتوبوس ها و... همه در کنار هم در حال حرکتند نظم را برقرار کرد. اما آیا این موضوع در همه جا صادق است؟
  • جدیدترین بازی ها
در واقع این تنها راه برقرار ی نظم نیست. بله، درست است که در بیشتر معابر و اتوبانها و جاده های جهان شما موظف به رعایت سرعتی به نام حداکثر سرعت مجاز هستید، ولی جاهایی هم هستند که خبری از محدودیت سرعت نیست. البته به هیچ وجه ایده ی خوبی نیست که از سرعت مجاز تعیین شده توسط کارشناسان در این زمینه تخطی کنید، ولی اگر به سرعت علاقه دارید شاید بد نباشد به این قسمتهای جهان سر بزنید:

اتوبانهای آلمان

به احتمال زیاد معروف ترین مسیرهای سرعت آزاد جهان اتوبانهای آلمان هستند.شبکه ی اتوبانهای آلمان از طولانی ترین و فشرده ترین شبکه های جاده ای جهان است. در بین بیش از 12هزار کیلومتر اتوبان در این کشور حدود نصف آنها فاقد محدودیت سرعت هستند. تقریبا یک سوم از این مسیرها دارای حداکثر سرعت مجاز ثابت بوده و بقیه ی نقاط بر اساس ترافیک،آب و هوا و سایر عوامل حداکثر سرعتشان به صورت لحظه ای تعیین می شود. حتی در قسمتهای سرعت آزاد اتوبان نیز سرعت 130 کیلومتر بر ساعت به رانندگان پیشنهاد می شود و اگر کسی حرکات خطرناکی انجام دهد با او برخورد خواهد شد. همچنین پلیس اتوبان به شدت بر روی تخلفاتی مانند عدم رعایت فاصله ی طولی و رانندگی با سرعت کم در لاین چپ نظارت می کند. ولی اگر تمام قوانین را به خوبی رعایت کنید تقریبا هیچ جای بهتری را پیدا نخواهید کرد که بتوانید ماشینتان را به حداکثر سرعتش برسانید.

Isle of Man

اگر به شما بگوییم یک کشور وجود دارد که کلاً فاقد سرعت مجاز تعیین شده است آیا باور خواهید کرد؟ خوب تقریبا چنین چیزی وجود دارد. Isle Of Man یکی از جزایر اطراف انگلیس است که تحت سلطنت ملکه می باشد، ولی کشوری مستقل محسوب می گردد. هرچه که نوع حکومتش باشد برای سرعت دوستان مساله ی مهم این است که حکومت محلی این جزیره ی کوچک هیچگاه برای جاده هایش سرعت مجاز تعیین نکرده است! البته در مناطق مسکونی سرعت مجاز تعیین شده است و مانند هرجای دیگری اگر حرکات غیرعاقلانه انجام دهید پلیس با شما برخورد خواهد کرد.  ولی سایر قوانین را رعایت کنید و با هر سرعتی که دلتان می خواهد یا ماشینتان و شرایط جاده اجازه دهد می توانید رانندگی کنید. جای تعجبی ندارد که یکی از معروفترین مسابقات موتورسواری جاده ای معروف به Isle of Man TT در این جزیره برگزار می شود و افرادی مانند Jermey Clarkson و Nigel Mansell در این جزیره خانه خریده اند.

بزرگراه Stuart در استرالیا

تا همین ده سال پیش ایالت شمالی استرالیا هیچگونه سرعت مجازی نداشت! البته این مساله در ژانویه ی 2007 تغییر کرد، و این ایالت نیز مانند سایر قسمتها اقدام به معرفی حداکثر سرعت مجاز در معابر خودرویی کرد. ولی همین دو سال پیش دولت ایالتی اقدام به حذف مجدد سرعت مجاز برای بخشی از بزرگراه Stuart نمود.
این مسیر از Darwin در شمال تا Port Augusta در جنوب ادامه داشته و در کل 2976 کیلومتر طول دارد. در بیشتر قسمتهای این مسیر سرعت مجاز 130 کیلومتر بر ساعت تعیین شدولی حداکثر سرعت حدود 200 کیلومتر از آن بین Alice springs و Barrow Creek برداشته شد و سال گذشته طول قسمت سرعت آزاد به 270 کیلومتر افزایش یافت. تعجبی ندارد که بنتلی مدل کنتیننتال GT Speed را برای رساندن به حداکثر سرعتش به این بزرگراه برد و به سرعت 331 کیلومتر در ساعت دست یافت.

جنوب هند

هند واقعا جایی نیست که بتوان آنرا بهشت رانندگی نامید! و بیشتر کشور سرعت مجاز بسیار پایینی دارد. ولی چند ایالت وجود دارند که حداکثر سرعت مجاز تعیین نکرده اند.
این ایالتها شامل Karnataka،Maharashtra، Andhra Pradesh و Telangana می شوند. که در همه شان سرعت مجاز برای خودروهای سواری تعیین نشده است. البته در Maharashtra حتی سرعت مجاز تعیین شده برای خودروهای سنگین نیز 200 کیلومتر بر ساعت است! البته اگر دارای تریلر نباشند زیرا در آنصورت فقط اجازه دارند تا 150 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرند!
البته بیشتر ماشینها در هند که ساخت Tata، Mahindra و Maruti Suzuki هستند به سرعتهای خیلی زیادی دست نمی یابند، و البته خیابانها پر از اسکوتر و ریکشا است! همچنین کیفیت جاده های این کشور نیز چندان جالب نیست! ولی اگر بتوانید بزرگراه خوبی را در زمان مناسبی پیدا کنید می توانید با هر سرعتی که دلتان خواست رانندگی کنید.

Montana Circa بین سالهای 95 تا 99

برای دوره ی کوتاهی در دهه ی 90 ایالت مونتانای آمریکا تنها از رانندگان می خواست به شکلی مسئولانه و منظم رانندگی کنند!
مشکل این بود که این قوانین چندان واضح نبودند، و اعمال قانون را در این ایالت با مشکل روبرو می کردند  و نه پلیس و نه رانندگان محدودیت های خود را به درستی نمی شناختند.  بنابراین در سال 1998 دادگاه عالی این ایالت اجرای این قانون را غیرممکن دانست و دولت محلی را مجبور به معرفی سرعت مجاز کرد.

منبع: Autoblog
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان جمعه 19 آبان 1396
کشور ایران را باید بزرگراه هاشو بهبود ببخشند مثلا عرض جاده ها سه وچهار وپنج لاینه باشه

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر