برای اولین بار تعداد دستگاه‌های معیوب iOS از اندروید بیشتر است

برای اولین بار تعداد دستگاه‌های معیوب iOS از اندروید بیشتر است
گروه تکنولوژی بلانکو با بررسی میلیون‌ها گوشی هوشمند، گزارشی از عملکرد گوشی‌های iOS و اندروید را در سه ماهه دوم سال ارائه کرده است که بررسی آن می‌تواند نتایج جالبی داشته باشد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
گروه تکنولوژی بلانکو که در زمینه عملکرد و سلامت گوشی‌های هوشمند فعالیت می‌کند، با بررسی میلیون‌ها دستگاه موبایل، گزارشی درباره تعداد دستگاه‌های معیوب و نحوه خرابی آن‌ها در سه ماهه دوم سال ارائه کرده است. بر اساس این گزارش، 58 درصد گوشی‌های مجهز به سیستم عامل iOS در این سه ماهه، دچار نقص فنی شده‌اند. این مقدار دوبرابر رقم مربوط به سه ماهه اول سال است. در این برهه، 35 درصد گوشی‌های مجهز به اندروید دچار نقص فنی شده‌اند. این اولین باری است که تعداد دستگاه معیوب iOS از اندروید بیشتر است.

بیشتری نقص فنی مربوط به گوشی‌های آیفون 6 با 29 درصد است. در رده بعدی آیفون 6s با 23 درصد و پس از آن آیفون 6s پلاس با 14 درصد قرار دارند. برای اندروید، 26 درصد گوشی‌های معیوب مربوط به برند سامسونگ بوده‌اند. پس از آن لنوو و LeEco با 11 درصد قرار دارند. گوشی Le 1S با 10 درصد، معیوب‌ترین گوشی هوشمند اندروید است. پس از آن Le 1S Eco با 7 درصد و پس از آن سه مدل لنوو با نام‌های وایب K5 پلاس، وایب P1m و K3 نوت قرار دارند. شایان ذکر است که این پنج مدل، همه گوشی‌های ارزان قیمت و رده پایین محسوب می‌شوند.

65 درصد گوشی‌های مجهز به iOS دچار ایراد فنی در هنگام اجرای اپلیکیشن‌ها شده‌اند. 11 درصد در اتصاف وای فای مشکل داشتند، 4 درصد در هنگام کار با هدست، 4 درصد در هنگام استفاده از دیتا و 2 درصد در آنتن دهی دچار نقص فنی شده‌اند. بیشترین نقص فنی گوشی‌های اندروید مربوط به دوربین و شارژ باتری (هر کدام 10 درصد)، نمایشگر با 7 درصد و میکروفون و اسپیکر با 5 درصد می‌شود.

بنا به این گزارش در 50 درصد گوشی‌های iOS، هنگام اجرای تست تشخیص، دچار ایراد در اجرای اپلیکیشن‌ها شده‌اند. این مقدار برای اندروید 23 درصد است. اسنپ‌چت با 17 درصد، بیشتری مقدار کرش را داشته و پس از آن اینستاگرام با 9 درصد قرار دارد. 12 درصد دستگاه‌های اندروید هنگام اجرای خدمات گوگل پلی دچار کرش شده‌اند. خدمات Google Contacts Sync، دفتر تلفن، Photos و صفحه هوم Touchwiz در 5 درصد گوشی‌های اندروید دچار مشکل شده‌اند. بر خلاف iOS، هیچ کدام از اپلیکیشن‌های اجتماعی روی سیستم اندروید دچار کرش نشده‌اند.

منبع: Blancco Technology Group
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر