بررسی اپلکیشن Clean Master، آچار فرانسه اندرویدی

بررسی اپلکیشن Clean Master، آچار فرانسه اندرویدی
اگر با گوشی های اندرویدی کار کرده باشید متوجه این موضوع هستید که پس از مدتی گوشی شما کند شده و سرعت اولیه خود را از دست می دهد.راه های زیادی برای حل این مشکل ارایه شده است که یکی از بهترین ان ها اپ های cleaner هستند که فایل های اضافی و مضر را از دستگاه شما پاک کرده و تا حدودی می توانند سرعت دستگاه شما را بهبود‌ ببخشند. منظور از فایل های اضافی فایل هایی است که بعد از حذف یک نرم افزار به صورت کامل پاک نشده و روی حافظه باقی می ماند یا برچسب هایی‌ که توسط اپ های گوناگون بر روی حافظه ایجاد می شود.
  • جدیدترین بازی ها
 برای نمونه این اپ ها می توان به cleaner،clean master،power clean, و ... اشاره کرد.
اپ clean master  یکی از قدیمی ترین و پر دانلود ترین اپ های موجود در گوکل پلی برای حذف فایل های اضافی و بهبود عملکرد دستگاه است.در ادامه یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین این نوع از اپ‌ ها به نام clean master بررسی خواهیم کرد:

در صفحه ی اصلی برنامه مقدار رم و حافظه اشغال شده مشخص به صورت درصدی و حجمی مشخص شده است. برنامه چهار گزینه ی اصلی دارد که در ادامه به هر یک‌ از ان ها می پردازیم.

با گزینه ی junk file می توانید فایل های اضافی و مضر را از گوشی خود پاک سازی کنید، همچنین فایل های نصبی برنامه ‌ها نیز نمایش داده می شود و درصورتی که اپ را نصب کرده اید و به پکیج نصب کننده برنامه احتیاجی ندارید، می توانید فایل نصبی ان را از روی حافظه پاک کنید.

در قسمت phone boost  برنامه‌های پر مصرف را می‌توانید به صورت موقت ببندید تا رم دستگاه مقداری ازاد شده و سرعت اجرای برنامه ها افزایش می یابد. این قابلیت را می توان روی حالت اتوماتیک تنظیم کرد تا به صورت خودکار برنامه های‌ پر مصرف بسته شود، البته برنامه هایی که نمی خواهید‌ بسته شوند را می توان به ignore list لیست موجود در همین بخش اضافه کرد تا‌ هیچ‌ گاه ‌توسط برنامه ‌بسته نشوند.

می رسیم به بخش انتی ویروس، در این جا لازم ‌است به این نکته اشاره کنیم که گزینه ی انتی ویروس موجود در اپ بیشتر جنبه تبلیغ برای انتی ویروس ارایه شده توسط همین شرکت با نام cm secrity  را دارد و عملکرد درستی ندارد و نمی تواند به عنوان محافظ دستگاه عملکرد مطلوبی‌ داشته ‌باشد، برای ‌محافظ از دستگاه می توانید اپ cm security   که‌ توسط همین شرکت توسعه داده شده را استفاده کنید.

گزینه ی battery saver  نیز تقریبا عملکرد مشابه phone boost  دارد با این تفاوت که این گزینه برنامه ها را    hibernate  می کند‌؛ این کار باعث می شود تا فعالیت‌ اپ ها در پس زمینه نیز قطع شده و در نتیجه در مصرف باتری شما صرفه جویی خواهد شد، البته از این ویژگی انتظار بهبود ‌قابل توجهی ‌را نباید ‌داشت و همانطور که اشاره‌ کردیم مصرف باتری را کمی بهبود می بخشد. برنامه ها در این قسمت به حالت خواب موقت(force close در می اید و تا زمانی که برنامه را باز نکنید اپ ها در این حالت باقی می مانند، البته پیشنهاد می کنیم این‌ حالت را بر روی اپ هایی مثل تلگرام اعمال ‌نکنید، زیرا فعالیت برنامه ‌به ‌صورت کامل در پس زمینه قطع شده‌ و دیگر هنگام دریافت پیام، هیچ نوتیفیکیشنی نمایش داده نخواهد شد.


 در قسمت tools  گزینه های بیشتری قرار گرفته است:

در قسمت notification clear  می توانید نوتیفیکیشن های گوشی خود را مدیریت کرده و تمامی ان ها را با این ویژگی مرتب کنید تا از شر notification  های غیر کاربردی و ازار دهنده ‌خلاص ‌شوید.
در قسمت CPU cooler  زمانی‌ که دستگاه شما بیش از حد داغ شود برنامه های در حال اجرا را به صورت موقت میبندد تا دمای دستگاه کاهش پیدا کند.
با استفاده از ویژگی charge master  زمانی‌ که دستگاه را به شارژر متصل‌ می کنید، برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را محدود می شوند تا سرعت شارژ شدن دستگاه بیشتر شود، همچنین زمانی که دستگاه کامل شارژ شود برنامه به‌صورت نرم افزاری شارژ را‌متوقف می کند تا over charge  رخ‌ نداده و اسیبی به باتری ‌دستگاه شما نرسد.
.
گزینه ی safe browsing  این امکان ‌را به کاربر می دهد تا با استفاده از مرورگر درون ‌برنامه به صورت ایمن وب گردی کرده و تمام‌ سوابق وبگردی نیز هنگامی که‌ از برنامه خارج شوید پاک‌ می شود و هیچ‌کس به ان دسترسی نخواهد داشت.

در قسمت photo cleaner   عکس ‌هایی‌ که‌ تکراری هستند (یعنی از یک عکس دو ‌یا چند نمونه یکسان وجود دارد) توسط برنامه اسکن شده و می‌توانید تصاویر اضافی را پاک کنید‌.همچنین کل عکس هایی که روی حافظه ‌دارید توسط برنامه اسکن شده و حجم ان ها مشخص می شود.

با گزینه ی app lock می توانید روی برنامه های خصوصی خود قفل قرار دهید‌ تا هر زمانی که برنامه را اجرا می کنید پسورد یا پترن وارد شده توسط مالک دستگاه از کاربر پرسیده شود؛ همچنین این قابلینت ‌وجود دارد که‌ اگر رمز چند‌بار اشتباه ‌زده‌ شود از صورت کاربری که قصد ورود به اپ را دارد عکسی گرفته شود.
ویژگی iswipe  این‌ امکان را به شما می دهد تا در هر برنامه و قسمتی که ‌هستید با اسکرول کردن‌ از گوشی های پایین صفحه، برنامه ها و تنظیمات پر استفاده را مشاهده  و از ان ها در صورت نیاز استفاده کنید.این گزینه بسیار جذاب و کاربردی است،زیرا دیگر برای باز کردن اپ ها لازم نیست به عقب برگردید و در هر برنامه و قسمتی که هستید ‌می‌توانید به‌ برنامه یا ‌تنظیمات مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.


در قسمت تنظیمات اگر گزینه ی‌ auto battery saver   را انتخاب کنید، زمانی که از دستگاه استفاده نمی کنید برنامه به صورت خودکار برنامه فعال‌در پس زمینه را می بندد و در مصرف باتری صرفه جویی قابل توجهی خواهد شد.همچنین  گزینه ی weather  این امکان را به کاربر می دهد تا با وارد کردن نام شهر خود در برنامه‌ بتوانید اب و هوای شهر خود را به صورت روزانه مشاهده کنید.

در مجموع Clean master  یکی از بهترین و قدرتمند ترین اپ های پاک کننده اندروید است که با ان می توانید از شر ‌فایل های اضافی خلاص شده و گوشی همراه سریع تری را داشته باشید.در بالا امکانات و ویژگی های  بسیار زیاد برنامه را بررسی کردیم‌ و بی دلیل‌ نیست‌ که این برنامه به‌ یکی از پر استفاده ترین اپ ها در بین کاربران اندرویدی‌ تبدیل شده ‌است.

نقاط قوت
امکانات متنوع برنامه
رابط کاربری ساده
تاثیر مثبت برنامه در بهبود‌ سرعت دستگاه

نقاط ضعف
تبلیغات نسبتا زیاد
بخش انتی ویروس برنامه‌ عملا کاربردی ‌نیست

شرکت سازنده:cheetah mobile
امتیاز ما به ‌برنامه: 9  از‌ 10
امتیاز برنامه در گوگل پلی:4.6 از 5
نسخه بررسی شده: 5.16.9
پلتفرم:android
لینک دانلود:

نظرات خود را در مورد این برنامه با ما به اشتراک بگذارید...

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر