بررسی اپلیکیشن آخرین خبر، به روز با آخرین اخبار

بررسی اپلیکیشن آخرین خبر، به روز با آخرین اخبار
در گذشته ما خبر‌ها را از روزنامه‌ها دنبال می‌کردیم، اگر کمی به جلو برویم، تلوزیون منبع بعدی دریافت اخبار شد. اما در سال‌های اخیر با گسترش اینترنت و گوشی‌های هوشمند، مردم امروزه بیشتر خبر‌ها را در گوشی‌های هوشمند خود دنبال می‌کنند.
  • جدیدترین بازی ها
شبکه های اجتماعی،شبکه های پیام رسان و اپ‌های گوناگون منابع جدید در دریافت اخبار روز دنیا هستند. اما همان گونه که مطلع هستید، بعضی از خبرهایی که از این منابع دریافت می‌شود، صحت نداشته یا شایعه است. این موضوع به دلیل است که در این فضا هر شخص می تواند یک منبع خبر باشد، بنابراین شایعات زیادی پیرامون یک خبر ایجاد خواهد شد. اما این راه دریافت خبر مزایایی هم دارد، به عنوان نمونه کاربران می‌توانند اخبار روز را بلافاصله و به صورت انلاین از گوشی‌های هوشمند خود دریافت کنند. به هر حال، این واقعیت انکارناپذیر است که شبکه‌های اجتماعی و انلاین در حال تبدیل شدن به منابع اصلی دریافت خبر در سطح جهان هستند. کشور ما نیز از این قاعده جدا نیست و کانال‌های مختلف خبری کم کم تبدیل به منابع اصلی دریافت خبر شده اند اما سوال اینجاست که اخبار این کانال‌ها تا چه اندازه صحیح است با توجه به این که منبع خبر معمولا مشخص نیست.
آخرین خبر یکی از برنامه‌هایی است که می‌تواند این مشکل را برطرف سازد. اخباری که در این برنامه قرار می‌گیرند همگی دارای منبع رسمی بوده و می‌توان به صحت اخبار اعتماد کرد. در صفحه اول برنامه، دسته بندی دقیقی از موضوعات مختلف تهیه شده که با انتخاب هر کدام از آن‌ها، خبر‌های مربوط به آن موضوع برای شما به نمایش در خواهد آمد. این دسته شامل موضاعات سیاسی،ورزشی،چند رسانه‌ای،اقتصادی،سینما،حوادث،اجتماعی، اخبار برگزیده و ... می باشد.

در بخش "همه خبرها" کلیه خبر‌های روز دنیا جمع آوری شده است و با انتخاب هر خبر، متن و عکس کامل خبر برای شما به نمایش گذاشته می شود. خبر‌های مورد علاقه را می توانید به لیست علاقه مندی‌های خود اضافه کنید تا هر زمانی ‌که مایل بودید به لینک آن خبر دسترسی داشته باشید، همچنین امکان نظر دادن برای خبر‌ها و به اشتراک گذاری آن با دیگران نیز امکان پذیر است.

 با توجه به این که خبر‌ها به صورت روزانه بروز‌رسانی می شود پیشنهاد می‌شود، اگر خبری‌ را خواستید ذخیره کنید حتما آن را به لیست علاقه مندی‌های خود اضافه کنید تا آن خبر را از دست ندهید. برای ذخیره اخبار و روزنامه‌ها باید در برنامه عضو شوید، برای عضویت در برنامه کافی است شماره تلفن یا ایمیل‌ خود را در برنامه وارد کرده‌ تا‌ کد عضوت برای شما ارسال شود. تمامی خبرهای موجود در این بخش، دارای منابع رسمی و قابل اعتماد هستند. همچنین تیتر اخبار مهم به صورت نوتیفیکیشن برای شما ارسال خواهد شد این ویژگی زمانی که از برنامه استفاده نمی کنید، به صورت خودکار خبر های مهم روز را به صورت اعلانیه بر روی قسمت اعلانات ‌دستگاه شما به نمایش خواهد گذاشت و با انتخاب هر خبر، می‌توانید به متن کامل خبر دسترسی داشته باشید. این گزینه در تنظیمات برنامه قابل تغییر است.

بخش دیگری که در این برنامه‌ وجود دارد، بخش "حرف مردم" است. در این بخش تمامی کاربران می توانند نظر خود را در موضوعات مختلف بدون هیچ محدودیتی بیان کنند و بسیار بخش کاربردی و جالبی است. در قسمت "آخرین قیمت" کاربر می تواند آخرین قیمت طلا،ارز، خودرو،موبایل و نفت در بازار را مشاهده کند. این بخش یکی از مهم ترین بخش های برنامه است و به نظر ما، برگ برنده برنامه در مقابل اپ‌های مشابه است. این قابلیت که بتوانید، آخرین قیمت محصولات مختلف را تنها با یک برنامه به دست بیاورید بسیار جذاب و کاربردی است. قیمت‌های درج شده در این قسمت، همگی‌ به روز هستند و از منابع رسمی استخراج شده‌اند.
در قسمت "شرکستان" کاربران می‌توانند جوک و متن های جالب و مفرح را در این قسمت قرار دهند. کاربران می‌توانند در مورد متن ها نظر داده،آن ها را لایک کرده و یا متن‌ها را ذخیره کرده و با دیگران به اشتراک بگذارند. متن‌ها نیز در موضاعات مختلف دسته بندی شده اند و برای دسترسی به هر موضوع کافیست، گروه مورد نظر را انتخاب کنید. در قسمت "بازار اپ" همان‌گونه که از نام آن مشخص است، برنامه‌های جذاب و کاربردی را به کاربران معرفی می کند. علاوه بر توضیحات در مورد برنامه‌ها،  لینک های دریافت برنامه برای سیستم عامل‌های مختلف نیز وجود دارد. همچنین این امکان وجود دارد که برنامه ها را با دیگران در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اگر اهل خواندن روزنامه باشید، احتمالا هر روز صبح در دکه های روزنامه فروشی تیتر اول روزنامه‌ها را مشاهده می‌کنید. در قسمت مطبوعات، صفحه اصلی روزنامه‌های رسمی کشور قرار ‌گرفته است. این بخش به صورت روزانه، به‌روز‌رسانی شده و هر روز می‌توانید تیتر روزنامه‌های مختلف را مشاهده کنید. همچنین این قابلیت در نظر گرفته شده که بتوانید در مورد روزنامه‌ها نظر خود را بیان کرده و یا آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر مایل بودید، می‌توانید خبر‌ها را به لیست علاقه مندی‌های خود اضافه کنید تا بعدا هر زمانی که خواستید، بتوانید به خبر آن روز دسترسی داشته باشید. در قسمت "عکاس خونه" کاربران برنامه می‌توانند مانند یک شبکه اجتماعی،‌ عکس‌های مختلف را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. با انتخاب هر عکس تعداد بازدید آن مشخص شده و می‌توانید آن را در لیست علاقه مندی‌های خود ذخیره کنید یا با دیگران به اشتراک بگذارید.

با گزینه‌ی اخبار افلاین‌ این امکان وجود دارد تا زمانی که انلاین هستید، اخبار را دانلود کرده تا در زمانی که به اینترنت دسترسی‌ ندارید، بتوانید به اخبار ذخیره شده دسترسی داشته باشید. برای این منظور کافی است، گروه خبری که مایل به دریافت خبر از آن ‌هستید را مشخص کنید، در ادامه باید تعداد‌ خبر‌ها را برای ذخیره‌سازی مشخص‌کنید. برنامه اجازه ذخیره حداکثر 100 خبر را از گروه‌های‌ مختلف‌ به کاربر می‌دهد. گزینه ی حالت شب زمانی‌ که در نور کم مشغول کار با برنامه هستید قابل استفاده است، با فعال کردن این گزینه پس‌زمینه برنامه به رنگ تیره در آمده و نور صفحه کم می‌شود تا مطالعه مطالب راحت‌تر باشد و چشم کاربر هنگام مطالعه اذیت نشود.در قسمت جست و جوی برنامه،کاربر می‌تواند با‌ جست و جوی کلمه‌ای خاص‌، اخبار ‌پیرامون آن را مشاهده کند، همچنین با وارد کردن تیتر خبر می‌توانید به متن اصلی خبر دسترسی پیدا کنید.

رابط کاربری:
رابط کاربری‌ برنامه، برعکس امکانات موجود در برنامه مشکلاتی‌ دارد. رابط کاربری بسیار قدیمی و ابتدایی است و با توجه به رابط کاربری خوب برخی از اپ های فارسی، انتظار می رود سازندگان برنامه تغییراتی در رابط کاربری برنامه اعمال کنند تا از حالت خشک و بی روح خارج شود. در کل رابط کاربری این برنامه، نمره متوسطی را می‌گیرد.

برنامه‌های مشابه:
برنامه‌های فارسی در زمینه خبر، بسیار محدود هستند ولی به عنوان نمونه می‌توان به اپ.های خبر فوری و باشگاه خبرنگاران اشاره کرد. برنامه‌های ذکر شده، برنامه نویسی و پشتیبانی بسیار ضعیفی داشته و به هیچ وجه قابل مقایسه با برنامه آخرین خبر نیستند. این برنامه برترین برنامه فارسی در زمینه خبر‌رسانی و اخبار است و همان گونه که در بالا اشاره کردیم علاوه بر خبررسانی،‌ ویژگی‌های کاربردی دیگری را به کاربر عرضه می‌کند. پس اگر اخبار مختلف را دنبال می کنید، این برنامه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.


"نقاط قوت"
-  دسترسی به اخبار روز دنیا
-  امکان ذخیره اخبار
- نمایش صفحه اصلی روزنامه‌های کشور
-  بروز بودن تمامی خبرها

 "نقاط ضعف"
-   رابط کاربری برنامه بسیار شلوغ و ابتدایی است


 شرکت سازنده: موسسه فرهنگی و هنری خراسان
امتیاز ما به برنامه: 9 از 10
امتیاز برنامه در بازار: 4.6 از 5
نسخه بررسی‌شده: 2.7.9
پلتفرم:android---iOS  
لینک‌ دانلود:


 نظرات خود را در مورد این برنامه با ما‌ به اشتراک ‌بگذارید...

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر