بررسی اپلیکیشن اسنپ؛ تاکسی آنلاین با چاشنی سرویس‌های متنوع در حوزه حمل و نقل

بررسی اپلیکیشن اسنپ؛ تاکسی آنلاین با چاشنی سرویس‌های متنوع در حوزه حمل و نقل
اسنپ اولین سرویسی به حساب می‌آید که درخواست تاکسی از طریق اپلیکیشن‌های همراه و در ادامه، پشتیبانی گسترده از سرویس‌های حمل و نقل افراد و کالا را با هزینه بهینه و عملکرد بالا پیش روی مشتاقان قرار داده است.
  • جدیدترین بازی ها
با گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند و توسعه اینترنت در سال‌های ‌اخیر، اپلیکیشن‌های اینترنتی زیادی برای ارائه خدمات جدید و متنوع به کاربران توسعه یافته‌اند. تاکسی‌ آنلاین یکی از ایده‌هایی است که هم برای مسافران و هم برای تاکسی‌ها بسیار جذاب و جدید است. امروزه کارهایی که می‌توان در بستر اینترنت انجام داد، روز به روز گسترده‌تر می‌شوند، مردم روزانه مسافرت‌های درون شهری زیادی را انجام می‌دهند اما استفاده از تاکسی‌ها برای جا‌به‌جایی، مشکلات مخصوص به خود را دارد‌. اول از همه، شما نمی‌توانید در هر نقطه‌‌ی شهر به تاکسی دسترسی‌ داشته باشید. علاوه بر این، کرایه تاکسی‌ها نیز در برخی از نقاط متغیر است و هر فرد نرخ جداگانه‌ای را به‌عنوان کرایه از مسافر دریافت می‌کند.امنیت سرویس از دیگر مزایایی است که در پرتو استفاده از اسنپ شاهد خواهید بود. با استفاده از رابط کاربری اسنپ می توانید موقعیت مکانی خودرویی که با آن سفر می کنید را با دیگران به اشتراک بگذارید تا دیگران مشخصات کامل سفر شما شامل جزئیات مسیر و حتی مشخصات راننده و خودرو را مشاهده و رصد کنند.

با استفاده از اسنپ، شما در هر نقطه‌ای از شهر می‌توانید به نزدیک ترین تاکسی دسترسی داشته و هزینه و مقصد مسیر نیز از قبل مشخص شده است. همچنین هنگامی که‌ خودرویی را درخواست می‌کنید، وسیله نقلیه به صورت کامل‌ در اختیار شما خواهد بود و راننده حق سوار کردن مسافر دیگری را ندارد. یکی از خوبی‌های کار با این برنامه نیز همین مورد است که وسیله نقلیه به صورت کامل و دربست در اختیار مسافر قرار می‌گیرد. اگر راننده تاکسی باشید، می‌توانید‌ در هر مکانی که مایل باشید‌ کار کرده و در منطقه مکانی دلخواه اقدام به جا‌به‌جایی مسافر کنید. مبلغ کرایه نیز از قبل مشخص شده و مشکلی با مسافر برای این موضوع نخواهید داشت. لازم به ذکر است که‌ برای کار در اسنپ حتما نباید تاکسی داشته باشید و با ماشین شخصی خود نیز می‌توانید پس از انجام مراحل ثبت نام و ارایه مدارک، به کسب درآمد بپردازید. برنامه دارای دو نسخه است؛ یکی برای درخواست خودرو توسط مسافر و دیگری برای دارندگان ‌وسیله نقلیه. 

در ادامه امکانات و ویژگی‌های این برنامه را بررسی خواهیم کرد:
در حال حاضر اسنپ از سرویس‌دهی در شهر‌های تهران، کرج، اصفهان، شیراز و مشهد پشتیبانی می‌کند و به گفته سازندگان برنامه، در آینده شهر‌های بیشتری در لیست پشتیبانی قرار خواهند گرفت. برنامه به صورت خودکار و با استفاده از موقعیت‌ مکانی و اینترنت تلفن همراه،‌ مکان فعلی شما را شناسایی کرده و ‌روی نقشه موقعیت فعلی شما را مشخص می‌کند. همچنین تاکسی‌‌هایی که در اطراف شما قرار دارند‌ نیز بر روی نقشه مشخص شده‌اند. برای درخواست تاکسی ابتدا باید مبدا و مقصد خود را روی نقشه مشخص کنید. در ادامه،‌ مبلغ کرایه مسیر ‌مشخص شده و نوع وسیله نقلیه را نیز می‌توانید از چهار نوع سرویس: اسنپ اکو،اسنپ پلاس، اسنپ باکس و اسنپ رز‌ انتخاب کنید.

گزینه‌ی اسنپ باکس بر خلاف سه گزینه‌ی دیگر، برای جابه‌جایی مسافر نیست و به منظور جابه‌جایی کالا‌ها و بسته‌های کاربر طراحی شده است. با انتخاب این گزینه، این امکان وجود دارد که برای ارسال بسته و کالای خود یک موتور سفارش داده تا بسته‌ی مورد نظر شما به مقصد تایید شده انتقال دهد. قیمت این سرویس نیز از قیمت سفر با برنامه بسیار کم‌تر است. با انتخاب گزینه‌ی اسنپ اکو، یک ماشین عادی برای شما ارسال می‌شود و مبلغ کرایه این سرویس بسیار مناسب است.

 در واقع اسنپ اکو، سرویس اقتصادی اسنپ است. در سرویس اسنپ پلاس بر خلاف اسنپ اکو، تنها خودرو‌های لوکس برای شما نمایان خواهند شد و طبیعتا کرایه این سرویس نیز از سرویس معمولی بیشتر است. سرویس اسنپ رز نیز متعلق به بانوان است و با انتخاب این سرویس، تنها راننده‌های خانم برای سرویس‌دهی به شما انتخاب خواهند شد. این سرویس برای بانوان بسیار مفید و کاربردی است.

در بخش "گزینه‌ها" می‌توانید علاوه بر انتخاب یک مقصد، مقصد دوم را هم مشخص کنید یا مسیر را به صورت رفت و برگشت تنظیم کنید. همچنین این امکان وجود دارد که ‌زمانی‌ را برای توقف‌ در مسیر مشخص کنید. مدت زمان توقف را می‌توان از 5 دقیقه تا4  ساعت تنظیم کرد و قاعدتا انتخاب زمان توقف بیشتر، کرایه بیشتری را برای شما در پی‌خواهد داشت. 

زمانی که‌ گزینه پرداخت‌ را انتخاب کنید، مشخصات کلی راننده‌ مانند نوع ماشین، پلاک خودرو، عکس و شماره تلفن راننده‌ را مشاهده خواهید کرد، همچنین این امکان وجود دارد که‌ از طریق برنامه با راننده‌ تماس بگیرید. پرداخت به دو‌صورت ‌نقدی و اینترنتی‌ امکان پذیر است‌‌.‌ در گزینه پرداخت نقدی، به روش قدیمی کرایه‌ را به صورت مستقیم به راننده‌ پرداخت کرده و با گزینه پرداخت اینترنتی ‌می‌توانید ‌با ‌شماره ‌کارت بانکی و رمز ‌دوم‌ آن، پرداخت را از طریق برنامه و به‌صورت اینترنتی انجام دهید.
پس از پایان‌ سفر می‌توانید ‌به راننده‌ و کیفیت سرویس او امتیازی ‌از ا تا5  بدهید. این امتیاز دهی بسیار مهم است، زیرا با توجه به امتیازات داده شده اسنپ می‌تواند کیفیت سرویس دهی راننده‌ها را ارزیابی کرد. در بخش‌ کد تخفیف‌ این امکان وجود دارد که از‌ کد‌های تخفیفی خود ‌استفاده کرده و یا آن را به دیگران هدیه دهید. با استفاده از کد‌های‌ تخفیف می‌توانید به ازای ارزش کدها، سفر ارزان تری را داشته باشید. اسنپ این امکان را هم فراهم کرده تا با ثبت نام در برنامه، یک سفر رایگان داشته باشید. در صورتی که دوستان و آشنایان خود را هم به استفاده از اسنپ دعوت کنید، به محض پایان سفر آن‌ها، باز هم یک سفر رایگان هدیه خواهید گرفت. 
 منوی برنامه گزینه‌های بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در بخش گردش حساب می‌توانید تاریخچه پرداخت‌‌ها را مشاهده کرده و در بخش سفر، گزارش سفرهای قبلی شما در دسترس است. در قسمت آدرس‌های منتخب این امکان وجود دارد که برای مناطقی که بیشتر در از/به آن‌ها تردد دارید،‌ نشانی خاصی را قرار دهید و نامی مشخص را برای آن‌ها تعیین کنید. این میانبر ‍روی صفحه ‌اصلی گوشی شما قرار می‌گیرد تا هر زمانی که نیاز داشتید، به آن دسترسی داشته باشید. در بخش سفر رایگان اگر برنامه را به دوستانتان معرفی کنید، می‌توانید مبلغی را به عنوان هدیه از برنامه دریافت کنید. 

همه‌ی پرداخت‌ها به صورت درون ‌برنامه‌ای انجام می‌شوند و اگر قصد دارید که به عنوان راننده در برنامه کسب درآمد کنید، لازم است بدانید که درصدی از کرایه‌های پرداخت شده به سازندگان برنامه تعلق می‌گیرد که البته مقدار آن زیاد نیست.

رابط کاربری
رابط کاربری برنامه بسیار ساده و کاربردی طراحی شده و دسترسی به گزینه‌های برنامه بسیار راحت و آسان است. از لحاظ بصری نیز برنامه بسیار مدرن و زیبا است. در مجموع رابط کاربری برنامه نمره‌ی قابل قبولی می‌گیرد.

همکاری‌ها
اسنپ و زودفود که از سال‌ها پیش همکاری‌های گسترده‌ای را با هم داشته‌اند حال ابعاد تازه‌ای را این تعامل در دستورکار قرار داده‌اند. بر این اساس، زودفود با تغییر نام، با نام اسنپ فود به حیات خود ادامه خواهد داد. در ادامه کار نیز قرار است این دو برند امکانات جدید و هیجان انگیزی را به اشتراک بگذارند. از همین رو هم ممکن است هنگام استفاده از اپلیکیشن اسنپ، تبلیغات مربوط به سرویس اسنپ فود را در منوی آن مشاهده کنید. 
اسنپ همکاری با نهاد‌ها، سازمان‌ها و حتی افراد را نیز در دستورکار قرارداده تا در قالب طرح‌های تخفیفی بتوانید از سفر رایگان یا ارزان به رستوران‌ها، نمایشگاه‌ها، تئاترها و رویدادهای مختلف لذت ببرید.

طرح‌های جذاب
اسنپ از طرح‌های تشویقی متفاوتی برای جلب توجه کاربران استفاده کرده است. در کنار طرح‌های مخصوص هدیه شارژ به کاربران، به تازگی پیغامی با عنوان # ناکجا میری؟ برای برخی کاربران ارسال می‌شود تا در صورت تایید توسط مخاطب، سفری پرهیجان و جذاب با هزینه اسنپ، برای شخص تدارک دیده شود. 
برنامه‌های مشابه
اسنپ در حال حاضر محبوب‌ترین برنامه حمل‌ و نقل اینترنتی است. برای برنامه‌های مشابه آن می‌توان به تپ‌سی و کارپینو اشاره کنید. برنامه‌های یاد شده نسبت به اسنپ از محبوبیت کم‌تری برخوردار هستند و در حال حاظر قادر به رقابت با آن نیستند. در مجموع‌ اسنپ برنامه‌ای انقلابی ‌‌در حوزه جابه‌جایی‌های درون شهری است که مسافرت‌های درون شهری را برای مردم بسیار راحت و سریع می‌کند. همچنین این برنامه بازار کار‌ مناسبی را برای راننده‌ها ایجاد کرده‌ است که در آن راننده کارفرمای خود است و مبلغی را که توسط برنامه کسب کرده، متعلق به خود می‌داند و نیازی نیست تا کمیسیون‌های بالایی بپردازد. البته در بالا اشاره کردیم‌ که درصدی از کرایه‌های پرداختی متعلق به برنامه است، ‌ولی این مقدار بسیار مناسب ‌و معقول است. نکته‌ی مثبت برنامه برای مسافران در این است که مبلغ کرایه‌ها بسیار خوب و معقول است و کرایه‌های تعیین شده در برنامه حتی از تاکسی‌های سنتی نیز کمتر و به‌صرفه‌تر است. با این تفاسیر، استفاده ‌از اسنپ می‌تواند صرفه اقتصادی نیز داشته باشد. این برنامه تمامی انتظارات ما را از یک برنامه‌ درخواست اینترنتی خودرو برآورده کرد. اگر هنوز اسنپ را روی دستگاه خود امتحان نکرده‌اید،‌ پیشنهاد می‌کنیم حتما همین حالا اقدام کنید.

نقاط قوت
- رابط کاربری ساده، کاربرپسند و کاربردی برنامه
-  کیفیت بالای برنامه و خدمات دهی بسیار خوب
-  بهترین اپلیکیشن درخواست آنلاین خودرو‌ 
- امنیت بالا به واسطه امکان مشاهده موقعیت خودرو (با امکان به اشتراک گذاری با دیگران) و مشاهده مشخصات راننده و خودرو

نقاط ضعف
-   برنامه هنوز از بسیاری از شهر‌ها پشتیباتی نمی‌کند

شرکت سازنده: اسنپ
امتیاز ما به برنامه: 10 از 10
امتیاز برنامه در بازار: 5  از 5
نسخه بررسی شده: 3.3.5
پلتفرم:android  و ios
لینک دانلود:


نظرات خود را در مورد این برنامه با ما به اشتراک بگذارید...

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر