بررسی اپلیکیشن Office Suite: آفیس همراه

بررسی اپلیکیشن Office Suite: آفیس همراه
در این سال ها گوشی های هوشمند جایگاه کامپیوتر های شخصی‌ را رفته رفته‌‌‌ تصاحب کرده اند.کاربران اماتور نیز می توانند بسیاری از کار هایی‌ که قبلا ان ها را‌توسط رایانه‌ ها انجام می‌دادند، اکنون توسط گوشی های هوشمند دهند.مهم ترین مزیت این جایگزینی این است که گوشی های هوشمند در همه جا همراه ‌کاربر است و کاربر در هر نقطه ای که باشد، می‌تواند از تمام‌ قابلیت های ان ‌استفاده کند.
  • جدیدترین بازی ها
این ویژگی‌ها باعث شده نقش رایانه های شخصی روز به روز کم‌تر شده‌ و از طرفه گوشی های هوشمند نیز هر سال پیشرفته تر و  قدرتمند‌تر شوند. البته‌ این را در نظر داشته  باشید‌ که منظور ما کاربران عادی ‌هستند و بعضی کاربران هنوز هم به واسطه شغل،گیم و دسترسی به برنامه‌های تخصصی از رایانه ها ‌استفاده‌ می‌کنند.با این کوچ‌ کاربران‌ بسیاری از برنامه های مورد استفاده در رایانه نیز برای گوشی های هوشمند عرضه شده است.

اما نرم افزارهای آفیس از دو جنبه اهمیت دارند: یکی باز کردن ‌فایل‌های آفیس و دیگری‌ ایجاد ‌فایل های ‌آفیس در گوشی ها‌ی هوشمند. تاکنون اپ های زیادی در این زمینه عرضه شده اند که به عنوان نمونه می توان به Microsoft office mobile،office suite،wps officeو 000 اشاره کرد.
کاربرد نخست‌ این‌ اپ ها‌‌ در‌ بازکردن و مشاهده‌‌‌ فایل‌ های ذword،power point،pdf،excell  و فایل های دیگر آفیس است و کاربرد‌ دوم ایجاد‌ این نوع از فایل ها است، که با ‌توجه به قدرت اسمارت فون های امروزی این امر امکان پذیر‌ است.

در ادامه‌ به‌ بررسی اپ office suite خواهیم پرداخت:
در صفحه‌ اصلی برنامه‌، فایل‌های آفیسی که اخیرا اجرا شده‌ نمایش‌ داده‌ می شود؛ همچنین این قابلیت وجود دارد که فایل‌ هایی را که بیشتر استفاده‌ می کنید را به لیست مورد علاقه خود اقافه کنید.

در پایین این قسمت نیز نمونه های پیش فرض برخی از فایل‌ها توسط خود برنامه قرار داده‌ شده تا‌ کاربر‌ بتواند‌ به نمونه فایل های مختلف دسترسی‌ داشته باشد.در قسمت بالا با‌گزینه ی ‌سمت راست می توانید حالت‌نمایش فایل‌ ها را‌ تغییر دهید‌ و در حالت دوم‌‌ علاوه بر نام فایل‌، فایل‌‌ نمایی از صفحه اول فایل نیز نمایش داده خواهد شد‌.
در قسمت منو برنامه با گزینه ی open  می ‌توانید فایل های آفیس را از روی حافظه دستگاه اجرا کنید، البته در خارج از برنامه نیز هر گاه فایلی با پسوند آفیس مثل فرمت های pptx،doc،docx،ppt،xls،xlsx،xlsm،pps،ppsx،pptو ppsm  را انتخاب کنید، برنامه به صورت خودکار فایل را برای‌ شما به نمایش می گذارد.
مثلا اگر یک فایل پاور پوینت را اجرا کنید، علاوه بر نمایش فایل، امکان استخراج فایل به عنوان فایل pdf، قرار دادن قفل روی فایل،ارسال ان از طریق بلوتوث یا شبکه های اجتماعی و تنظیمات پیشرفته برای نمایش فایل در اختیار کاربر قرار می گیرد که بی شک یکی از بهترین قابلیت های برنامه نسبت به اپ های مشابه است و تقریبا بیشتر قابلیت ها و ویژگی های آفیس شرکت میکروسافت را دارا است.
علاوه بر نمایش فایل کاربر با انتخاب گزینه ی create documents  توانایی ساخت فایل با فرمت های آفیس را خواهد داشت؛ زمانی که این گزینه را انتخاب می‌کنید‌ صفحه زیر برای شما به نمایش در خواهد امد.


با‌گزینه ی document  می توانید فایل‌های متنی ایجاد کنید، گزینه ی blank,  یک صفحه‌ خالی را به شما عرضه می کند همچنین در  سمت راست نمونه های پیش فرضی از یک نامه یا پیام دستوری قرار گرفته است و انتخاب گزینه ی more  نمونه های بسیار زیاد و متنوعی را مشاهده خواهید کرد.در ‌پایان کار می توانید فایل ایجاد‌ شده را با فرمت های doc،docx،rtf و txt  بر روی‌ حافظه دستگاه یا در کارت حافظه ذخیره کنید.

در قسمت spreadsheet  می توانید ‌فایل های excel  را با فرمت های xls،xlsx و csv   را ایجاد ‌کنید.مثل مورد بالا این امکان وجود دارد که یک‌‌‌ صفحه خالی را انتخاب کنید‌ یا با انتخاب گزینه ی more  به نمونه های بسیار متنوعی و گسترده ای از فایل‌ های excel  دسترسی داشته باشید.
قابلیت ها و ویژگی های برنامه برای ساخت فایل های آفیس حیرت انگیز است‌ و بی شک‌‌ ای اپ یکی از قدرتمند ترین‌ نمونه ها برای ایجاد فایل های آفیس در گوشی‌های هوشمند است.

در قسمت سوم‌‌ presentation   همان طور که از نام ان مشخص است، امکان ایجاد فایل‌های power point  با فرمت‌ های ppt،pptx،pps و ppsx  وجود دارد.هنگامی که گزینه ی blank  را در این قسمت انتخاب ‌می‌کنید، همانند نسخه‌ی کامپیوتری‌ طرح ها و قالب های مختلفی برای ایجاد فایل ‌در دسترس است که البته بعضی طرح‌ را برای اولین استفاده باید‌با اینترنت‌ دانلود کنید و در موارد بعدی ‌می توانید‌ به‌صورت افلاین نیز به طرح‌ ها و قالب‌ ها‌ دسترسی ‌داشته باشید.فایل های ایجاد شده را بعدا در صورت نیاز می توانید توسط خود برنامه ویرایش کنید.
با گزینه convert to PDF  کاربر می تواند فایل‌های متنی خود را تبدیل به فایل‌pdf  کرده و در حافظه ذخیره کند ،همچنین می توان بر روی فایل PDF  ایجاد شده قفل گذاشت تا تنها خود کاربر به ان دسترسی داشته‌ باشد.
در صورت نیاز می توانید فونت های دلخواه خود را در برنامه استفاده کنید؛ برای این منظور کافی است فونت های مورد نظر خود را درون‌ پوشه ی فونت برنامه قرار داده و یا با گزینه ی external fonts folder  موجود پر تنظیمات برنامه فونت های مورد نظر خود را به برنامه معرفی کنید.
امکانات و ویژگی های موجود در برنامه‌ می تواند تمام نیاز های کاربر را برطرف کند،ایجاد‌ فایل‌های‌ documents ،excel  و power pointهمان‌ طور‌ که‌ در بالا بررسی‌کردیم‌ به بهترین شکل صورت گرفته و از office عرضه شده برای رایانه ها چیزی کم تر نداشته و‌ تقریبا بیشتر گرینه های مورد نیاز در وجود دارد. برای باز کردن و مشاهده فایل ها‌نیز این برنامه عالی عمل کرده و بیشتر فتیل های آفیس را با این‌اپ می توانید روی گوشی هوشمند خود اجرا کنید.

نقاط قوت
- قویترین برنامه آفیس عرضه شده‌ برای گوشی ها هوشمند
- تنظیمات فراوان‌ و مفید برنامه
- امکان قفل کردن فایل ها
-  تبدیل فایل ها متنی به PDF

نقاط ضعف
-   نقطه ضعف مشخصی‌ ندارد

شرکت ‌سازنده: Mobi system
امتیاز ما یه برنامه:10 از‌ 10
امتیاز برنامه در گوگل پلی:4.3  از 5
نسخه بررسی شده:9.0.8597
پلتفرم:android--iOS
لینک دانلود:


نظرات خود را در مورد این برنامه با ما به اشتراک بگذارید.،.


منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

بررسی های دیگر این محصول(1 عدد)

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر