بررسی اپلیکیشن Opera Max: مدیریت و صرفه جویی در دیتا

بررسی اپلیکیشن Opera Max: مدیریت و صرفه جویی در دیتا
احتمالا با نام اپرا به واسطه مرورگر معروف ان اشنایی دارید؛ opera max محصول همین شرکت است و برای مدیریت و صرفه جویی دیتا و داده های تلفن همراه عرضه شده است.
  • جدیدترین بازی ها
برنامه های زیادی‌‌ برای مدیریت دیتا تاکنون عرضه شده که تقریبا عملکرد همه ی ان ها‌ یکسان‌ است،این اپ ها‌ میزان مصرف ‌دیتا را برای هر برنامه به شما نمایش داده‌ و امکان مدیریت دیتا را به شما می دهند.
اگر از بسته های اینترنت استفاده می کنید و اینترنت نامحدودی ندارید، میزان مصرف دیتا‌ بسیار مهم است و نیاز به برنامه ای برای مدیریت ان دارید.

برنامه های Data Monitor،My Data Manager،Data eye و ....  از همین نوع برنامه ها هستند ولی کمتر برنامه ای را پیدا می کنید که فشرده سازی‌ اطلاعات را نیز به صورت همزمان انجام دهد.
با  برنامه opera max شما می توانید میزان دیتای مصرفی هر برنامه را به صورت جداگانه مشاهده کنید و ان ها را فشرده تر کنید تا سرعت بارگذاری مطالب بیشتر شود و حجم کم تری از اینترنت مصرف شود، به گفته شرکت سازنده با ویژگی protection برنامه نیز می توانید از اطلاعت خود محافظت کنید.

عملکرد این برنامه به این صورت است که حجم تصاویر ، ویدیو و موزیک ها را کاهش داده و ان ها را فشرده می کند در نتیجه بارگذاری محتوا بسیار سریع تر انجام شده و  دیتای مصرفی نیز کاهش می یابد ،این کار با استفاده از VPN درون  برنامه انجام می شود.

مثلا‌ اپ پر مصرفی مثل اینستاگرام حجم زیادی از دیتای شما را می گیرد و به دلیل‌ عدم فشرده سازی زمان زیادی برای بارگذاری مطالب مورد نیاز است و پس از زمان کوتاهی ،حجم بسیار زیادی از دیتای شما مصرف می شود اما با استفاده از opera max عکس ها و ویدیو های شما  فشرده و کم حجم می شوند، در نتیجه بار گذاری مطالب سریع تر شده و دیتای کم تری مصرف خواهید کرد.

بعضی اپ ها هم هستند که شاید شما از ان استفاده نکنید ولی در پس زمینه یا background دیتا مصرف می کنند؛ این برنامه میتواند مصرف اینگونه برنامه ها را نیز به شدت کاهش داده یا مصرف داده در پس زمینه را به کلی‌ مسدود سازد.
یکی از دلایلی که حجم اینترنت شما به سرعت تمام میشود همین مصرف اپ های پس زمینه است که شما از ان اطلاع ندارید. 

در منوی اصلی برنامه چهار بخش وجود دارد که هر کدام را جداگانه بررسی خواهیم کرد. 

بخش wifi :
در این بخش می توانید میزان دیتای مصرفی  هر به برنامه به صورت روزانه و ماهانه مشاهده کنید همچنین مقدار کل دیتایی که مصرف شده و کاهش یافته  را در ان می توانید مشاهده کنید.
در این قسمت اپ هایی که ان استفاده نمیکنید ولی در پس زمینه دیتا مصرف می کنند به همراه مقدار دیتایی که ارسال یه دریافت می کنند مشخص شده است.


در بخش data همین قابلیت ها و ویژگی های برای داده های اینترنت تلفن همراه موجود می باشد.


بخش privacy :
در این بخش می توانید حفاظت از داده ها را فعال کنید و اگر داده ای مشکوک ‌یا الوده شناسایی شود بلافاصله به شما اطلاع‌ داده خواهد شد.
به گفته سازنده این ویژگی از اطلاعات و برنامه های شما محافظت خواهد کرد. 
  همچنین هر برنامه از نظر پر خطر بودن مشخص شده و داده های ارسالی هر برنامه قابل شناسایی است.

بخش app:

در این قسمت میتوانید قابلیت ذخیره دیتا را برای هر برنامه فعال یا غیر فعال کنید.
همچنین این قابلیت وجود دارد که مصرف داده پس زمینه را برای هر اپ مسدود کنید.
در این بخش میتوانید دسترسی هر اپ به اینترنت موبایل ‌یا شبکه ‌wifi را مسدود کنید به این معنی که دیگر داده ای توسط برنامه دریافت و ارسال نخواهد شد.
اپ های مسدود شده در قسمت راست‌ برنامه موجود می باشند ‌و هر گاه خواستید میتوانید ان ها را از حالت بلاک به حالت عادی بازگردانید.


میزان فشرده سازی نیز قابل تعیین است ،این ویژگی در تنظیمات و در قسمت saving قابل‌ دسترسی است و برای سه قسمت video ,image و music میتوانید سه حالت high, medium و low  را تنظیم کنید یا فشرده سازی را برای هر سه غیر فعال کنید.

برنامه بخش ویژه ای برای برنامه ی فیسبوک دارد که وسیله‌ی ان درون خود نرم افزار به فیسبوک متصل میشوید و فشرده سازی اطلاعات به صورت مستقیم‌ انجام ‌می شود.
 
در مجموع opera max یک اپ جامع و کاربردی در زمینه ی مدیریت دیتا و داده تلفن همراه است که قابلیت ذخیره و فشرده سازی داده های ان برای ما بسیار کاربردی و جذاب بود که می تواند از تمام‌ شدن سریع بسته های اینترنت شما جلوگیری‌کند.
اگر با مصرف زیاد داده یا بارگذاری کند مطالب مشکل دارید حتما این اپ را امتحان کنید.

نقاط قوت:
- ذخیره و فشرده سازی داده ها 
- قابلیت مسدود کردن داده های پس زمینه
- نمایش میزان دیتا مصرف شده توسط هر برنامه

نقاط ضعف:
نقطه ضعف مشخصی در نسخه ای که ما بررسی کردیم وجود نداشت.

شرکت سازنده:opera
امتیاز ما به برنامه:9 از 10
نسخه ی مورد بررسی:3.0.30 
 پلتفرم: android 
لینک دانلود:

نظرات خود را در مورد این برنامه با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر