بررسی اپ شبکه مجازی ختم آنلاین قرآن کریم

بررسی اپ شبکه مجازی ختم آنلاین قرآن کریم
توسعه دهندگان ایرانی در سال های اخیر اپ های بسیار موفقی را توسعه داده اند که بیشتر این اپ ها از نمونه های خارجی معروف الهام گرفته اند.
  • جدیدترین بازی ها
اما این ‌وضعیت در مورد اپ های مذهبی و دینی فرق می کند و با توجه به این که این اپ ها نمونه های خارجی اندکی دارند، درنتیجه این اپ ها صددرصد ایده و طرح داخلی داشته و کاملا مستقل ساخته شده اند؛ البته برنانه های مذهبی هنوز جای پیشرفت بسیاری دارد و به جایگاه اصلی خود نرسیده است.
به عنوان نونه این اپ ها می توان به تقویم اذان گوی باد صبا،قران کریم،ختم قران کریم و ... اشاره کرد. در ادامه اپ ختم قران کریم را بررسی خواهیم کرد:
ختم قران یکی از امور بسیار پسندیده است و اپ های فارسی قرانی زیادی عرضه شده است، اما تفاوت این اپ با اپ های دیگر در این است که علاوه بر وجود قران در برنامه، می توانید بصورت گروهی ختم قران را انجام دهید.هر فرد می تواند بخشی از ایه های قران را تلاوت کند و این امر تا ختم کامل قران ادامه می یابد.این ایده بسیار جذاب است، زیرا مانند یک شبکه اجتماعی هر فرد شناسه کاربری مخصوص به خود را داشته و می تواند از میزان و روند ختم و قراعت اشخاص دیگر اطلاع یابد.کاربران می توانند با یکدیکر ارتباط بر قرار کنند و میزان قراعت هر شخص نیز به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.
هنگام ورود به برنامه باید پسورد و نام کاربری خود را مشخص کنید، سپس به صفحه اصلی برنامه هدایت خواهید شد.در صفحه اصلی چهار بخش کلی ختم جاری،ختم،قران کریم و کاربران برتر وجود دارد.


در بخش ختم جاری مقدار قران ختم شده تا ان لحظه مشخص شده است؛ مقدار ایه های خوانده شده و تعداد ایات بافی مانده تا ختم کل قران در این قسمت مشخص شده اند، همچنین شناسه اخرین فرد شرکت کننده در ختم در این قسمت قابل مشاهده است.در پایین این قسمت نیز همیشه حدیثی به صورت تصادفی نمایش داده خواهد شد.
در قسمت ختم که قسمت اصلی برنامه است شما نیز می توانید در تلاوت و ختم قران شرکت کنید، برای این منظور کافیست ایکن دست بالای صفحه را انتخاب کنید تا ایه ها برای شما نمایش داده شود، به صورت پبش فرض     10 ایه به همراه معنی و همچنین تلاوت ان در اختیار شما قرار می گیرد که این مقدار را درقسمت تنظیمات برنامه می توانید کم تر کنید؛ در بخش تلاوت ایات می توانید قاری دلخواه خود را از لیست انتخاب کنید تا ایات با صدای قاری مورد علاقه شما تلاوت شوند. اگر ده ایه را تلاوت کردید و نیاز به ایات جدید داشتید، کافیست یکبار دیگر ایکن دست بالای صفحه را بزنید تا ایات جدیدی برای شما به نمایش داده شود. تلاوت ایات الزامی نیست و برنامه نیز کنترلی بر اینکه شما ایات درخواست شده را تلاوت می کنید یا نه قرار نداده است اما از نظر اخلاقی هنگامی که درخواست ختم را می کنید موظف به خواندن ان ایات هستید تا ختم به صورت صحیخ انجام شود و رتبه شما در برنامه درست و بر طبق ایات خوانده شده باشد.
در قسمت قران کریم تمامی سوره های قران به صورت ارشیو موجود است؛ در این قسمت نام سوره،تعداد ایات و ترتیب نزول هر سوره مشخص شده است، در این بخش برخلاف قسمت ختم می توانید به هر قسمتی از قران دسترسی داشته باشید، ولی ایات خوانده شده در این قسمت جزو ختم قران حساب نمی شوند.همچنین ایم امکان وجود دارد که ایه های مورد علاقه خود را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید در این حالت متن عربه ایه به همراه ترجمه ان برای کاربر مورد نظر ارسال خواهد شد. 


در قسمت کاربران کاربران برتر همان طور که از نام ان مشخص است، کاربران برتر برنامه بر اساس مقدار ختم و تلاوتی که انجام داده اند مشخص شده اند. این رتبه بندی بسیار خوب است، زیرا می تواند بین کاربران رقابت ایجاد کرده و باعث پیشرفت برنامه می شود.

در قسمت تالار گفت و گوی برنامه‌ کاربران می توانند با یکدیگر پیام رد و بدل کنند، این قسمت بسیار کاربردی است زیرا در ان کاربران می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و نظرات خود را با هم به اشتراک بگذارند یا مقدار ختم را بین خود تقسیم کنند و هر فرد ختم مورد نظر را انجام دهد.قسمت تالار گفت و گو یکی از بهترین ایده هایی است که برای اپ های فارسی دیگر نیز می تواند استفاده شود.
در منوی برنامه گزینه های تنظیمات،امتیاز به برنامه،کمک مالی به برنامه،قابلیت به اشتراک گذاشتن برنامه،ایات محبوب و پر بازدید و قابلیت نظر دادن به برنامه وجود دارد.
در مجموع اپ ختم قران کریم‌ اپ بسیار مفید و کاربردی است که نمونه ان را کم تر دیده ایم. امکاناتی مثل تالار گفت و گو، کاربران برتر و ختم قران کریم بصورت انلاین و گروهی بسیار جذاب هستند، که نشان از استعداد و سلیقه توسه دهندگان برنامه دارد.این اپ می تواند به عنوان یک شبکه مجازی قرانی کاربران بسیار زیادی را نه فقط در ایران بلکه در سطح جهان مجذوب خود کند. به هر حال اگر تمایل به ختم قران به صورت گروهی دارید، پبشنهاد می کنیم حتما این اپ را امتحان کنید و لذت ختم قران به صورت انلاین را درک کنید.

 نقاط قوت
-  تالار گفت و گوی برنامه
-  دارا بودن کل سوره های قران
-  رده بندی کاربران بر اساس ایات تلاوت شده
- ‌دارا بودن ترجمه فارسی ‌برای تمام ایات‌

 نقاط ضعف
-  نقطه ضعف خاصی مشاهده نشد.

 شرکت سازنده:کافه بازار
امتیاز ما به برنامه: 9  از 10
نسخه بررسی شده: 1.3.6
پلتفرم: android
لینک دانلود:

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

بررسی های دیگر این محصول(1 عدد)

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان یکشنبه 21 خرداد 1396
یعنی واقعا سایت نقدستان به این حد به کمبود مطلب رسیده؟
نقدستان :سلام. دوست عزیز مطلب مناسبتی بود و خوب مطمئنا یه سری از کاربرها هم به دنبال این اپلیکیشنها هستن. سعی کردیم سلیقه های مختلف رو پوشش بدیم.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر