بررسی بازی ویدئویی Hellblade: Senua's Sacrifice از نگاه وب‌سایت Game Informer؛ نگاهی متفاوت به سلامت ذهن

بررسی بازی ویدئویی Hellblade: Senua's Sacrifice از نگاه وب‌سایت Game Informer؛ نگاهی متفاوت به سلامت ذهن
بازی ویدئویی Hellblade: Senua's Sacrifice فرایند توسعه را تحت مدیریت شرکت Ninja Theory پشت سر گذاشت و در تاریخ هشتم آگوست 2017 میلادی برای پلتفرم‌های مایکروسافت ویندوز و پلی‌استیشن 4 عرضه شد.
  • جدیدترین بازی ها
این محصول در دسته عناوین اکشن، ماجراجویی و در قالب حالت تک نفره پیش روی مشتاقان قرار گرفته است. 


امتیازات 
امتیاز متاکریتیک این عنوان برای کامپیوترهای شخصی، 83 از 100 و امتیاز آن برای پلی استیشن 4 نیز 82 از 100 اعلام شده است. وب‌سایت ویدئوگیمر و IGN امتیاز 9 از 10 را برای این عنوان درنظر گرفته‌اند. امتیاز وب‌سایت EGM، Game Informer و Game Spot به این عنوان نیز 8 از 10 اعلام شده است. دست آخر وب‌سایت Destructoid هم امتیاز 7.5 از 10 را برای این بازی جذاب درنظر گرفته است. 


گیم پلی
بازی‌ها می‌توانند ما را به دنیایی سراسر تخیل انتقال دهند اما حتی در قالب دنیای خیالی هم همچنان به اطلاعات و داده‌هایی واقعی اتکا داریم تا بتوانیم تجربه خود را به پیش ببریم. بازی‌ها با اطلاعات خود به ما اعلام می‌کنند که دشمنان ما چه کسانی هستند، کدام درها قفل هستند و چه موقعی مسیر اشتباهی را برای رسیدن به مقصد طی می‌کنیم. Hellblade: Senua's Sacrifice نیز این جزئیات را در اختیار شما قرار می‌دهد اما باور کردن یا باور نکردن آن‌ها موضوعی دیگر است. شرکت Ninja Theory کاربر را با دنیایی مملو از شرایط غیرقطعی احاطه می‌کند. امری که از طریق تماشای دنیا از چشمان Senua به عنوان جنگجویی قدیمی که به جنون مبتلا شده نمود پیدا می‌کند. واقعیت‌های درک شده توسط Senua مدام در حال تغییر هستند. 
Senua به دنیایی فراتر از دنیای ما سفر می‌کند و به نبرد با خدایان می‌پردازد تا روح مشعوق به قتل رسیده خود را بازیابد یا حداقل، او اینگونه اعتقاد دارد. اینکه رویدادها همگی مطابق با میل شما و همان‌طور که چیده شده‌اند پیش روی شما قرارگیرند، امری است که قطعیت ندارد زیرا حقیقت تصور شده توسط Senua چیزی است که شما تجربه می‌کنید. Senua نبردی هم در ذهن خود دارد. نبردی که در قالب مبارزه او با بیماری روحی که او از آن با عنوان تاریکی یاد می‌کند نمود پیدا کرده است. همین تصور هم نمای موانع موجود بر سر راه این شخصیت را برای کاربر تعریف می‌کند. او مدام صداهایی را می‌شنود که داستان‌هایی را برای او بازگو کرده و او را نصیحت می‌کنند. او الگوهایی را در اشیای دنیوی مشاهده می‌کند و به‌طور معجزه‌آسایی می‌تواند قفل درها را بازکند. او در این مسیر پر فراز و نشیب نمی‌تواند به حس خود اعتماد کند و در طرف مقابل با توهم‌های دائمی روبرو شده است. Hellblade به خوبی موفق شده تا از این المان‌ها برای ایجاد اضطراب و دلهره در کاربر استفاده کند. 

تغییر مداوم واقعیت، شما را با طراحی رویا مانند روبرو می‌کند. به عنوان مثال، شما در حال گریز از یک جنگل هستید و ناگهان شعله‌های آتش از این جنگل زبانه می‌کشند. 
Hellblade به خوبی موفق شده به کاوش در دنیای سلامت ذهن پرداخته و آن‌را از زوایای مختلف بررسی کند. با وجود این، استفاده از ابزارهایی که Ninja Theme برای ایجاد تم بازی استفاده کرده اغلب اثرات منفی روی گیم‌پلی بازی داشته‌اند. 

نمایش گرافیکی
هیولاهای غول پیکر و بناهای در حال فروپاشی، چیزی شبیه به ویرانی آخرالزمان را تداعی می‌کنند این در حالی است که بسیاری از توهم‌های Senua کاملاً زیبا و شفاف به تصویر کشیده شده‌اند. 

محتویات صوتی
صداها به طور بی‌وقفه در گوش شما زمزمه می‌شوند. توسعه دهنده بازی پیشنهاد می‌کند که در اجرای این بازی از هدفون استفاده کنید و ما هم با این ایده کاملاً موافقیم. 

منبع: Game Informer
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر