بررسی بازی ویدئویی The End Is Nigh از نگاه وب‌سایت GameInformer؛ آخرالزمان نزدیک است!

بررسی بازی ویدئویی The End Is Nigh از نگاه وب‌سایت GameInformer؛ آخرالزمان نزدیک است!
بازی ویدئویی The End Is Nigh از جمله عناوین سال 2017 میلادی در دسته بازی‌های ماجراجویی پلتفرمر است که توسط Edmund McMillen و Tyler Glaiel توسعه یافته است.
  • جدیدترین بازی ها
The End Is Nigh در 12 جولای 2017 میلادی برابر با 21 تیرماه سال 1396 از طریق سرویس آنلاین استیم برای سیستم عامل ویندوز عرضه شد اما این پایان کار نبود و عرضه این عنوان برای پلی استیشن 4 و نینتندو سوئیچ نیز در دستورکار قرار گرفته است. این بازی از سوی بسیاری از کارشناسان و منتقدان به عنوان جانشین معنوی Super Meat Boy بازی توسعه یافته توسط McMillen درنظر گرفته می‌شود.

امتیازات
این عنوان امتیاز 87 از 100 را از وب‌سایت متاکریتیک دریافت کرده و وب‌سایت گیم اینفورمر نیز امتیاز 8.25 از 10 را در بررسی خود برای این عنوان درنظر گرفته است.

گیم‌پلی
همان‌طور که گفتیم این عنوان در دسته عناوین ماجراجویی توسعه یافته است. در این بازی، گیمر وظیفه کنترل Ash، لکه کوچک سیاه رنگی را عهده‌دار خواهد شد. این عنوان، بازی عجیب و غریبی است که با گیم‌پلی سخت‌گیرانه خود شما را عصبانی کرده و در نهایت با دست یاری دهنده خود به شما پاداش می‌دهد. به نظر می‌رسد این فرمول حداقل برای طرفداران Super Meat Boy سال 2010 میلادی آشنا باشد و البته که این ترکیب به قصد و از روی عمد اینگونه طراحی شده است. بسیاری از ساختارهای پایه بازی، وفاداری خود را به عنوانی که یاد کردیم حفظ کرده‌اند اما در ساختارهای حاشیه‌ای سعی شده تکامل بازی نسبت به آنچه تا پیش از این شاهد بودیم صورت گیرد. 
بازی به طور کامل داستان Ash، لکه سیاه دوست داشتنی را دنبال می‌کند که به دنبال یافتن سرنخ‌هایی از یار غار خود است. یار غاری که در دوران آخرالزمان از دست داده است. Ash کاملاً شکننده است و در هر مرحله از بازی، المان‌های کشنده در مقابل او قرار می‌گیرند که می‌توانند به سرعت یا حتی می‌توان گفت درجا! او را به قتل برسانند. هر مرحله از بازی در صفحه‌ای جدا و واحد اتفاق می‌افتند. از همین رو مراحل با ساختار وسیع‌تر، کوچک‌نمایی تصویر را در دستورکار قرار می‌دهند تا بتوانید هرآنچه در مراحل پیش روی شما خواهد بود را پیش از حضور در آن مشاهده کرده و خود را برای رویارویی با تمام رخدادها و اتفاقات شوم بازی آماده کنید. 

Ash از توانایی زیادی در خصوص جابه‌جایی و حرکت در هوا بهره می‌برد و ترفندهای زیادی را هم برای رویارویی با خطر در‌آستین دارد. او می‌تواند به لبه‌های صخره‌ها و دیوارها آویزان شده و با پرش‌های خیره‌کننده، خود را از شرایط سخت عبور دهد. او در حرکت روی زمین نیز تبحر ویژه‌ای دارد تا بتواند به راحتی از موانع مختلف عبور کننده و از میان دیوارهای شکننده رد شود. همین ترکیب‌ها باعث شده بازی به فضایی قابل تاملی برای یافتن روش‌هایی برای عبور از موانع تبدیل شده و پازل‌های جذاب را به همراه آزمایش رفلکس‌های شما به همراه داشته باشد. 
هر دنیایی، ظاهر، آهنگ پس زمینه و حتی سبک و سیاق گیم پلی خود را دارد. به عنوان مثال در یک بخش باید از میان آب‌های سمی شنا کرده و در مرحله دیگر باید روی تسمه نقاله سوار شده یا مانور خود را در مقابل توپ‌های غول‌پیکر آزمایش کنید. دنیاهایی کاملاً متفاوت را در جریان بازی شاهد خواهید بود که چالش‌های متفاوتی را هم به همراه دارند. در مراحل بعدی ترکیبی از این المان‌ها را شاهد خواهید بود تا بر شدت چالش‌ها افزوده شود. یکی از ترفندهای رایج در بازی که البته ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد آن است که در برخی مراحل باید کل صحنه بازی را برای خروج و رسیدن به مقصد طی کنید و در پایان باید کل مرحله را مجددا و گاهی اوقات در مسیر عکس، یک بار دیگر طی کنید. 

پیوستگی مراحل بازی به نحوی است که می‌تواند کل صحنه بازی را به فضایی گسترده برای کاوش تبدیل کند. 
در نواحی مختلف بازی ممکن است کارتریج‌های بازی را پیدا کنید که مراحل جذاب و نوستالژیک تازه‌ای را پیش روی شما قرار می‌دهند. علاوه بر این، ممکن است کلیدهایی را برای دسترسی به نواحی مخفی بیشتر پیدا کنید و حتی غده‌هایی را که به عنوان یک جایزه برای کامل کردن چالش‌های انتخابی در مراحل، پیش روی شما قرار می‌گیرند بر سر راه خود مشاهده کنید. این آیتم‌های قابل جمع‌آوری می‌توانند چند ساعت به بازی شما اضافه کرده و البته به همین میزان بر جذابیت آن بیفزایند. با وجود این، ناتوانی برای بازگشت به مراحلی که پشت سر گذاشته‌اید شاید شما را به جستجوی این آیتم‌ها کم‌تر مشتاق نگه دارند. 
علی‌رغم اینکه گیمر باید مراحل را در برخی موارد چندین بار پشت سر بگذارد The End Is Nigh همچنان جانشین خلف Super Meat Boy به حساب می‌آید و از همان توانایی جذب بهره می‌برد. 

گرافیک
طرح گرافیکی عجیب و غریب اما در عین حال جذاب بازی، کاملاً چشمگیر بوده و با المان‌های موجود در گیم‌پلی ارتباط مناسبی برقرار کرده است. با وجود این، پس زمینه بازی به نحوی است که ممکن است آغاز و پایان پلتفرم‌ها را با ابهام روبرو کند. 

صدا 
در این بخش، قطعاتی کلاسیک نظیر In The Hall of the Mountain King و Turkish March با گیتار و چیپ‌تون ترکیب شده تا در هر مرحله احساسی آشنا و در عین حال جدید داشته باشید. 
 

منبع: GameInformer
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر