بررسی بازی Sky Dancer؛ رکورد شکنی در آن سوی آسمان ها!

بررسی بازی  Sky Dancer؛ رکورد شکنی در آن سوی آسمان ها!
بازی اسکای دنسر در دسته عناوین رانر برای دستگاه‌های اندرویدی عرضه شده است.
  • جدیدترین بازی ها
با گذشت زمان و عرضه بازی‌های مختلف برای پلتفرم‌های متفاوت از جمله اندروید، شاهد حضور سبک های متنوع نیز بوده¬ایم. یکی از این سبک‌های بازی که مخاطبان زیادی را به خود دیده، سبک بازی های رانر( (Runnerاست که معمولا مراحلی بی¬پایانی دارد. در طی سال های اخیر، شاهد بازی های رانر زیادی بوده¬ایم که پس از زمانی نسبتا کوتاه، به جز چند بازی (مانند subway Surf) ، رنگ و بوی جذاب خود را از دست داده¬اند. در این بازی های یکدست،  می-توان گفت تنها تفاوتی که وجود دارد فقط مربوط به تم ، شخصیت ، شکل کاراکترهای بازی ، موسیقی و یا محیط بازی است که آنها هم چنگی به دل نمی¬زدند و هیچ ایده جدیدی از سوی استودیوهای بازی سازی در آن‌ها به چشم نمی‌خورد. تقریبا داشتیم از بازی¬های این سبک ناامید می‌شدیم که استودیوی بازی¬سازی Pine Entertainment خودی نشان داد و با عرضه بازی Sky dancer روی پلتفرم اندروید، رنگ و بوی تازه¬ای به این ژانر بازی بخشید که نه تنها یک بازی منحصر به فرد در سبک (رانر) محسوب می¬شود، بلکه اِلِمان¬هایی بسیار خوب از دیگر سبک ها نیز در خود دارد. 

گیم پلی و جزئیات گرافیکی
در همان وهله اول که بازی را امتحان می¬کنید، متوجه طراحی ساده و زیبای محیط، گیم پلی روان، فیزیک متناسب با بازی و بالاخره ایده جذاب بازی همراه با گرافیکی متوسط خواهید شد. سازندگان Sky dancer ، سعی بر این داشته¬اند تا با طراحی فوق العاده و در عین حال ساده محیط و دنیای شب و روز در بازی ، تجربه¬ای ده¬ها برابر جذاب¬تر، در کنار گیم¬پلی عالی به مخاطبان خود ارائه دهند. بافت های جاده ها، صخره ها و سنگ ها، آنچنان هم بد نیست و با توجه به وسعت راضی کننده دنیای بازی، بسیار خوب به نظر می¬آیند و هر گیمر و غیر گیمری را راضی نگه خواهند داشت.


منو و قابلیت‌های بازی
منوی بازی sky dancer  ، به اندازه کافی روان و قابل فهم است که فکر نمی¬کنم بازی دیگری یارای مقابله با آن را داشته باشد. فهرست بازی شامل بخش های متنوع و متداولی چون، جایزه‌های(صندوق‌های) روزانه بازی، بخش انتخاب کاراکتر بازی، چالش ها یا ماموریت‌هایی که باید در هر بار بازی به آن‌ها بپردازید، فروشگاه یا بخش پرداخت‌های درون    برنامه‌ای و بالاخره بخش اتصال به سرویس گوگل پلی برای رقابت با دیگران و بخش تنظیمات بازی است.


کنترل و هدایت کاراکتر بازی
بازی ، برای شروع تنها به یک  ضربه روی صفحه نیاز¬مند است بعد از آن، رکورد¬شکنی شما آغاز می¬شود. بازی Sky  Dancer برخلاف بسیاری از بازی های رانر، که به صورت عمودی یا    (vertical)بر روی صفحه نمایش اجرا می-شوند، به صورت افقی ((Horizontal اجرا می¬شود که عده¬ای این ویژگی را نقطه ضعفی برای یک دستی بازی کردن و عده¬ای دیگر هم این ویژگی را به عنوان نقطه قوتی درون بازی برای کنترل بهتر روی کاراکتر می¬دانند. کنترل بازی به دو انگشت نیاز دارد. در زمان پرش از روی جاده های معلق در هوا، باید لحظه ای دو انگشت را همزمان بر روی صفحه نمایش گوشی بگذارید و رها کنید تا شاهد پرشی جانانه و در کمال آرامش باشید! جای نگرانی نیست چون بازی، در همان اولین اجرا، به شما همه چیز را آموزش می¬دهد تا سفری هیجان انگیز داشته باشید. شاید یکی از نقطه ضعف های بازی، نداشتن گزینه ای برای انتخاب حالت کنترل به صورت دلخواه و با مانور بالا است. التبه، این نوع کنترل، شاید نوآوری جالبی در حوضه مدیریت بازی ها باشد که همراه با چاشنی سختی و شیرینی به دست آمدن قلق بازی، به مذاق مخاطبان زیادی خوش می‌آید. برای به حرکت در آوردن شخصیت بازی در هوا یا روی زمین فقط کافیست یکی از انگشتانتان را روی نیمه چپ یا نیمه راست صفحه قرار دهید و تاجایی که از روی جاده سنگ‌های معلق سقوط نکنید یا در هوا به صخره ای برخورد نکنید، نگاه دارید تا به آن سمت بروید!


موسیقی بازی
در حقیقت موسیقی یکی از عناصر اصلی شکل گیری یک بازی خوب به¬شمار می¬آید که اگر از کیفیت بالایی برخوردار نباشد شاید افراد زیادی را به خود جذب نکند. سازندگان Sky Dancer  سعی خود را در تولید یک موسیقی خوب برای بازی به‌کار بسته‌اند. موسیقی بازی نقطه ضعف ‌ایی از نظیر تکرا بیش از حد در مدت زمان کوتاهی پس از بازی کردن داشته و ترک¬های آن متنوع نیستند اما یکی از نقاط قوت موسیقی بازی علاوه بر هماهنگ بودن آن با جو آسمانی و پرش¬های آرام، بلند و عرفانی شخصیت بازی، آرامش بخش بودن آن است که پس از مدت کوتاهی بازی کردن، متوجه آن خواهید شد. برای داشتن تجربه ای بهتر از بازی به همراه موسیقی، پیشنهاد می‌کنیم از هنذفری یا هدست استفاده کنید.

جمع بندی و سخن پایانی
بازی Sky Dancer  از آن دسته بازی¬های است که پس از عرضه، تقریبا روال خسته کننده و تکراری بازی های سبک (رانر) را پایان بخشید. همین امر باعث شد استودیو بازی سازی Pine Entertainment کاربران این سبک از بازی‌ها را تا حد قابل توجهی سیراب کند. این امر باعث خواهد تا در آینده شاهد بازی¬هایی با ایده¬هایی جذاب و جدید از سوی سازندگان مختلف باشیم. هرچند که بازی Sky Dancer  از مشکلاتی رنج می¬برد اما اگر آنها را کنار بگذاریم، قطعا بازی خوب، منحصر بفرد و جذابی است که مخاطبان زیادی را برای خود دست و پا کرده است. اگر از آن دسته افرادی هستید که دنبال بازی هایی با قاعده (دویدن، جهیدن، کسب رکورد بیشتر) هستید، بازی Sky Dancer  پیشنهاد ما به شما خواهد بود. منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر