بررسی بازی Leo’s fortune ؛ ماجراجویی هیجان انگیز به دنبال بخت و اقبال از دست رفته!

بررسی بازی Leo’s fortune ؛ ماجراجویی هیجان انگیز به دنبال بخت و اقبال از دست رفته!
این روزها بازی‌های ویدیویی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند و هرروزه عناوین متنوع و جدیدتری برای پلتفرم‌های مختلف عرضه می شود. با فراگیر شدن استفاده از گوشی های هوشمند، چند سالی است که این دستگاه‌ها به یکی از اصلی ترین پلتفرم ها برای اجرای بازی‌های ویدئویی تبدیل شده اند.
  • جدیدترین بازی ها
بازی های سبک فکری و ماجراجویی  از دسته بازی های محبوب میان کاربران موبایل به شمار می آیند و تا کنون عناوین مختلف و خلاقانه ای توسط استودیوهای بزرگ بازی سازی منتشر شده اند. بازی Leo’s fortune  یکی از بهترین، لذت بخش ترین و خوش ساخت ترین بازی های ماجراجویی اخیر است که برای موبایل منتشر شده است. با ما، در بررسی این بازی فوق العاده، همراه باشید.

نسخه موبایل بازی Leo’s fortune  که توسط استودیو سوئدی Senri & 1337  ساخته شده است، سال گذشته برای برای سه پلتفرم اندروید ،ios  و ویندوز فون عرضه شد که با ساختار بصری و گیم پلی خوب خود به مذاق بسیاری از کاربران و علاقه مندان بازی های ویدیویی خوش آمد. درطول سال های اخیر، شاهد ارائه بازی های موفق زیادی بودیم که پس از کسب محبوبیت فراوان  بر روی پلتفرم هایی مانند اندروید یا ios ، به هر شکل ممکن راه خود را به سایر پلتفرم‌ها و کنسول‌ها باز کردند. بازی Leo’s fortune   نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به تازگی بر روی پلتفرم های جدیدی نظیر PS4 ،  PC و Xbox one  عرضه شده تا بتواند علاوه بر جلب نظر مخاطبان، به شکلی جدی تر و رسمی تر، خودی نشان دهد و خود را برای فروش و سود بیشتر محک بزند! با وجود این، مبنای اصلی ما برای بررسی این بازی، تجربه‌ای است که پیش روی کاربران پلتفرم‌های همراه نظیر اندروید و iOS قرار گرفته است.

گیم پلی
بازی Leo’s fortune  روایتگر شخصیتی با ابهت و در عین حال دوست داشتنی به نام (لئوپولد) است. شخصیتی آبی رنگ که بیشتر از هر چیزی که فکرش را بکنید، به توپی پشمی با سبیل های قطور و مردانه که با ابهت هم به نظر می رسند، همانند است.

 با توجه به داستان گویا و روان بازی ، لئوپولد مهندس زبردستی به حساب می‌آید و از این رو به عنوان خوشبخت ترین،ثروتمند ترین ومشهور ترین فرد دنیای فانتزی ای که در آن زندگی می کند، شناخته می شود. او یک روز از خواب سنگین خود برمی خیزد و مشاهده می کند که نزدیکان او به وی خیانت بزرگی کرده اند و ثروت و دارایی فراوانش که در طول سالیان عمرش اندوخته بود را به یغما برده و سرقت کرده اند.

حال، فقط لئو مانده است و یک کلاه بوقی و یک دست سبیل قطور و خوش فرم! اینگونه بود که لئوپولد به یک باره از فرش به عرش می آید و ماجراجویی شخصیت داستان ما شروع می شود. او پس از آماده شدن برای سفری طولانی و نوشتن  نامه ای به همسرش، ماتیلدا، به دل کوه و دشت و دریا میزند . از این جا به بعد این شما هستید که باید کنترل لئو را به دست بگیرید و ماجراجویی دلپذیر و لذت بخشی را رقم بزنید.

بررسی فنی بازی
از همان اوایل بازی که آن را شروع می کنید، متوجه گرافیک و فیزیک سطح بالا و روان بودن گیم پلی به صورت فوق العاده می شوید. مراحل بازی به دو بخش اصلی و فرعی تقسیم می شوند که در قالب 24 مرحله ، می خواهند شما را برای مدتی سرگرم کنند. هرچند تعداد مراحل کم است و بازی کوتاه به نظر می آید اما تنها با گذشت چند مرحله، متوجه دشواری متوسط بازی و طراحی محیط عالی و با کیفیت مراحل بازی می شوید و همین کافی است تا ساعت ها یا روزها همسفر لئو شوید تا او شما را با صدای زیبایش همراهی کند!

 یکی از بخش مهم و اساسی بازی ، کنترل حرکات شخصیت اصلی بازی است. سازندگان برای راحتی مخاطبان خود، کنترل بازی را به دو بخش لمسی و دکمه ای تقسیم کرده اند. در بخش لمسی، کار شما کمی   دشوار تر است. در این نوع تنظیمات، شما برای به حرکت در آورد کاراکتر، باید انگشت خود را به جهات مختلف بکشید .مثلا برای پریدن، باید انگشت خود را به آن جهتی که قست پریدن دارید، بکشید و رها کنید. همانطور که گفته شد، این نوع کنترل، کمی دشوار است اما شاید شیرینی بازی کردن را چند برابر کند!
نوع دیگر تنظیمات کنترل، به صورت دکمه ای یا آرکید می باشد به صورتی که فرد بازی کننده ،مانند بسیاری از بازی ها تنها با لمس چند دکمه می تواند کاراکتر بازی اش را کنترل کند. بدیهیست که کنترل با لمس تنها چند دکمه، بسیار آسان تر از کشیدن و رها کردن است. خوبی این نوع کنترل، این است که شما بیشتر می توانید روی مرگ و میر خود مدیریت داشته باشید! (در قسمت های بعد توضیح داده خواهد شد)

پارامترهای اصلی هر مرحله
در هر مرحله از بازی ، برای کسب هر سه ستاره طلایی بعد از اتمام آن قسمت، شما باید سه راهکار اصلی مورد توجه پارامترهای بازی را به صورت کامل انجام دهید. اولین پارامتر مهم اما آسان بازی ، جمع آوری کل سکه های آن مرحله است تا بتوانید به راحتی ستاره این بخش را از بازی کسب کنید. در هر مرحله تعداد سکه های متفاوتی وجود دارد که می توان گفت تقریبا هیچ سکه ای در بازی وجود ندارد که بخواهید به سختی پیدایش کنید و همین امر به آسانی کسب ستاره طلایی پارامتر سکه  می افزاید. حال شاید سوالی مبنی بر آنکه فایده این سکه ها چیست؟ در ذهن شما ایجاد شده باشد. در جواب باید گفت، این سکه ها هیچ فایده ای ندارند چون در بازی قسمتی برای ارتقای شخصیت یا چیز های دیگر که بتوان با سکه خرید، وجود ندارد و تنها مزیت آنها کسب ستاره طلایی برای باز کردن مرحله فرعی هر بخش از بازی است.
پارامتر مورد توجه دیگر بازی ، تعداد مرگ و میر شما در یک بار تمام کردن مرحله بازی است. درواقع در مراحل بازی، شما به دشمنی یا غولی بر نمی خورید. این ، تله‌ها و موانع  بازی هستند که هر لحظه ممکن است جان شما را به خطر بیندازند. گرفتن ستاره این پارامتر به اینکه شما بدون هیچ باخت در آن مرحله به پایان خط برسید، بستگی دارد. در هر مرحله جان شما بی نهایت است (به جز حالت هاردکور) اما فقط با یک بار برخورد به این موانع، شما ستاره طلایی آن بخش را از دست خواهید داد. حتی در بعضی مواقع در لحظات پایانی مراحل ، شما به مانعی برخورد می کنید که با توجه به نداشتن قابلیت ذخیره درون بازی، شما برای گرفتن ستاره می بایستی آن مرحله (که معمولا طولانی هم هست) را دوباره از اول آغاز کنید!

بخش آخر که باز هم به ستاره هر مرحله مربوط می شود، درباره مدت زمانی است که شما آن مرحله را به پایان رساندید. هر مرحله از بازی ، مدت زمان پیش فرضی را برای این پارامتر قرار داده است که برای کسب امتیاز آن پارامتر ، شما نیاز دارید تا بازی را حد اکثر یا کمتر از آن زمان به پایان برسانید. اگر حرفه ای باشید ، هم سکه های آن مرحله را به طور کامل جمع می کنید و هم آن قسمت را در مدت زمان مطلوبی به پایان خواهید رساند. اما معمولا برای کسب ستاره این قسمت، باید یک بار سکه ها را جمع کنید و مرحله را به پایان برسانید و بار دیگر که بازی را شروع می کنید، فقط به فکر سریع بودن باشید زیرا در بعضی مواقع این سکه ها هستند که سرعتگیر شما خواهند بود.

جمع بندی و سخن آخر
بازی Leo’s fortune  از آن دسته بازی های موفقی است که به مذاق هر گیمر و غیر گیمری خوش می آید و فکر نمی کنم کسی از امتحان آن حتی برای یک بار هم که شده ، ذوق زده نشود. این بازی با توجه به نمراتی که برای خود کسب کرده است، در سطح بالایی قرارداد که صد البته می توانست در بخش هایی مانند موسیقی بازی که در بسیاری از مراحل بازی چنگی به دل نمی زند ، بهتر از این‌ها هم باشد. اگر طرفدار بازی های پازل-پلتفرمر هستید، بازی Leo’s fortune پیشنهاد ما به شماست که امتحانش حتی برای یکدفعه هم می ارزد تا ساعت ها سرگرم باشید. اما مراقب باشید اعتیاد بیش از حد به این بازی، شما را از درس و زندگی نیندازد!

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (2 عدد)

ثبت پاسخ مهمان دوشنبه 15 خرداد 1396
تو ای او ای که نمیشه رتیگان دانلود کرد و نزدیک سی هزار تومن پولشه😐
ثبت پاسخ مهمان دوشنبه 15 خرداد 1396
خیلی خوب بود. خیلی وقت بود دنبال یه بازی خوب با این سبک می گشتم

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر