بررسی تخصصی تبلت Apple iPad Pro اپل

بررسی تخصصی تبلت Apple iPad Pro اپل
در جهان تبلت ها، ایپدها در صدر قرار دارند، این محصولات از اغاز بی نظیر و قدرتمند بودند. خوب بحث خود را اختصاصا با دستگاه iPad Pro شروع می کنیم. بعبارت ساده، این دستگاه قدرتمندترین و بزرگترین ایپد تا به امروز است، از لحاظ سخت افزاری دارای قطعات قدرتمند همه فن حریف می باشد، چنانکه حتی قابل رقابت با یک نوت بوک یا کامپیوتر هیبریدی است. با این حال، ایپد پرو به اجرای iOS 9 پرداخته که یک پلتفرم دسکتاپ کامل بحساب نمی اید.
 • جدیدترین بازی ها

طی سالهای اخیر بازار تبلت ها با بی لطفی مشتریان مواجه شده است، اما اپل امیدوار است تا با محصولات خود بر شرایط فعلی اثر مثبتی بگذارد. ایا از نگاه شما ایپد پرو اپل قادر به ایستادگی در این بازار هست؟

درون جعبه تبلت Apple iPad Pro اپل


درون جعبه

 • دستگاه iPad Pro
 • کابل Lightning
 • شارژر دیواری
 • دفترچه راهنما
 • عکس برگردان های اپل


طراحی

اولین چیزی که در مورد نمای خارجی دستگاه iPad Pro به ذهن ما می اید این است که بسیار بزرگ می باشد. قبلا هم شاهد تبلت هایی با چنین سایز بالایی بودیم، بنابراین از دیدن دستگاه اپل شوکه نشدیم، اما در هر صورت نمی توانیم بسختی از سایز ان چشم پوشی نماییم. شاید تصور شما این باشد که چنین سایز بزرگی تقریبا برای فضای تبلت ها ناخوشایند است، با این حال این همان چیزی است که منجر می شود تا دستگاه فضای صفحه مورد نیاز را ارائه دهد. چیزی که موجب می شود تا ایپد جدید یک دستگاه موبایل محاسباتی ارزشمند بحساب اید، وجود کلمه “Pro” در نام ان است. برخلاف iPad Air 2، ایپد پرو با ارائه فضای صفحه بالای 78 درصد توانایی ایستادگی دارد.

محصول اپل نسبت به دو دستگاه Samsung Galaxy NotePRO 12.2 و Microsoft Surface Pro 4 با اهداف مشابه و کالیبر یکسان نیز نازک تر و سبکتر ساخته شده است، درحالی که حتی نمایشگر بزرگتری را ارائه می دهد.

تبلت Apple iPad Pro اپل

در مورد ایپد پرو، اپل به روش کار معمول خود چسبیده است، تبلت دارای همان طراحی پریمیوم و کیفیت ساخت بادوام و یکپارچه از خط تولید ایپد می باشد. شامل بدنه الومینیومی باریک اندام با ضخامت 6.9 میلیمتر بوده که به ارامی به طرف خارج، جایی که با پنل شیشه جلو و لبه پخ اریب برخورد می نماید. درحالی که احساس می کنیم دارای ساختار فوق العاده خوبی است، بسیار شبیه به مابقی محصولات اپل با وزن تنها 712 گرم بسیار سبک وزن می باشد.

عمدتا به دلیل سایز بالای دستگاه زمانی که ان را برای اولین بار در دست می گیرید، در یک وضعیت ناجور قرار خواهید گرفت. با این حال، بایستی اعتراف کنیم که بسیار راحت است و وزن ان بطور مساوی در سراسر صفحه توزیع گشته است. حتی قاب کافی پیرامون نمایشگر نیز تکیه گاهی راحت برای دستان ما می باشد، بدون اینکه با عملکرد صفحه لمسی تداخل کند.

گرچه شامل طراحی اورجینال نمی باشد، اما ایپدپرو سایز بزرگ نشان می دهد که ویژگی های طراحی نیز مهمترین مساله در مورد تبلت ها بحساب می ایند، همین مساله موجب می شود تا دستگاه اپل بمراتب نسبت به لپ تاپ ها یا الترابوک ها قابل حمل تر باشد. ساختار طراحی اپل با ایپدپرو جدید تغییر انچنانی نکرده است، زبان طراحی که بارها و بارها در محصولات این شرکت خود را نشان داده است.

کسانی که خط تولید iPad Air 2 شرکت را بشناسند، طراحی ایپد پرو مورد بررسی ما نیز برای انها اشنا خواهد بود، چنانکه دکمه ها و پورت ها در همان موقعیت ها قرار گرفته اند. یعنی اینکه دکمه پاور و جک هدست 3.5 میلیمتری در امتداد لبه بالا، کنترل های ولوم در امتداد لبه راست و اتصال Lightning در پایین قرار داده شده اند.

با این حال دو تغییر شایان ذکر وجود دارد. اول اینکه در حال حاضر چهار اسپیکر استراتژیک در امتداد لبه های تبلت قرار داده شده است، دو اسپیکر در بالا و دو مورد دیگر در زیر ان. دوم اینکه سه کانکتور پین در امتداد پهلوی چپ تلفن قرار گرفته که تشکیل Smart Connector را می دهد که برای اتصال ایپد پرو به کیبورد هوشمند اختیاری استفاده می شود.

فراموش نکنید که سنسور Touch ID اپل درون دکمه هوم یکپارچه شده است. طبق انتظار، این سنسور بسیار دقیق و پاسخگو برای باز کردن قفل تبلت با اسکن انگشت کاربر می باشد، اما واضح است که دارای همان اندازه سرعت بالای سنسور پیاده سازی شده در ایفون های جدید نمی باشد.

مقایسه ابعاد Apple iPad Pro و Samsung Galaxy NotePRO 12.2


صفحه نمایش

دستگاه مورد بررسی ما به نمایشگر 12.9 اینچی IPS با رزولوشن 2048x2732 مجهز شده که اپل ان را پیشرفته ترین Retina Display تا به امروز خوانده است. با ارائه فضای صفحه بیشتر از 78 درصد نسبت به iPad Air 2 شامل 5.6 میلیون پیکسل می باشد و تراکم پیکسل 265ppi را منجر می شود، که البته با نمایشگر ایپدپرو2 یکسان است. گرچه ممکن است فوق العاده نباشد، اما در واقعیت نمایشگر بسیار دقیقی بوده، بخصوص زمانی که ان را در فاصله نرمال نگه می داریم. بطور خاص متون در صفحات وب خوب تعریف شده و واضح می باشند و اجازه می دهند تا چشمان ما راحت قادر به خواندن انها باشد.

تبلت Apple iPad Pro اپل

محصولات اپل با مشخصه های کیفیت بالای خود شناخته شده هستند، و ایپد پرو قطعا این شایستگی را با نمایشگر خود نشان می دهد. جدای از بنچمارک ها، Retina Display نمای خوشایندی را با زاویه دید عریض، وضوح و درخشش خوشایند خود ارائه می کند. رنگ ها بشدت طبیعی و واقعی هستند، و این مساله در نمودار طیف رنگ sRGB بیشتر مطرح است. با این حال، در برخی جنبه ها ضعیف تر ظاهر شده است، مثلا دمای رنگ نسبتا سرد 7400 کلوین و گامای نادقیق 1.87 را درنظر بگیرید. اشتباه نکنید، همچنان دارای نمای خوبی بوده و برای چشمان ما مساعد است، اما دارای همان دقت مورد انتظار ما نمی باشد.

نمودار طیف رنگ CIE 1931 xy تبلت Apple iPad Proنمودار طیف رنگ CIE 1931 xy تبلت Samsung Galaxy NotePRO 12.2

نمودار دقت رنگ نمایشگر تبلت Apple iPad Proنمودار دقت رنگ نمایشگر تبلت Samsung Galaxy NotePRO 12.2

Grayscale accuracy -- Apple iPad ProGrayscale accuracy -- Samsung Galaxy NotePRO 12.2

بعلاوه تلاش برای مشاهده دستگاه در فضای باز با چالش همراه است، با داشتن ماکزیمم خروجی 379 نیت نیز شفافترین نمایشگر موجود نمی باشد.


حداکثر روشنایی (nit)
مقدار بیشتر، بهتر است
حداقل روشنایی (nit)
مقدار کمتر، بهتر است
کنتراست
مقدار بالاتر، بهتر است
دمای رنگ (کلوین)گاماDelta E rgbcmy مقدار کمتر، بهتر استDelta E grayscale مقدار کمتر، بهتر است
Samsung Galaxy NotePRO 12.2627
(عالی)
2
(عالی)
1:1128
(خوب)
7196
(خوب)
2.367.09
(متوسط)
3.85
(خوب)
Apple iPad Pro379
(متوسط)
3
(عالی)
1:1576
(عالی)
7404
(خوب)
1.872.47
(خوب)
7.02
(متوسط)


حداکثر روشنایی
مقدار کمتر، بهتر است
حداقل روشنایی
مقدار کمتر، بهتر است
کنتراست
مقدار کمتر، بهتر است
دمای رنگ
مقدار کمتر، بهتر است
گاما
مقدار کمتر، بهتر است
Delta E rgbcmy مقدار کمتر، بهتر استDelta E grayscale مقدار کمتر، بهتر است
Samsung Galaxy NotePRO 12.271.9%50%67.7%19%11.9%42%97.7%
Apple iPad Pro79.2%66.7%73%7.9%3.7%30.4%30.6%


رابط کاربری و قابلیت ها

اپل تمامی تلاش خود را کرده تا ایپدی توانمندتر و بهتر از تبلت های قبلی برای مدیریت کارها و وظایف ارائه دهد. با این حال گرچه iOS 9 نرم افزار باارزشی بوده، بخصوص اینکه مشخصه های جدید و بهینه سازی هایی را شامل شده است، اما نمی تواند جایگزینی برای پلتفرم های دسکتاپ بحساب اید. بنابراین از اینکه تصور کنیم این دستگاه می تواند رقیبی برای نوت بوک ها یا کامپیوترهای هیبریدی باشد درست و عادلانه نیست، چرا که همان سطح از بهره وری و دسترسی به نرم افزارهای حرفه ای درجه یک را ارائه نمی کند.

رابط کاربری تبلت Apple iPad Pro اپل

نرم افزار iOS اپل همواره ساده و سرراست بوده و دارای هیچ چیز شگفت اوری نیست. iOS 9 موجود در ایپدپرو از این مساله مستثنی نمی باشد. فقط اینکه چون در حال کار با یک تبلت سایز بزرگ هستیم، اخرین نسخه iOS 9 متناسب با چنین صفحه ای بهینه سازی گشته است.

اپل پیشرفت های قابل توجهی با iOS 9 به ارمغان اورده که از جمله انها می توانیم به ارائه مشخصه مالتی تسکینگ اشاره کنیم که در ادامه بیشتر در مورد ان صحبت خواهیم کرد.


Slide Over

با مشخصه اسلاید کناری Slide Over، می توانید بدون خارج شدن از یک نرم افزار نیز نرم افزار دیگری را باز کرده و با ان کار کنید. برای اینکار لازم است تا در زمان استفاده از یک برنامه نیز دستان خود را از انتهای راست صفحه به سمت چپ بکشید تا ستونی باز شود و برنامه دوم در ان راه اندازی گردد. اپلیکیشن ها در Slide Over تنها فضای کوچکی از صفحه دقیقا یک سوم ان را اشغال می کنند. گرچه فعلا اپلیکیشن های معدودی از این مشخصه پشتیبانی می کنند، اما بسیار مفید و کاربردی است.

Slide Over


Split View

ویژگی تقسیم صفحه Split View نیز اجازه کار با دو اپلیکیشن در کنار هم و بطور همزمان را می دهد و هر کدام از نرم افزارها نیز می توانند نصف صفحه را به اشغال خود دراورند، اما مانند مشخصه اسلاید کناری نیز اپلیکیشن های کمی از این مشخصه پشتیبانی می نمایند.

در تصویر قبلی دیدید که برنامه‌ی دوم، حدود یک سوم از صفحه را میپوشاند. اما در نمای Split View میتوانید دو برنامه را به طور همزمان فعال و درکنار هم داشته باشید. برای نمایش این نما کافی است از لبه‌ راست صفحه‌ برنامه‌ اول به سمت چپ سوایپ کنید و این کار را تا زمانی که پنجره‌ آن به وسط صفحه برسد، ادامه دهید. با اینکار دو برنامه به طور هم اندازه باز می شوند و هرکدام نصف صفحه را اشغال می کنند.

Split View

تفاوت این مشخصه با مشخصه قبلی این است که هر دو برنامه فعال هستند و می توانید هر لحظه با هرکدام از آنها کار کنید. در زمان هایی که نیاز دارید اطلاعات یک برنامه را با برنامه‌ دیگر چک کنید یا آنها را به هم انتقال دهید، این نما بهترین حالت استفاده از دو برنامه است. مثلا کاربر یک مقصد گردشگری را در سایت سمت چپ دیده و در سمت راست می خواهد مکان انرا بر روی نقشه چک کند و علامت بگذارد.


Picture in Picture

اخرین عنصر مربوط به بهینه سازی مالتی تسکینگ iOS 9 نیز مشخصه تصویر در تصویر Picture in Picture است. کار این مشخصه این هست که هنگامی که از FaceTime استفاده می کنید یا ویدئویی را تماشا می کنید، می توانید با فشار کلید هوم و کوچک کردن سایز پنجره ویدئو و انتقال ان به گوشه صفحه نیز براحتی دیگر اپلیکیشن ها را باز کرده و به کارهای عقب مانده خود برسید. این متد مشابه همان چیزی است که از خیلی وقت پیش در دستگاههای اندرویدی شاهد بودیم. بنابراین مشخصه جدیدی در جهان تبلت ها نیست، اما برای ایپد پرو بدین معنی است که قادر به اجرای دو اپ در کنار هم همراه با ویدئوی در حال پخش می باشیم.

Picture in Picture


پیام رسان

تایپ بر روی iPad Pro بهتر است، نه فقط به این دلیل که دارای نمایشگر بزرگتر است، بلکه کیبورد دستگاه بهینه سازی شده است. بطور خاص، ژست های حرکتی دو انگشتی ارائه شده که اجازه می دهد تا موقعیت دقیق مکان نما را در هر جای صفحه تعیین کنیم یا متن را برجسته نماییم. حتی یک نوار میانبر جدید در بالای کیبورد برای دسترسی سریعتر به توابعی همچون bold ،italicize ،underline و ... گنجانده شده است. مطمئنا می توانیم کیبورد بلوتوث را به دستگاه وصل کنیم یا یک کیبورد هوشمند اختیاری 169 دلاری را بطور خاص برای ایپد پرو ساخته شده خریداری کنیم، اما کیبورد مجازی همچنان یک راه حل کارامد و عملی است.

تبلت Apple iPad Pro اپل


Apple Pencil

اپل یک ابزار جانبی اختیاری به نام “Apple Pencil” برای کار با نمایشگر رتینا ایپدپرو ارائه داده که مشابه با چیزی مانند Microsoft Surface Pen و حتی Samsung S Pen می باشد. هر سه این قلم ها در مقابل درجات مختلفی از حساسیت فشار عکس العمل نشان داده و برای نوشتن، نقاشی یا طرح ریزی بکار می روند. با این حال مسلما محصول اپل در میان این سه نیز پیشرفته ترین بحساب می اید. چنانکه برای رسم یا خلاصه نویسی نیز قلم اپل ابزار ارزشمندتری با توجه به ارائه درجه بالاتری از کنترل و خلاقیت همراه می باشد. نوک قلم به فشار و زاویه حساس بوده، و موجب می شود تا کاربر بر کار خود کنترل بیشتری داشته باشد.

Examples of handwriting and note-taking with the Apple Pencil

قلم نسبت به انگشتان ما دقیق تر است، و دارای قدرت پاسخگویی عالی و تقریبا بدون تاخیر می باشد. بعلاوه سایز ان موجب می شود تا در حال استفاده از یک قلم واقعی باشیم.

پشتیبانی Apple Pencil به درون چند اپلیکیشن iOS گسترده شده که شامل Notes app می باشد، چنانکه بلافاصله قادر به نوت برداری، حاشیه نویسی و از این قبیل کارها درون نرم افزار ذکر شده با استفاده از قلم اپل می باشیم. این ابزار یک فاکتور فروش قوی برای کسانی که به چنین کنترلی نیاز دارند، مانند هنرمندان گرافیک نیز می باشد، اما برای اکثریت کاربران پرداخت 99 دلار برای یک اپشن اختیاری ضرورت ندارد.


عملکرد سیستم

دستگاه مورد بررسی ما دارای تراشه سیستم Apple A9X شرکت است، نسل سوم تراشه های 64 بیتی اپل که با دو برابر پهنای باند حافظه، دو برابر حافظه سریعتر همراه شده و بعلاوه نسبت به A8X نیز 1.8 برابر سریعتر است.

به گفته اپل این تراشه نسبت به 80 درصد از PC های پورتابل عرضه شده اخیر بازار نیز سریعتر می باشد. از لحاظ پردازشگر گرافیکی نیز 90 درصد سریعتر از اکثریت PC پورتابل ها می باشد. دارای چهار گیگابایت رم برای یک دستگاه iOS است، بنابراین به رفرش سازی کمتر اپلیکیشن ها در زمان ترک و برگشت دوباره انها نیاز می باشد.

بنچمارک عملکرد Apple iPad Pro

در عمل، iPad Pro دارای عملکرد بسیار روان است، که با توجه به سابقه اپل هیچکس شوکه نخواهد شد. هیچ تاخیری در عملکرد دستگاه وجود ندارد، چنانکه قادر به اجرای سه اپلیکیشن مجزا بطور همزمان می باشد. برای گیمرها، ایپد پرو قدرتمند ظاهر شده است، نه تنها خیلی عالی قادر به مدیریت اکثریت عناوین بازی های پرمتقاضی می باشد، بلکه نمایشگر بزرگ ان برای داشتن تجربه لذت بخش تر نیز راحت تر می باشد.


وبگردی

فضای صفحه بزرگ دستگاه منجر به تجربه وبگردی خوشایند و غنی می شود. بعلاوه بارگذاری صفحات سریع بوده، کنترل های ناوبری روان کار کرده و همه اینها منجر می شود تا در کل تجربه لذت بخشی را داشته باشید.

بعلاوه در حین وبگردی قادر به انجام هر کار دیگر متفاوتی می باشید، همانطور که گفتیم اپل مشخصه جدید بهینه شده مالتی تسکینگ را ارائه کرده است.

وبگردی بر روی تبلت Apple iPad Pro اپل


دوربین

اپل برای رضایت مندی هر چه بیشتر طرفداران خود به ارتقا دوربین در ایفون های جدید اقدام کرده، اما در مورد ایپد پرو از همان ترکیب سخت افزاری حاضر در ایپدپرو2 استفاده کرده است. بطور کلی شامل دوربین 8 مگاپیکسلی iSight در بدنه پشت و دوربین جلوی 1.2 مگاپیکسلی iSight می شود. بطور خاص، دوربین پشت شامل لنزهای 5 عنصری با دیافراگم f/2.4، فیلتر هیبریدی IR و BSI می باشد.

نرم افزار دوربین تبلت Apple iPad Pro اپل

ثبت تصویر با ایپد پرو به اندازه کافی غیرعادی است، و این غیرعادی بودن به سایز بزرگ و عظیم تبلت بر می گردد. از لحاظ تجربه های عکسبرداری متفاوت از ایپدپرو2 یا هر دستگاه دیگر اجرا کننده iOS نمی باشد. ساده بوده و همان کنترل های دستی اشنا از جمله panoramas ،square shots ،HDR و کنترل های نوردهی را ارائه می دهد. با این حال، تبلت با نام پرو فاقد حالت ضبط 4K است.


زمان گرفتن یک تصویر به ثانیه
زمان کمتر، بهتر است
زمان گرفتن یک تصویر HDR به ثانیه
زمان کمتر، بهتر است
امتیاز CamSpeed
مقدار بالاتر، بهتر است
امتیاز CamSpeed همراه با فلاش
مقدار بالاتر، بهتر است
Apple iPad Pro1.82.1637بدون داده
Samsung Galaxy NotePRO 12.23.5بدون داده516321

برای یک تبلت، دستیابی به نتایج خیلی خوب با دوربین 8 مگاپیکسلی iSight امکان پذیر است، بنابراین انتخاب خوبی برای زمان نیاز به عکسبرداری می باشد. تصاویر دستگاه دارای جزئیات کافی هستند، اما رنگ ها بطور قابل توجهی سرد ظاهر می شوند. در صحنه های با نورپردازی متضاد، حالت HDR با نوردهی طبیعی در سراسر قاب و با تنظیم درست سایه ها و نقاط پرنور نیز خوب ایفای نقش می کند، در این حالت تصاویر بیش از حد تصنعی نمی باشند.

در شرایط نوری کم، طبق معمول از کیفیت تصاویر کاسته می شود، اما در اکثر موارد نسبت به دیگر تبلت های موجود بیشتر قابل استفاده است.

نمونه تصویر ثبت شده با دوربین اصلی تبلت Apple iPad Pro اپل

شرایط نوری قوی

درست مانند کیفیت تصاویر، شکایت کمی از کیفیت ویدئوهای ضبط شده داریم، گرچه متاسفانه فاقد ضبط 4K است. خوشبختانه قادر به حفظ ثابت نگه داشتن ویدئو در سراسر ضبط هستیم. جزئیات به اندازه کافی به میل ما واضح و شفاف بوده، با این حال فاقد فوکوس خودکار است و ظاهرا میکروفون ها در قفل بر روی صدای ما مشکل دارند. در هر صورت برای یک تبلت بسیار خوب است.


چندرسانه ای

همانطور که در ابتدا گفتیم این تبلت شامل چهار اسپیکر است که خروجی فوق العاده این دریچه ها ما را شگفت زده کرده است. اپل در مورد تجربه صوتی تبلت خود سرسری کار نکرده است، چنانکه اسپیکرهای حاضر یکی از بهترین صداها را در یک تبلت ارائه می دهند.

مالتی مدیا

ایپدپرو برای تماشای ویدئو ایده ال است. قادر به مدیریت تمامی نوع ویدئوها بدون هیچ دردسری در عملکرد خود از جمله 4K می باشد. جای تقدیر دارد که در نهایت اپل قابلیت مالتی تسکینگ را در قالب مشخصه picture in picture به ارمغان اورده است.

Apple iPad Pro


باتری

بدون شک، ایپد پرو یک شاهکار مهندسی است، حتی با داشتن بدنه باریک و یکنواخت به باتری با ظرفیت 10,307mAh مجهز شده است. یکی از بالاترین ظرفیت های باتری بحساب می اید، بیشتر از یک روز کامل با استفاده نرمال در دنیای واقعی در چند نوبت دوام اورده است.

بنچمارک باتری Apple iPad Pro

در حالی که امیدوار به ارائه نتایج عمر باتری خیلی طولانی بودیم، بخصوص برای چنین ظرفیت باتری سنگینی، اما تنها برای 8 ساعت و 8 دقیقه در تست بنچمارک های سفارشی ما استقامت کرده است.

297 دقیقه بسیار بد برای شارژ دوباره باتری این دستگاه با استفاده از شارژر گنجانده شده زمان نیاز است که تکان دهنده است.


نتیجه گیری

ایپد پرو مورد بررسی ما یک دستگاه تبلت قدرتمند و قابل حمل است که قطعا افراد خلاق و هنری را به سمت خود جذب می کند. این دستگاه با قیمت شروع 799 دلاری خود برای مدل پایه 32GB Wi-Fi گران قیمت است، در حالی که مدل 128GB دارای ارزش 949 دلار است. درنتیجه این دستگاه نسبت به 32GB iPad Air 2 نیز 200 دلار گران تر است، که این اختلاف قیمت واقعا قابل توجه می باشد. حتی با این فرض که ابزارهای جانبی تهیه شده را خریداری نکنید.

تفاوت اصلی میان ایپد پرو و محصولات موجود در خط تولید ایپدهای اپل، سایز بزرگ تبلت مورد بررسی ما است که فضای صفحه بیشتری را برای کار ارائه می کند.

iPad Pro به لطف مشخصه های اضافی نرم افزاری مانند بهینه سازی مشخصه های مالتی تسکینگ و قابلیت تصویر در تصویر نیز برتری دارد، اما اینها بر روی ایپدپرو 2 نیز دردسترس هستند. هنوز اپلیکیشن هایی هستند که برای پشتیبانی از قابلیت های مالتی تسکینگ یا استفاده از فضای صفحه اضافی تبلت بهینه سازی نشده اند.

منصفانه بگوییم که ایپدپرو تنها دارای فضای صفحه اضافی با چند ابزار جدید جانبی است که در دیگر ایپدها در دسترس نمی باشد. گرچه ابزارهای جانبی Apple Pencil یا Smart Keyboard نیز منجر می شوند تا اینطور احساس کنیم که ایپد پرو ما یک لپ تاپ هیبریدی می باشد، اما مجموع قیمت ان تبلت را در رنج یک نوت بوک حدودا 1100 دلاری قرار می دهد.

iPad Pro یک محصول مطلوب، اما گران است. با گنجاندن لوازم جانبی حتی گران تر هم می شود. اگر به دنبال جایگزینی برای یک لپ تاپ هستید، احتمالا ایپد پرو مناسب نمی باشد.

نسخه نرم افزار دستگاه مورد بررسی ما: iOS 9.1


نقاط قوت

 • کیفیت ساخت پریمیوم ایپد
 • ساختار سبک وزن و باریک اندام در سایز بزرگ
 • ارائه مشخصه side-by-side multitasking با iOS 9
 • ارائه مشخصه های جدید با کیبورد مجازی
 • قدرت پردازش فوق العاده
 • ارائه بهترین صدای اسپیکرها در یک تبلت


نقاط ضعف

 • هزینه پایه گران 799 دلار
 • اپلیکیشن های کمی برای بهره بردن از فضای بزرگ صفحه نمایش بهینه سازی شده اند
 • تمامی اپلیکیشن ها از مشخصه های بهینه مالتی تسکینگ پشتیبانی نمی کنند
 • عمر باتری می توانست طولانی تر باشد
 • زمان شارژ دوباره بشدت طولانی

منبع: تاپ این ارث
 • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر