بررسی تخصصی تبلت Asus Fonepad 7 ایسوس

بررسی تخصصی تبلت Asus Fonepad 7 ایسوس
تبلت جدید Fonepad 7(FE171CG) ایسوس، ویژگی ها و مشخصات جدیدی را نسبت به نسخه های قبلی این دستگاه عرضه می کند شامل دوربین بهتر و فضای ذخیره سازی بیشتر. این محصول جدید همچنان از نمایشگر هفت اینچی و پردازنده ی اینتل اتم بهره می برد و همان ظاهر و نمای تبلت های ایسوس را حفظ کرده است.
  • جدیدترین بازی ها

مدل های مختلف فون پد دیگر از شمار خارج شده اند و انواع مختلفی از این محصول در بازارها وجود دارند. این خط محصول مدت هاست که مورد توجه ی ایسوس است و این کمپانی در نظر دارد موقعیت این محصول را در بازار تبلت ها ثابت نماید. اگرچه شاید ایده ی استفاده از یک تبلت 7 اینچی به عنوان تلفن اصلی برای بسیاری از کاربران مضحک است، ایسوس دارای دلایل کافی برای این ایده است.

تبلت جدید Fonepad 7(FE171CG) ایسوس، ویژگی ها و مشخصات جدیدی را نسبت به نسخه های قبلی این دستگاه عرضه می کند شامل دوربین بهتر و فضای ذخیره سازی بیشتر. این محصول جدید همچنان از نمایشگر هفت اینچی و پردازنده ی اینتل اتم بهره می برد و همان ظاهر و نمای تبلت های ایسوس را حفظ کرده است.طراحی ظاهری

از زمان موفقیت Nexus 7 ایسوس گوگل، کمپانی ایسوس همان فرمول طراحی را تا جای ممکن حفظ کرده است. این شباهت در بخش جلوی دستگاه بسیار است. ظاهرا ایسوس از ایده ی "اگر شکسته نشود، آن را تعمیر نکنید"، استفاده کرده است و جای شکایت هم نیست این همان طراحی مناسب تبلت ها است.

البته پشت دستگاه کمی متفاوت است. نمونه ی مورد بررسی ما با روکش طلایی شامپاینی همراه است. جالب توجه است که این رنگ چندان در بازارها موجود نیست و تبلت مورد بررسی در حال حاضر در دو رنگ به فروش می رسد: مشکی و سفید.

یکرنگی خوبی در سایر بخش های دستگاه دیده می شود. اسلات های میکرو سیم کارت به سادگی با باز کردن یک گیره ی کوچک قابل دسترسی است که البته در صورت بسته بودن نسبتا ایمن می باشد. با این حال اسلات microSD بدون پوشش است و این قسمت تنها بخش مخل کننده ی لبه های یکپارچه و پاک است.

کلید پاور و راکر ولوم در طول لبه ی راست قرار دارند، درحالیکه پورت شارژ microSD و پورت صوتی 3.5 میلی متری در بالا است. این دو پورت برای دستگاهی با این ابعاد بهتر بود که در زیر دستگاه واقع می شد اما کاربران با این شیوه نیز مشکل زیادی نخواهند داشت.

فون پد 7 ایسوس (FE171CG) با 280 گرم وزن، به عنوان یک تبلت سبک است اما به عنوان یک تلفن بسیار سنگین می باشد. این عبارت در مورد ابعاد و اندازه ی قاب این دستگاه نیز صدق می کند. اگر بخواهید از این دستگاه به عنوان اسمارت فون اصلی خود استفاده کنید، چندان راحت نخواهید بود.


مشخصات و نرم افزار

ایسوس از برخی مشخصات مشابه با فون پد 7 استفاده کرده اما تغییرات کلیدی نیز در این محصول جدید دیده می شود. نمایشگر هفت اینچی 600x1024 پیکسل و Intel Atom Z2520 SoC بدون تغییر مانده اند همانند پشتیبانی از دو سیم کارت و اتصالات 3G. با این حال در این نسخه هر دو سیم کارت قادر به پشتیبانی از 3G می باشند. فضای ذخیره سازی داخلی دستگاه به 128 گیگابایت رسیده درحالیکه پشتیبانی فضای ذخیره سازی قابل گسترش همچنان تا 64 گیگابایت است. رم این دستگاه به دو گیگابایت افزایش یافته است. دوربین های اصلی و ثانویه نیز تقویت شده و اکنون به ترتیب با رزولوشن 8 و 2 مگاپیکسل همراه هستند.

به دلیل اندازه ی وسیع این دستگاه، یک باتری بزرگ 4000 میلی آمپرساعت در آن تعبیه شده است ( که قابل تعویض نیست). و اکنون به عنوان امکانات استاندارد، بلوتوث v4.0 و وای-فای 802.11 a/b/g/n وجود دارند. ابعاد و وزن دستگاه کمی دستخوش تغییر شده و اکنون این دستگاه با ابعاد 196x110x7.9 میلی متر و وزن 280 گرم در بازار وجود دارد.

ایسوس به استفاده از همان رابط کاربری Zen UI در Fonepad 7 مدل FE171CG خود بسنده کرده اگرچه این بار این رابط کاربری بر روی سیستم عامل اندروید 4.4 واقع شده است. این رابط برای هر کسی که از اسمارت فون ایسوس جدیدی استفاده کرده باشد آشنا بوده و به خوبی اجرا می شود.

فون پد 7 جدید دارای مقدار زیادی پف افزار یا bloatware است که قابل حذف نصب نمی باشند. برخی از این ها مانند Asus' WebStorage cloud-based storage client و Clean Master ممکن است مفید واقع شوند اما اغلب آنها مورد استفاده ی زیادی ندارند. برخی برنامه ها مانند آمازون کیندل، فیسبوک و فلیپ بورد قابل حذف نیستند. این ویژگی می تواند آزاردهنده باشد.


دوربین

عملکرد ضعیف دوربین فون پد 7 ایسوس یکی از مهم ترین نقاط ضعف این دستگاه به شمار می رفت، ولی این بخش در ایسوس فون پد 7 جدید (FE171CG) به طور قابل توجهی بهبود یافته است. دوربین هشت مگاپیکسل این تبلت مجهز به سیستم اتوفوکوس سریع و برخی فیلترهای جذاب است. تکثیر رنگ معمولا دقیق بوده اگرچه دوربین در نور کم چندان عالی عمل نمی نماید. تصاویر محیط بسته با نور ضعیف، نامطلوب به نظر می رسد اگرچه تصاویر با نور بهتر به اندازه کافی خوب هستند. تصاویر محیط باز به اندازه کافی جذاب بوده اگرچه زوایا به وسعت جالب توجه نمی باشد. حالت HDR دارای اثر خوب اغلب اسمارت فون ها نیست.

دوربین جلو، دوربینی ساده است و تنها قادر به گرفتن تصاویر دو مگاپیکسل می باشد. زیاد خود را در گرفتن سلفی های خوب با این دوربین آزار ندهید، زیرا نتایج خوبی بدست نمی آورید. تصاویر نامطلوب و دندانه دار خواهند بود و همچنین موقعیت عجیب لنز به این معناست که اغلب به جهتی اشتباه می نگریم. بهتر است از این دوربین فقط برای چت های تصویری و اسکایپ استفاده کنید.


عملکرد

تا به این بخش نظرات در مورد ایسوس فون پد (FE171CG) مثبت بوده، اما این آرای مثبت در این بخش متوقف خواهند شد. این تبلت ما را در موقعیت های چندگانه با هندلینگ اندک وظایف روزانه نومید خواهد کرد.

عملکرد در بنچمارک های معمول، ضعیف می باشد. در بنچمارک AnTuTu امتیاز 19061 بدست آمده که کمی کمتر از امتیاز Asus Zenfone 5 می باشد. حتی اسمارت فون های مربوط به دو سال پیش نیز امتیاز بهتری را نسبت به این تبلت بدست آورده اند. سایر بنچمارک ها نیز نتایج ضعیف مشابه ای را در پی داشته است.

عملکرد روزانه نیز ضعیف است. در حین باز کردن قفل دستگاه، راه اندازی برنامه ها و انتخاب ها تاخیر اندکی وجود دارد. دلیل این امر تاحدی به فقدان واکنش پذیری تاچ اسکرین بستگی دارد اما عمده ی دلیل آن به عملکرد بد دستگاه بازمیگردد. درنتیجه ایسوس فون پد 7 مدل FE171VG یک دستگاه نومیدکننده است.

نمایشگر این تبلت نیز چندان مطلوب نیست. با مقدار 600x1024 پیکسل، رزولوشن بسیار پایین است و به طور خاص جذاب دیده نمی شود. این ویژگی، مزیت داشتن نمایشگر بزرگ را از بین برده است. همچنین حتی در بیشترین سطح روشنایی، نمایشگر به اندازه ی کافی روشن نیست. با نگاه کردن به این نمایشگر زیر نور آفتاب، گویی به یک نمایشکر خالی نگاه می کنید. البته لازم به ذکر است تنظیمات روشنایی خودکار برای این محصول وجود ندارد. باید به صورت دستی در تمامی زمان ها نور نمایشگر را تنظیم کنید.

تاچ اسکرین دلیل مشکلات دیگری است. مشکلات دقت در این دستگاه وجود دارد و باید در ضربه زدن ها و انتخاب ها بسیار دقیق عمل کنید. به این ترتیب شاید چند بار برای یک انتخاب درست باید بر روی نمایشگر ضربه بزنید. دسترسی به کلیدهای مجازی کوچک تر کار سختی است. فشار نیز از دیگر مشکلات این نمایشگر است: صفحه نمایش به سادگی در برابر حرکات واکنش نشان نمی دهد. میزان فشار مورد استفاده برای استفاده از نمایشگر برای دریافت عملکرد خوب کافی نیست. در فون پد 7 ایسوس (FE171CG) برای به واکنش واداشتن نمایشگر باید واقعا ضربه های محکمی وارد کنید.

عمر باتری از دیگر بخش های نومید کننده ی این دستگاه است. با وجود باتری 4000 میلی آمپرساعتی، این دستگاه دارای زمان اجرای متوسط 7 ساعت و 37 دقیقه در تست پخش ویدئو است. حتی با استفاده ی عادی، عمر باتری برای دستگاهی با این مشخصات بسیار کم است.

کیفیت تماس تلفنی و عملکرد صوتی قابل پذیرش می باشد. این دستگاه ظاهرا دارای آنتن دهی خوبی نیز می باشد. خروجی صوتی از طریق تک اسپیکر جلو حتی در حجم ماکزیمم نیز کمی نرم می باشد. عملکرد صوتی به اندازه کافی خوب است.


جمع بندی

تبلت فون پد 7 ایسوس (FE171CG) دارای دوربین مناسب، فضای ذخیره سازی کافی، و نرم افزار نسبتا مدرن می باشد. این دستگاه همچنین به عنوان یک تبلت به خوبی طراحی شده است.

با این حال منتظر مشخصات بهتری نباشد. این دستگاه چندان مدل برجسته ای به شمار نمی رود. دارای نمایشگر کمتر از حد متوسط، مشکلات لمسی، و ناتوانی در حتی ساده ترین وظایف است.

اگر به دنبال تبلتی هستید که بتوانید از آن به عنوان تلفن نیز استفاده کنید، شاید بتوانید از این مدل استفاده نمایید. اگر به دنبال تبلتی هستید که به جای تلفن تان از آن استفاده کنید، توصیه می کنیم تلفن های فبلت مانند را خریداری کنید.


منبع: تاپ این اِرث
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

بررسی های دیگر این محصول(2 عدد)

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر