بررسی تخصصی تبلت Lenovo YOGA Tab 3 Pro لنوو

بررسی تخصصی تبلت Lenovo YOGA Tab 3 Pro لنوو
ط تولید تبلت های اندرویدی یوگا، تبلت های متنوعی را برای مشتریان فراهم می اورد. برای مثال، یکی از جاه طلبانه ترین مدل های سری یوگای سال گذشته، Lenovo YOGA Tablet 2 Pro با قابلیت pico-projector می باشد. جانشین ان، YOGA Tab 3 Pro است که البته سایز ان را به 10.1 اینچ کاهش داده، درحالی که همچنان همان قابلیت پیکو-پروژکتور را به همراه ارتقا مشخصات سخت افزاری حفظ کرده است.
 • جدیدترین بازی ها

خط تولید تبلت های اندرویدی یوگا، تبلت های متنوعی را برای مشتریان فراهم می اورد. برای مثال، یکی از جاه طلبانه ترین مدل های سری یوگای سال گذشته، Lenovo YOGA Tablet 2 Pro با قابلیت pico-projector می باشد. جانشین ان، YOGA Tab 3 Pro است که البته سایز ان را به 10.1 اینچ کاهش داده، درحالی که همچنان همان قابلیت پیکو-پروژکتور را به همراه ارتقا مشخصات سخت افزاری حفظ کرده است. همه اینها برای لذت بردن هر چه بیشتر از قابلیت های مالتی تسکینگ کافی و بسنده هستند، اما ایا نیروی کافی برای انجام کارها را دارد؟

درون جعبه تبلت Lenovo YOGA Tab 3 Pro


درون جعبه

 • تبلت Lenovo YOGA Tab 3 Pro
 • شارژر دیواری
 • کابل microUSB
 • دفترچه راهنما
 • برگه ضمانت

Lenovo YOGA Tab 3 Pro


طراحی

زبان طراحی دستگاه تغییری نکرده است، و این مساله برای طراحی لولای استوانه ای و جک قابل تنظیم ان استثنا نمی باشد. البته تغییرات جزئی داشته است، چنانکه چرم فاوکس جدیدی عمده بخش پشت تبلت را پوشش داده که با بدنه فلزی بادوام ان نمای پیچیده ای را منجر شده است.

برای 10 اینچ، تبلت YOGA Tab 3 Pro با وزن 667 گرم سنگین بحساب می اید. جالبتر اینکه این تبلت دارای تاییدیه IP21 برای محافظت در برابر قطرات مایع تصادفی می باشد.

بدنه پشت تبلت Lenovo YOGA Tab 3 Pro

اکثریت پورت ها و دکمه ها در همان موقعیت قبل قرار دارند، اما برخی تغییرات اعمال شده است. مهمترین تغییر گنجانده شده پیکو پروژکتور درون جک تبلت می باشد، در حالی که قبلا درون لولا قرار داشت. این ارایش جدید منطقی تر است، چرا که برای تنظیم کردن دردسرهای کمتری دارد و بعلاوه با چرخاندن جک می توانیم موقعیت ان را به میل خود تغییر دهیم.

با فشار دادن دکمه مربوطه بر روی لولا، نیز پیکو پروژکتور به اندازه لامپ 50 لومنی روشن می شود. راستش را بخواهید بهترین عملکرد در حین تاریکی کامل است، جایی که پروژکتور بر روی صفحه سفید بتابد. تلاش برای استفاده از ان در محیطی که نور هست چالش برانگیز می باشد، از انجایی که روشنایی کافی ندارد. با رزولوشن 845x480 پیکسل، کیفیت جزئیات کاهش یافته و به اصطلاح pixelated در تصاویر ظاهر می شود.

خوشبختانه مشخصه تصحیح خودکار keystone وجود دارد که اعوجاج ذوزنقه شکل را تصحیح می کند، بنابراین، پروژکتور همیشه کاملا تراز است. درست است که این پروژکتور برای استفاده در طول شب مشکلی را منجر نمی شود، اما در اتاق کنفرانس در میانه روز به شدت چالش برانگیز است.


صفحه نمایش

دستگاه مورد بررسی ما به نمایشگر سایز کوچکتر 10.1 اینچی IPS-LCD مجهز شده است، خیلی خوب است که رزولوشن به 2560x1600 پیکسل افزایش یافته، بدین معنی که نسبت تصویر نمایشگر، 16:10 است و جزئیات بر روی ان فراوان و چشم نواز می باشد. غیر این دارای دیگر مشخصه های مطلوب برای خوشایندتر کردن هر چه بیشتر تجربه این بخش می باشد.

ماکزیمم روشنایی نمایشگر، 479 نیت است، بنابراین مشاهده نمایشگر در فضای بسته بسیار خوب است. رنگ ها کاملا دقیق نیستند، چرا که رنگ قرمز به شدت تحت تاثیر ابی قرار گرفته است، درحالی که اکثریت اشیا تحت سلطه سبز درامده اند، اما همچنان پکیج نمایشگر ژرف با تن رنگ های غنی و پرجنب و جوش می باشد. حتی با ارائه فناوری Lenovo’s AnyPen این اجازه را می دهد که هر جسم رسانه ای را به عنوان قلم بر روی تبلت استفاده کنیم.

نمودار طیف رنگ CIE 1931 xy تبلت Lenovo YOGA Tab 3 Proنمودار طیف رنگ CIE 1931 xy تبلت Samsung Galaxy Tab S2 9.7-inch

نمودار طیف رنگ CIE 1931 xy تبلت Apple iPad Air 2نمودار طیف رنگ CIE 1931 xy موبایل Microsoft Surface 3

نمودار دقت رنگ نمایشگر تبلت Lenovo YOGA Tab 3 Proنمودار دقت رنگ نمایشگر تبلت Samsung Galaxy Tab S2 9.7-inch

نمودار دقت رنگ نمایشگر تبلت Apple iPad Air 2نمودار دقت رنگ نمایشگر تبلت Microsoft Surface 3

Grayscale accuracy -- Lenovo YOGA Tab 3 ProGrayscale accuracy -- Samsung Galaxy Tab S2 9.7-inch

Grayscale accuracy -- Apple iPad Air 2Grayscale accuracy -- Microsoft Surface 3


حداکثر روشنایی (nit)
مقدار بیشتر، بهتر است
حداقل روشنایی (nit)
مقدار کمتر، بهتر است
کنتراست
مقدار بالاتر، بهتر است
دمای رنگ (کلوین) گاما Delta E rgbcmy مقدار کمتر، بهتر است Delta E grayscale مقدار کمتر، بهتر است
Lenovo YOGA Tab 3 Pro 479
(خوب)
2
(عالی)
1:1164
(خوب)
7179
(خوب)
2.13 2.91
(خوب)
7.53
(متوسط)
Apple iPad Air 2 410
(خوب)
4
(عالی)
1:1063
(خوب)
7001
(خوب)
2.22 4.23
(متوسط)
2.72
(خوب)
Samsung Galaxy Tab S2 9.7-inch 375
(متوسط)
1
(عالی)
غیرقابل اندازه گیری
(عالی)
6605
(عالی)
2.17 2.29
(خوب)
1.24
(عالی)
Microsoft Surface 3 359
(متوسط)
4
(عالی)
1:700
(ضعیف)
6303
(عالی)
2.17 1.58
(عالی)
2.02
(خوب)


حداکثر روشنایی
مقدار کمتر، بهتر است
حداقل روشنایی
مقدار کمتر، بهتر است
کنتراست
مقدار کمتر، بهتر است
دمای رنگ
مقدار کمتر، بهتر است
گاما
مقدار کمتر، بهتر است
Delta E rgbcmy مقدار کمتر، بهتر است Delta E grayscale مقدار کمتر، بهتر است
Samsung Galaxy Tab S2 9.7-inch 52.8% 0% غیرقابل اندازه گیری 6.5% 0.5% 81.2% 510.5%
Lenovo YOGA Tab 3 Pro 71% 50% 70.5% 8.8% 3.8% 10% 31.7%
Microsoft Surface 3 77.7% 75% 54.6% 2.7% 5.5% 20.9% 40.6%
Apple iPad Air 2 78.3% 75% 65.6% 11.8% 2.7% 11.1% 11%


رابط کاربری و قابلیت ها

هرگز تجربه اندرویدی سفارشی لنوو از گذشته خوشایند ما نبوده است، عمدتا به این دلیل که صفحه هوم با توجه به حذف پنل اپلیکیشن ها و همچنین عملیات خسته کننده خود بهم ریخته است. همه این تغییرات برای این است که این مدل PRO را در نام خود به ارمغان اورد، تجربه اندروید 5.1 لالی پاپ سفارشی تجربه سودمند و کارایی را ارائه می دهد، تجربه ای که نسبت به قبل متنوع تر و کاربردی تر شده است.

نرم افزار تبلت Lenovo YOGA Tab 3 Pro

نه تنها پنل اپلیکیشن واقعی برای داشتن صفحه هوم تمیزتر و سازمان یافته تر می باشد، بلکه پوسته لنوو با مشخصه جدید پیشرفته multi-tasking مجهز شده که در رابط های رقیب TouchWiz یا LG پیاده سازی شده است. بیشتر اپلیکیشن ها از این مشخصه پشتیبانی می کنند. همچنان امکان پشتیبانی از کاربران متعدد وجود دارد، بنابراین هر اکانتی به اپلیکیشن ها و محتویات خود دسترسی دارد.

رویکرد لنوو با YOGA Tab 3 Pro بلندپروازانه تر شده است، جهتی که خوشایند و پسند ما می باشد.


عملکرد سیستم

بازهم از تراشه های اینتل در این سری تبلت ها استفاده شده است. تبلت مورد بررسی ما به تراشه Intel Atom Z8500 با چهار هسته پردازنده 2.24 گیگاهرتزی با دو گیگابایت رم LPDDR3 ارتقا یافته است.

این تراشه جدید ثابت کرده که در انجام وظایف سنگین مانند تجربه های مالتی تسکینگ کاملا موثر است، اما در برخی زمانها شدیدا تحت تاثیر قرار می گیرد. این مساله بطور خاص در انجام بازی ها بیشتر قابل توجه است، جایی که فریم ریت ان بشدت کاسته شده و دستگاه متلاطم می شود.

بنچمارک عملکرد تبلت Lenovo YOGA Tab 3 Proبنچمارک عملکرد تبلت Lenovo YOGA Tab 3 Pro


دوربین

دستگاه تبلت مورد بررسی ما دارای دوربین اصلی 13 مگاپیکسلی و دوربین جلوی 5 مگاپیکسلی است که نسبت به دیگر مدل های این سری ارتقا یافته است. بزرگترین شکایت ما در مورد دوربین، زمان طولانی برای ثبت یک تصویر می باشد. تنظیمات فوکوس قابل قبول بنظر می اید، و طبق ادعای شرکت رابط دارای مجموعه فراوانی از حالت های عکسبرداری است.

اپلیکیشن دوربین تبلت Lenovo YOGA Tab 3 Pro

صرفنظر از رقم مگاپیکسل دوربین، عملکرد دوربین برای استانداردهای امروزی نیست. صادقانه بگوییم که برای یک تبلت بد نبوده است، اما انتظار نداریم که در زمان نیاز به عکاسی در عوض تبلت لنوو مجبور به استفاده از گوشی خود باشیم. در شرایط نوری ایده ال، جزئیات ضعیف، رنگ ها سرد و تصاویر بیش نوردیده هستند.


زمان گرفتن یک تصویر به ثانیه
زمان کمتر، بهتر است
زمان گرفتن یک تصویر HDR به ثانیه
زمان کمتر، بهتر است
امتیاز CamSpeed
مقدار بالاتر، بهتر است
امتیاز CamSpeed همراه با فلاش
مقدار بالاتر، بهتر است
Samsung Galaxy Tab S2 9.7-inch 2 بدون داده 401 بدون داده
Apple iPad Air 2 2.5 3 بدون داده بدون داده
Lenovo YOGA Tab 3 Pro 5 بدون داده 394 بدون داده
Microsoft Surface 3 5.5 بدون داده بدون داده بدون داده

تحت شرایط نوری نامطلوب وضعیت بهتر نیست، چنانکه جزئیات ریز اصلا وجود ندارد، و تصاویر بطور کلی تار می شوند. از شدت رنگ ها کاسته شده و نویزهای دیجیتالی وجود دارد.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro

بوضوح برای ثبت تصاویر قوی نیست، بنابراین ما انتظار بالایی از ضبط ویدئوها در رزولوشن 1080p نداریم. باز هم عملکرد ضعیفی دارد، بخصوص در نمایش جزئیات. هرگز برای یکبار هم نتوانست ما را با ویدئوهای ضبط شده رزولوشن بالای خود متقاعد سازد، عناصر تصنعی بطور قابل توجه وجود دارد، رنگ ها کسل کننده و بیش نوردیده هستند.

نمونه تصویر گرفته شده با دوربین تبلت Lenovo YOGA Tab 3 Pro


چندرسانه ای

در زیر نمایشگر، پنجره اسپیکر در امتداد عرض کلی تبلت گسترده شده که شامل چهار اسپیکر JBL یکپارچه می باشد. حتی بدون فعال کردن فناوری Dolby Atmos، اسپیکرها با تن صدای قوی خود تجربه همه جانبه ای را ارائه می دهند. با قدرت خروجی 79.4 دسی بل نیز صدا فوق العاده بلند است، اما کیفیت ان را می توان با مشخصه Dolby Atmos بهتر نمود.

اپلیکیشن مالتی مدیا

دارای نرم افزار پخش موسیقی Google Play Music است. نمایشگر دستگاه برای تماشای فیلم به اندازه کافی خوب است، بخصوص اینکه با تنظیم جک می توانید ان را بصورت سرپا نگه دارید، همچنین می توانید از پروژکتور داخلی برای تماشای فیلم بر روی سقف اقدام کنید، البته همانطور که قبلا اشاره کردیم بهترین زمان برای استفاده پروژکتور در طول شب است، چرا که ماکزیمم روشنایی پروژکتور برای محیط های روشن کافی نمی باشد.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro


باتری

خوب ایا می دانید که چرا این تبلت 10.1 اینچی سنگین است؟ دلیل ان وجود باتری با ظرفیت بالای 10,200mAh می باشد که عملکرد بهتر از متوسط را رقم زده است. کاربران قدرتی خوشحال باشند، از اینکه باتری دستگاه برای یک روز کامل دوام می اورد، بدون انکه نیازی به شارژ مجدد دستگاه قبل از رفتن به رختخواب باشد.

در تست های باتری سفارشی ما برای 9 ساعت و 27 دقیقه استقامت کرده است. با شارژر موجود درون جعبه نیز 162 دقیقه برای شارژ کامل دستگاه زمان نیاز است. با چنین ظرفیت باتری نسبت به تبلت های اخیرا منتشر شده فوق العاده سریعتر شارژ می شود.

بنچمارک باتری موبایل Lenovo YOGA Tab 3 Pro


نتیجه گیری

تبلت امسال Lenovo YOGA Tab 3 Pro نسبت به سلف خود در برخی زمینه ها بهتر شده است. سایز جمع و جورتر ان موجب می شود تا برای حمل راحت تر باشد، و برخی بخشهای نگران کننده از مدل قبلی را بهینه ساخته است، برای مثال می توانیم تغییر موقعیت جایگاه پروژکتور و برخی از جنبه های خاص نرم افزاری ان اشاره کنیم.

این تبلت دارای ارزش 499.99 دلار است که با چنین قیمتی در رقابت با دستگاههایی مانند Apple iPad Air 2 ،Samsung Galaxy Tab S2 9.7-inch و حتی Google Nexus 9 قرار می گیرد، اما در قبال پول پرداختی قطعا پکیج سرگرم کننده ای است.

مشخصات خوبی دارد، نرم افزار ارتقا یافته، عمر باتری طولانی تر شده و قطعا بر سودمندی پروژکتور افزوده شده است. همه اینها موجب می شود تا این دستگاه را نادیده نگیریم.


نسخه نرم افزار دستگاه مورد بررسی ما:

نسخه اندروید: 5.1
شماره ساخت: LenovoYT3-X90F_S100153_151102
نسخه کرنل: 3.14.37-x86_64_L1-R415-g3f45113


نقاط قوت

 • موقعیت پروژکتور بهتر شده
 • افزایش قابلیت مالتی تسکینگ
 • تجربه صوتی فوق العاده با اسپیکرهای JBL
 • عمر باتری بالاتر از حد متوسط
 • زمان کارامد شارژ دوباره باتری


نقاط ضعف

 • مشاهده نور پروژکشن سخت است، مگر اینکه محیط کاملا تاریک باشد
 • زمان ضبط یک تصویر با دوربین زمانبر است
 • کیفیت ویدئوهای 1080p ضبط شده ضعیف می باشد

Lenovo YOGA Tab 3 Pro

منبع: تاپ این ارث
 • دانلود نرم افزار | سافت گذر

بررسی های دیگر این محصول(1 عدد)

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر