بررسی دوربین گوپرو Gopro Hero 3+ Black Edition

بررسی دوربین گوپرو Gopro Hero 3+ Black Edition
جدیدترین سری از دوربین های فیلمبرداری کوچک شرکت گوپرو با چند ویژگی جدید تقویت و تجهیز شده اند که این ویژگی ها در سایر دوربین های فیلمبرداری موجود در بازار در این کلاس از دوربین های فیلمبرداری دیده نمی شوند. دوربین گوپرو Hero 3+ Black Edition (400 دلار) جدیدترین مدل پیشرو این شرکت است که با اضافه کردن چند ارتقاء مهم جایگزین مدل GoPro Hero 3 شده است. با وجودی که هر دوی دوربین های گپرو Hero 3+ Black Edition مدل نقره رنگ (300 دلار) و GoPro Hero 3 مدل سفید رنگ ارتقاء یافته اند.
  • جدیدترین بازی ها

ویژگی های جدید دوربین فیلمبرداری GoPro Hero 3+ Black Edition
دوربین فیلم برداری گوپرو Hero 3+ Black Edition مشترکات و شباهت های زیادی با مدل پیش از خود، مدل Hero 3+، دارد. با وجودی که دوربین گوپرو Hero 3+ Black Edition ممکن است به ظاهر چندان ارتقاء نیافته باشد، اما تغییرات جزئی زیادی در این دوربین وجود دارد که این دوربین فیلمبرداری کوچک و اصطلاحاً Action Cam را برجسته می کند.اول از همه، این دوربین 20% کوچکتر و سبکتر از مدل های اولیه GoPro Hero و GoPro Hero2 است و ابعاد آن 2.3 x 1.55 x 0.8 اینچ (5.8 x 3.9 x 2سانتی متر) و وزن آن تنها 58 گرم استو با وجودی که این مشخصات فیزیکی مشابه مدل Hero 3 است، دوربین گوپرو Gopro Hero 3+ Black Edition همراه با یک محفظه کوچکتر با یک پوشش لنز کوچک شده بدون چفت، و بدون مکانیسم های قفل کشویی عرضه می شود. بسته حاصل کوچکتر بوده و دسترسی آسان تری دارد. از طرف دیگر دوربین فیلمبرداری Hero 3+ Black Edition مدل ساه رنگ دکمه های نسبتاً بزرگتری دارد.

: نمایی از محفظه کوچک شده دوربین فیلمبرداری Hero 3+ Black Edition مدل ساه رنگ
از سوی دیگر، شرکت GoPro لنز دوربین گپرو  Hero 3+ Black Edition مدل ساه رنگ را نیز ارتقاء داد، آن را شارپ تر و ساده تر کرده است. میکروفن این دوربین نیز بهتر شده است تا صداهای ظریف تر را نیز بگیرد و مجهز به کاهش نویز باد بهتری است. سیستم Wi-Fi داخلی دوربین فیلمبرداری Hero 3+ Black Edition مدل ساه رنگ نیز ارتقاء یافته است و حال سرعت آن به همراه برد بیشتر 4 برابر افزایش یافته است؛ و عمر باطری دوربین نیز 30% افزایش یافته است. دوربین فیلمبرداری Hero 3+ Black Edition مدل ساه رنگ برای اولین بار دارای ویژگی Super View FOV است، که در بین گزینه های رزلوشن فیلمبرداری موجود است. ویژگی Super View وایدترین زاویه ضبط فیلمی است که شرکت گوپرو تاکنون ارائه کرده است. ویژگی Auto Low Light یا فیلمبرداری در نور کم خودکار نیز ویژگی جدیدی در این دوربین فیلمبرداری فوق العاده کوچک است که هنگامی که دوربین میزان نور پایین تری را تشخیص بدهد بطور خودکار فریم ریت را به نصف کاهش می دهد.
مقایسه دوربین فیلمبرداری گوپرو هیرو 3 پلاس با مدل های پیش از خود
دوربین فیلمبرادری گوپرو هیرو 3 پلاس نیز مثل مدل Hero 3 Black قادر به گرفتن فیلم با رزلوشن 4k است، که رزلوشن آن تقریباً چهار برابر فیلم های فول HD1080p است. در حال حاضر اکثر تلویزیون ها و نرم افزارهای تدوین به سمت رزلوشن 4k می روند و شرکت گوپرو با قرار دادن این فرمت فیلمبرداری در یکی از دوربین های بسیار معروف خود که حال کوچکتر از قبل شده است گوی سبقت را از رقبای خود ربوده است. از طرف دیگر دوربین فیلمبرداری گوپرو هیرو 3 قادر به گرفتن عکس با حداکثر با حداکثر رزلوشن 12MP بوده و حداکثر سرعت آن در عکسبرداری پیوسته سرعت بالا 30 فریم در ثانیه است؛ که این میزان بالاتر از ظرفیت و سرعت مدل های Hero 3+ Black Edition نقره ای و Hero 3 سفید رنگ است. از سوی دیگر این دو مدل قادر به گرفتن فیلم های 4K نیز نیستند. با وجودی که هر سه مدل جدید دوربین های فیلمبرداری GoPro مجهز به سیستم Wi-Fi داخلی هستند، سرعت سیستم Wi-Fi دوربین فیلمبرداری Hero 3+ Black Edition 4 برابر سریع تر است و این دوربین همراه با یک کنترل از راه دور Wi-Fi عرضه می شود.

دوربین Hero 3+ Black Edition همراه با یک ریموت Wi-Fi عرضه می شود. در عکس تمام ملحقات دوربین را مشاهده می کنید.
دوربین فیلمبرداری گوپرو هیرو 3+دارای قابلیت تنظیم توازن نور سفید و ویژگی گرفتن عکس همزمان با ضبط فیلم است که در دو مدل Hero 3+ Black Edition  نقره ای و Hero 3 سیاه دیده نمی شوند، از طرف دیگر این دوربین مجهز به ویژگی Protune است، که این ویژگی فیلم ها را با فشرده سازی کمتر و فضای رنگ طبیعی تر ضبط می کند تا به فرآیند پس تولید کمک شود.
استفاده از دوربین فیلمبرداری گوپرو GoPro Hero 3+ Black Edition

نمایی از دکمه Wi-Fi و میکروفن بغل دوربین GoPro Hero 3+ Black Edition کوچکترین و سبک ترین دوربین فیلمبرداری شرکت GoPro تاکنون است.
ویژگی های ارگونومیک
به دلیل اینکه دوربین فیلمبرداری گوپرو هیرو 3 پلای 20% کوچکتر و سبک تر از مدل های GoPro Hero و GoPro Hero 2 است، نسبت به این دو مدل مزیت ها و فواید خوبی دارد. این گونه دوربین ها به دلیل اینکه به نقاط مختلفی بر روی بدن، لباس یا وسایل ورزشی و تفریحی کاربران بسته می شوند، کوچکتر بودن آنها مزیت خوبی محسوب می شود و باعث می شود دوربین کمتر مزاحم فعالیت های کاربر شود. به عنوان مثال، اگر دوربین Gopro Hero 3+ Black Edition بر روی کلاه ایمنی کاربر بسته شود، به دلیل وزن کمتری که دارد فشار کمتری به گردن کاربر وارد می کند. با وجودی که دوربین فیلمبرداری Gopro Hero 3+ Black Edition به لحاظ اندازه و وزن کاهش زیادی نسبت به مدل های قبل نیافته است، اما در کل دوربین سبک و کوچکی است. کاهش اندازه این دوربین بیشتر در ضخامت آن مشهود است که تقریباً نصف ضخامت دو مدل دیگر این سری از دوربین های گوپرو است اما ارتفاع و عرض آن تغییری نکرده است. محفظه خارجی جدید دوربین گوپرو هیرو 3 پلاس که بسیار نازکتر شده است کوچکترین محفظه خارجی دوربین های GoPro است که تاکنون ساخته شده است و دسترسی بسیار آسان تری نسبت به سایر محفظه های خارجی این دوربین ها دارد. مکانیسم چفت و قفل این محفظه شبیه به اولین مدل های GoPro است، که برای دسترسی به دوربین تنها کافی است که یک قفل چفتی باز و بسته شود. مدل Hero 3 دارای مجموعه ای از دکمه های قفل کشویی بود که باعث می شد دسترسی به دوربین واقعاً سخت باشد.


1- در این عکس مشاهده می کنید که در پوش خروجی های دوربین نیست. درپوش خروجی های این دوربین پس از مدتی افتاد.


2- ضخامت دوربین فیلم برداری GoPro Hero 3+ Black Edition تقریباً ضخامت مدل Hero 2 است.
کاهش اندازه دوربین فیلمبرداری گوپرو Gopro Hero 3+ Black Edition نکات منفی ای نیز دارد. این دوربین مثل مدل Hero 3 بر روی کارت های Micro SD ضبط می کند. این کارت های حافظه به دلیل کوچک بودن احتمال گم شدن بیشتری دارند، مخصوصاً با توجه به اینکه از این دوربین های فیلمبرداری در محیط های مختلفی استفاده می شود. از طرف دیگر ورودی صوتی3.5mm موجود بر روی مدل GoPro HD Hero 2 نیز حذف شده است. دوربین فیلمبرداری Gopro Hero 3+ Black Edition تنها دو خروجی دارد : خروجی USB و خروجی HDMI. هر دوی این ترمینال ها و شکاف کارت حافظه Micro SD با یک روکش لاستیکی پوشیده شده اند که طرح روی ان با طرح لبه های دوربین یکی است. متاسفانه این درپوش به بدنه دوربین متصل نیست، در نتیجه احتمال دارد گم بشود. شرکت GoPro در مدل بعدی لازم است فکری برای آن بکند.
باطری و سیستم Wi-Fi دوربین گوپرو  Hero 3+ Black Edition
بر خلاف کوچک کردن اندازه دوربین فیلمبرداری گوپرو هیرو 3 پلاس توانسته است یک باطری 1180mAh را داخل این دوربین جا بدهد، که نسبت به مدل Hero 3 عمر بیشتری دارد. ما این باطری را با ضبط کردن مداوم با تنظیم 1080p / 24fps تا جایی که باطری خالی شود آزمایش کردیم. در این حالت دوربین به مدت 2 ساعت و 14 دقیقه فیلم گرفت. بعد از تحقیق درباره عمر باطری مدل Hero 3، دریافتیم که عمر باطری آن حدود یک ساعت و 35 دقیقه است؛ در نتیجه دوربین فیلمبرداری Gopro Hero 3+ Black Edition به لحاظ باطری پیشرفت کرده است. البته، هنگامی که از سیستم Wi-Fi دوربین استفاده شود، عمر باطری دوربین بسیار کاهش می یابد.

: دوربین ر عمر باطری بیشتری دارد.
یکی دیگر از پیشرفت های دوربین گوپرو  Hero 3+ Black Edition بردو سرعت سیستم Wi-Fi آن است. شرکت GoPro ادعا می کند برد Wi-Fi این دوربین به همراه ریموت Wi-Fi 600 فوت یا 200 متر است، ولی برد آن با نرم افزار GoPro بسیار کمتر است. برد Wi-Fi دوربین Hero 3+ Black Edition با نرم افزار GoPro حدود 145 فوت (تقریباً 48 متر) است. اما از این مورد که بگذاریم، اتصال Wi-Fiاین دوربین بسیار قوی است و در فواصل دور ضعیف نمی شود. و تنظیمات Wi-Fi دوربین نیز بسیار آسان و سریع است، چون دوربین تنها شبکه Wi-Fi خود را ساطع می کند که ظرف چند ثانیه به راحتی با یک تلفن هوشمند اتصال برقرار می کند.

: نرم افزار GoPro کار کردن با دوربین گوپرو Hero 3+ Black Edition را بسیار راحت می کند.
با وجودی که ریموت Wi-Fi دوربین فیلمبرداری گوپرو Gopro Hero 3+ Black Edition باعث افزایش برد این سیستم و عمر باطری می شود، استفاده از نرم افزار GoPro بسیار لذت بخش است، بویژه با توجه به منوی دشوار دوربین و نمایشگر LCD سیاه و سفید آن که اندازه آن کوچکتر از یک تمبر پستی است. با نرم افزار GoProتقریباً تمام تنظیمات دوربین فیلمبرداری Gopro Hero 3+ Black Edition را می توان با یک تک ضربه تنظیم کرد و از طرف دیگر این نرم افزار از دوربین یک پیش نمایش نیز ارائه می کند. یکی از ایرادهای بزرگ این نرم افزار این است که پیش نمایش زنده تنها در حالت های رزلوشن پایین امکان پذیر است، در نتیجه از رزلوشن های بالا مثل 4K نمی توان پیش نمایش گرفت. از طرف دیگر با استفاده از این نرم افزار می توان از دوربین فیلمبرداری گوپرو هیرو 3 پلاس در یک تلفن هوشمند یک پیش نمایش گرفت، دوربین را خاموش و روشن کرد، و ضبط فیلم را شروع یا متوقف کرد.
میکروفن دوربین گوپرو  Hero 3+ Black Edition
میکروفن دوربین فیلمبرداری گوپرو هیرو  Hero 3+ Black Edition از دو جهت ارتقاء یافته است : اولاً کیفیت ضبط صدای کلی آن بهتر شده است و حالا صداهای ظریف تری را ضبط می کند. ثانیاً، کاهش نویز باد ظاهراً ارتقاء یافته است. این مورد نکته مهمی است، زیرا در فیلم هایی که بطور طبیعی با این گونه دوربین ها گرفته می شود صدای باد مشکل بزرگی است.

منبع: کمرا سنتر
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

بررسی های دیگر این محصول(1 عدد)

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر