بررسی فورزا هورایزون 3؛ بهترین بازی مسابقه‌ای گیم اواردز را بهتر بشناسیم

بررسی فورزا هورایزون 3؛ بهترین بازی مسابقه‌ای گیم اواردز را بهتر بشناسیم
بازی ویدئویی Forza Horizon 3 از عناوین مسابقه‌ای با دنیای باز است که فرایند توسعه را تحت مدیریت Playground Games پشت سر گذاشت و در نهایت توسط مایکروسافت برای ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی عرضه شد. این محصول از قابلیت کراس پلتفرم بهره می‌برد.
  • جدیدترین بازی ها
 فورزا هورایزون 3 در تاریخ 23 سپتامبر 2016 برای گیمرهای Ultimate Edition و در تاریخ 27 سپتامبر 2017 هم برای گیمرهای Standard و Deluxe Edition در دسترس قرار گرفت. این عنوان، سومین مجموعه از مجموعه فورزا هورایزون و نهمین بخش از فرانچایز فورزا است.
همان‌طور که در نسخه‌های پیشین بازی هورایزون شاهد بودیم، این بار هم Turn 10 Studios در توسعه گیم‌پلی بازی نقشی اساسی داشته است. این‌بار جریان بازی در استرالیا شکل گرفته و رقم می‌خورد. این در حالی است که بسته‌های الحاقی تکمیلی برای این بازی نیز در قالب خودروهای جدید و دو محیط بازی تازه پیش روی کاربران قرار گرفته است.


امتیازات
این بازی، بارها و بارها تحسین منتقدان را به همراه داشته است. در وب‌سایت متاکریتیک، نسخه ایکس باکس این عنوان امتیاز 88 از 100 را بدست آورده تا برترین نتیجه را در میان عناوی فورزا هورایزون تا به امروز کسب کند. نسخه ویندوزی نیز امتیاز 86 از 100 را به خود اختصاص داده است.
وب‌سایت Destructoid و گیم اسپات هم امتیاز 9 از 10 را برای این عنوان درنظر گرفته‌اند. این در حالی است که امتیاز 9.5 از 10 از طرف وب‌سایت IGN و همچنین 8.5 از 10 از طرف وب‌سایت Polygon نیز برای این بازی به ثبت رسیده است. فورزا هورایزون 3 عنوان بهترین بازی ورزشی/مسابقه‌ای را در رویداد گیم اواردز 2016 میلادی دریافت کرده است.


گیم پلی
همان‌طور که گفتیم، فورزا هورایزون 3 از جمله بازی‌های مسابقه‌ای است که در دنیای باز شکل می‌گیرد. دنیای گیم‌پلی این بازی، کاملا گسترده بوده و دو برابر ابعادی است که در سری قبلی یعنی فورزا هورایزون 2 شاهد بودیم. در این دنیا شاهد موقعیت‌های مکانی هستیم که در کشور استرالیا مشهور و زبان‌زد هستند. در جریان بازی، گیمر باید در رویدادهای مختلفی شامل مسابقات متعدد، رقابت‌های تایم تریل، دریفت و چالش‌های نفس‌گیر، به رقابت با دیگران بپردازد. در جریان چالش Bucketlist، خودرو‌ای خاص با وظیفه‌ای مشخص پیش روی کاربر قرار می‌گیرد.

 به عنوان مثال، گیمر باید پیش از آنکه زمان مشخص شده به پایان برسد با خودروی فورد خود به سرعتی مشخص برسد. به روزرسانی‌ها و خودروهای جدید را هم می‌توانید در قسمت‌های مختلف خریداری کنید. در ابتدای کار، 350 خودروی متفاوت، پیش روی گیمر قرار می‌گیرد.
نکته قابل توجه اینکه کاربر می‌تواند با استخدام و راهنمایی راننده‌های دیگر، آن‌ها را به عنوان اعضای تیم مسابقه‌ای خود به خدمت گرفته و شخصی‌سازی کاملی را روی نقشه‌ها و مسابقات داشته باشد. علاوه بر این، امکان شخصی‌سازی شخصیت و نژاد کاراکتر بازی هم وجود دارد. در زمینه خودروها هم می‌توانید از طراحی‌ها و رنگ‌های متفاوت در کنار کیت‌های بدنه یا بهینه‌سازی‌های دیگر استفاده کنید.

فوراز هورایزون 3 حالت بازی چند نفره تعاملی را در قالب حضور چهار گیمر فراهم می‌کند. قابلیت کراس پلتفرم نیز هماهنگی میان پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان و مایکروسافت را به همراه خواهد داشت.

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر